Chce zakupic X-a

Baton1964

Świeżak
Świeżak
Witam jestem nowy nie umiem znalesc odpowiedniego tematu. Chce po nowym roku zakupic Xboxa 360 pytanie moje takie. Na co mam patrzec przy kupnie?? Jezeli kupie z dyskiem to czy kopie gier beda chodzily z dysku ?? oczywiscie po przerobce. Czy idzie przerobic ta konsole jakos by gwarancji nie stracic?? Czy po przerobce idzie przywrocic ustawienia fabryczne by moc oddac konsole przy usterce na gwarancji ?? dziekuje pozdrawiam
 

ghost02

Użytkownik
Użytkownik
najlepiej to brać jakiś zestaw z dyskiem, np premium (nowy) z dyskiem 60 gb, przerobisz liteona za 80zl na allegro. Co do gier to można zainstalować je na dysku ale żeby je włączyć potrzebna jest płyta w napędzie do weryfikacji. A co do ustawień fabrycznych to da rade przywrócić i można oddać do serwisu M$ ale nie zawsze przyjmą ( mogą sprawdzić czy nic nie było robione w firmware napędu) i wtedy lipa bo dostaniesz kare do zapłacenia.
 

eXtrim

Użytkownik
Użytkownik
Tak jak kolega wyżej polecam Ci Premiumkę :)
Dlaczego?
Wszystkie xboxy mają taką samą wydajność, rozchodzi się jedynie o dysk twardy. Posiadając go i NXE, możesz kopiować gry na dysk, dzięki temu mniej zajedziesz laser. Pewnie zastanawiałeś się nad kupnem Arcade i późniejszym dokupieniem dysku (jak uzbiera się kasa). Jest to dobry pomysł gdy nie masz skąd wziąć więcej pieniędzy. Musisz się jednak liczyć z tym, iż więcej wydasz kupując osobno Arcade i dysk niż jednorazowo Premium.

Nie radze kupować gotowych, przerobionych już zestawów na Allegro. Ludzie wołają za Premium + iX 1.5 ponad 1000zł, co jest lekka przesadą... Poszukaj trochę, a na pewno znajdziesz Premium 60gb za ok. 700zł, za mniej niż 100 przerobisz LiteOn'a. Jesteś 200zł do przodu = 50 płyt :D

Co do gwarancji, to da się przerobić konsolę bez uszkadzania plomb, gwarancja więc zostaje. W przypadku awarii konsoli, wgrywasz oryginalny firmware i odsyłasz xboxa do MS. Musisz jednak wiedzieć, że gdy zorientują się co jest grane, wówczas kosztami przesyłki obarczą Ciebie :)
 

Baton1964

Świeżak
Świeżak
Powiedzcie mi panowie czy czesto sie psuja X-boxy przy przerobce?? i jak jest z tym laserem. Dzieki za porade chyba kupie premium bo jest okazja za 850 zł. i chyba tak zostane przy tym :) Dzieki wielkie i prosze odpowiedzcie mi tylko na pytanie powyzej :)
 

eXtrim

Użytkownik
Użytkownik
Przy przeróbce korzystasz z jakiegoś poradnika, lub oddajesz napęd do jakiegoś serwisu i oni się martwią żeby wszystko działało. Profesjonalne serwisy wystawiają fakturę i pewien okres gwarancyjny na dany podzespół. Przeróbka nie ma nic wspólnego z awaryjnością konsoli, przerobione konsolę są tak samo awaryjne/bezawaryjne jak i te nie przerobione :) Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.
LiteOny są dobrymi napędami, problemów z laserem nie mają. MS daje trzyletnią gwarancję, więc konsola powinna wytrzymać przynajmniej okres gwarancyjny.

Jeśli znalazłeś dobrą okazję, to nie ma na co czekać. Bierz ją!
Gdyby Ci się jednak nie śpieszyło to zaczekaj na aukcje od piekara28. Jest uczciwy, nie wyłudza od ludzi pieniędzy. Nie dawno zakończyły się mu aukcje z Premium 60gb (685zł) i Arcade(500zł), oczywiście nówki, na Falconie.

Tu masz te aukcje (zakończone)
Premium
Arcade

Napisz do niego i zapytaj czy planuje następne aukcje, według mnie jest to prawdziwa okazja dorwać x'a za taką cenę!
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Powiedzcie mi panowie czy czesto sie psuja X-boxy przy przerobce??
Co ma piernik do wiatraka? Czy jak wgrasz do PC pirackiego Windowsa, do PC ci się szybciej zepsuje niż przy oryginalnym Windowsie?
 

Baton1964

Świeżak
Świeżak
Dobra rozumie :) Panowie moze niebawem bede posiadaczem Xboxa :) Kasa juz jest napisalem do tego ziomka na allegro zobaczymy co odpisze do Myslowic mam blizej jak do Centrum KAtowic wiec sie jakos z nim dogadam jakby cos mial.
 

