Chcę zabrać 360 do Anglii

JarOO86

Banned
Użytkownik
Witam za miesiąć lecę do Anglii i chciałbym zabrać ze sobą swoją konsolke?? Ale z tego co wiem tam są inne gniazdka, niewiem jak z napięciem tam jest. Czy mogłby mi ktos powiedzieć gdzie ew moge kupic przejsciówke do angielskiego gniazdka abym mogł podłączyć konsole??

Proszę o pomoc, z góry wielkie dzięki
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Chcę zabrać 360 do Anglii

Zwykla przejsciowka z gniazdka polskiego na angielski . Napiecie jest to samo i cala reszta .
 

JarOO86

Banned
Użytkownik
Odp: Chcę zabrać 360 do Anglii

Aha a niewiesz gdzie w necie moge kupić taka przejsciówke?? A moze wiesz w jakiej mam kategorii szukac tego np na allegro, bo jakoś nie moge tego znajsc...
 

kopecioch

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Chcę zabrać 360 do Anglii

rozwiazanie . zamów tu http://allegro.pl/item385579636_przejsciowka_wtyk_anglia_gniazdo_polska_i_usa_uk.html


LUB..
SZUKAJ W SKLEPIE ELEKTRONICZNYM U SIEBIE W MIEŚCIE,PRZEWAŻNIE TAKI SKLEP Z ROŻNYMI PIERDOŁAMI ELEKTRONICZNYMI
 

JarOO86

Banned
Użytkownik
Odp: Chcę zabrać 360 do Anglii

Ok dzięki wielkie za pomoc....
 

Renegatt

Użytkownik
Użytkownik
Szczerze to nic nie musisz kupować :) wystarczy jakiś patyczek by nacisnąć zaślepkę (na środku gniazdka w uk) i polska wtyczka bez problemu sie mieści i jest osadzona bardzo stabilnie.
 

tracer10

Użytkownik
Użytkownik
Szczerze to nic nie musisz kupować :) wystarczy jakiś patyczek by nacisnąć zaślepkę (na środku gniazdka w uk) i polska wtyczka bez problemu sie mieści i jest osadzona bardzo stabilnie.
Potwierdzam sam mieszkam w IE i robię tak jak kolega wyżej radzi i polska wtyczka działa bez problemu.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Potwierdzam sam mieszkam w IE i robię tak jak kolega wyżej radzi i polska wtyczka działa bez problemu.
Hehe, podręcznikowy przykład ludzkiej głupoty... Ciekawe czy zastanawiałeś się na jakiej zasadzie w UK działa elektryczność, gniazdko sieciowe, jakie jest natężenie itp. Ciekawe czy wiesz dlaczego w łazienkach nie ma pralek, gniazdek, Brytyjczycy nie korzystają z urządzeń elektrycznych, a światło zapale się pociągając za sznurek... Spędziłem 4 lata w UK i angielskie gniazdka mają wejścia 'kwadratowe' polskie wtyczki natomiast mają okrągłe bolce. Wciskanie polskich wtyczek na siłę w angielskie gniazda to główny powód zwarcia elektrycznego, co może skończyć się pożarem. Jeśli gość jedzie na Wyspy i nie ma zielonego pojęcia o tamtejszym życiu to nie wciskajcie mu swoich mądrości, bo za takie coś można tam beknąć i spowodować nieszczęście...

JarOO86 przejściówkę, dowolną kupisz na lotnisku w pierwszym lepszym sklepie. Jeśli jedziesz autokarem to tak samo na dworcach jest wiele sklepów. Koszt około 5 funtów. Jeśli zapomnisz, to u pierwszego lepszego 'ciapaka' (taki kiosk gdzie masz masę rupieci za grosze) lub w 'funciaku' (odpowiednik polskiego np. wszystko po 4zł) kupisz przejściówkę za 2-3 funty.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
normalnie jak sie czyta te posty to przestaje sie dziwic ze tyle wypadkow jest a potem ludzie placza jak wymyslaja takie druciarstwo, dobrze ze nie kazecie mu tego na kabelki podlaczyc albo uciac wtyczke od xboxa i wsadzic w gniazkdo... a wystarczy isc do sklepu elektrycznego i kupic przejsciowke za 5 zl, no ale polak potrafi...
 

Renegatt

Użytkownik
Użytkownik
Skoro tak już piszecie to właśnie należało by obciąć oryginalną polką wtyczkę i by dopasować się do standardów UK. Dlaczego? Wtyczki w UK mają zawsze obowiązkowo wbudowany bezpiecznik czego nie posiadają polskie, a więc taka przejściówka to i tak obejscie tego co powinno być. Przepisy zalecają używanie adapterów tylko do urządzeń o niskim poborze prądu (czytać maszynka do golenia).
 

Do góry Bottom