Baton1964

Świeżak
Świeżak
Jutro chce w Media Markcie kupic Xboxa. Mam pytanie czy na pudelku pisze jaka jest plyta chodzi mi zeby kupic falcona i technologie nm65
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Będzie to na 99% Falcon, a jak ci się poszczęści to Jasper(ale wątpię) :)
 

ghost02

Użytkownik
Użytkownik
Baton1964[ tylko jak bedziesz kupowal tego xboxa z allegro od piekary to nastaw sie na to, ze konsole mozesz otrzymac nawet po miesiącu
 

Baton1964

Świeżak
Świeżak
Bede go prosil o odbior osobisty bo mam do niego 7km :p blizej jak do centrum Katowic ale dzieki za uprzedzenie nie wiecie czy on czesto wystawia te konsole ?? Ale prawdopodobnie kupie jutro w tym Media Markcie od kumpla wiem że sa one produkowane w lipcu 2008 wiec z falconem tak ?? Pisze to kajs na opakowaniu??
 

Shimaru

Użytkownik
Użytkownik
Co ma piernik do wiatraka? Czy jak wgrasz do PC pirackiego Windowsa, do PC ci się szybciej zepsuje niż przy oryginalnym Windowsie?
Powiedziano mi w jednym ze sklepów (zajmują się przeróbkami), że napęd na płytach wypalanych "pada" po ok. roku użytkowania, natomiast na oryginałach działa znacznie dłużej. Ponoć wypalane płyty w dużym stopniu niszczą napęd. Czy to prawda ??
 

Agron95

Użytkownik
Użytkownik
Tak produkowane w lipcu 2008 są z flaconem. Na nieszczęście nigdzie nie pisze, tylko na konsoli jest data produkcji. A co do sprzedającego te konsole są sprowadzane (najprawdopodobniej z USA).
 

manfred

Użytkownik
Użytkownik
@Shimaru: jak używasz jakichś lewych płyt to tak, ale na Verbach nic się nie dzieje...
 

Baton1964

Świeżak
Świeżak
Panowie po namowach waszych itd jestem od chwili posiadaczem Xbox-a Arcade kupilem po naprawde malych pieniadzach nowke z sierpnia tego roku za 549 zł pytanie moje jest takie czy da sie wlozyc do niego dysk bo prawdopodobnie bede mial oryginalny 120gb za 170zł
 

eXtrim

Użytkownik
Użytkownik
Panowie po namowach waszych itd jestem od chwili posiadaczem Xbox-a Arcade kupilem po naprawde malych pieniadzach nowke z sierpnia tego roku za 549 zł pytanie moje jest takie czy da sie wlozyc do niego dysk bo prawdopodobnie bede mial oryginalny 120gb za 170zł
Jasne, że się da ;)
 

Shimaru

Użytkownik
Użytkownik
Przepraszam za spam ale powielił się przez przypadek post.
 

Shimaru

Użytkownik
Użytkownik
jak używasz jakichś lewych płyt to tak, ale na Verbach nic się nie dzieje...
Mówisz tak z własnego doświadczenia czy z drugiej ręki ?? Na dobrą sprawę czym niby różnią się Verbatimy od innych płyt ?? (co prawda ja zawsze używam firmowych płyt tylko ze względu na ich trwałość np. Sony), ale prawda jest taka, że wypalana płyta jaka by nie była, to sposób zapisu się nie różni. Czy są użytkownicy, którzy mają przerobioną konsolę od dłuższego czasu (przynajmniej rok) i mogą z ręką na sercu powiedzieć, że ich konsole działają bezawaryjnie ??
 

don84

Użytkownik
Użytkownik
Powiedziano mi w jednym ze sklepów (zajmują się przeróbkami), że napęd na płytach wypalanych "pada" po ok. roku użytkowania, natomiast na oryginałach działa znacznie dłużej. Ponoć wypalane płyty w dużym stopniu niszczą napęd. Czy to prawda ??
Czyli rozumiem że wymiana napędu załatwi sprawe i będe mógł ponownie korzystać z mojego X-sa? czy oprócz napędu jeszcze coś się może niedobrego stać? tzn. chodzi mi o to czy równocześnie z napędem jeszcze cos ulega uszkodzeniu?
 

manfred

Użytkownik
Użytkownik
Mówisz tak z własnego doświadczenia czy z drugiej ręki ?? Na dobrą sprawę czym niby różnią się Verbatimy od innych płyt ??
Z doświadczenia (co prawda nie z Xboksami). A czym się różnią? Jakością. Płyty za "zeta" zwykle są fatalnej jakości, natomiast firmowe jakością nie ustępują nawet tłoczonym płytom.
 

Do góry Bottom