Chcesz porównać grafikę xbox 360 i ps3.Sprawdz!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

PatrixOK

Banned
Użytkownik
Andyrush, wszyscy widza typowe fanboyskie zachowanie u ciebie, caly czas wychwalasz swoja dziewczyne (czyt. ps3), i gadasz jakies niestworzone rzeczy, prosze cie zakoncz juz to, bo ps3 mam głeboko gdzies, i nie interesuje mnie jakie ps3 ma gry, i czy jest fajne...
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
EPIC FAIL!!!!!!!





Spalcie mnie na stosie albo kupcie okulary... nie zauważyłem slowa "nie"... misiek , sorry , naprawdę , mój błąd :D

Przepraszam tez użytkowników xboxforum za najazd w moim poprzednim poscie...

CritCalz , dzięki za "uświadomienie mnie"...))

Moje 3 ostatnie posty w tym temacie (nie na temat) do wykasowania...sorry za bałagan.
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
No kolego...

Niech tylko Zipper usprawni i połata MAG na PS3...wtedy ostro skopie Ci tyłek na PSN:)
W duchu Wielkiego Postu wybaczam-bo faktycznie duzy post napisałeś.
Szkoda ich kasować-niech dla potomności zostaną.

Czytać ze zrozumieniem i powoli-i się nie stresować.Ludzie,my tu o grach rozmawiamy.
 

aroaro20022

Banned
Użytkownik
Ależ desperacka akcja... i zrobiłeś to z powodu..?

Zauważ , ze to ty chciałeś wywołać wojnę (niezaden użytkownik PS3) , bo wcześniej w tym temacie nikt nawet nie wspomniał słowem konsolę X360.

W tym przypadku to ty pokazałeś niski poziom użytkowników Xbox'a przez swoją pseudo-naukową "prowokację"...

No i faktycznie , jeśli takie wypady na to forum będą miały miejsce , to rzeczywiście poziom będzie nie najwyższy...
Wojnę? Proszę Cię. Dla jednego słowo "cześć" może rozpocząć wojnę, dla człowieka rozważonego nawet rozwalenie jego domu jej nie rozpocznie. Udawałem człowieka głupiego, który usłyszał coś od kolegi, kolegi, kolegi, jednak inni zamiast wytłumaczyć woleli zwyzywać od kretynów. Mądre, nieprawdaż?
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
No kolego...

Niech tylko Zipper usprawni i połata MAG na PS3...wtedy ostro skopie Ci tyłek na PSN:)
W duchu Wielkiego Postu wybaczam-bo faktycznie duzy post napisałeś.
Szkoda ich kasować-niech dla potomności zostaną.

Czytać ze zrozumieniem i powoli-i się nie stresować.Ludzie,my tu o grach rozmawiamy.
Haha :D ok , jeszcze się przekonamy kto tu kogo uziemi :p W jakiej frakcji grasz?) Bo w sumie równie dobrze możemy zostać kompanami broni :D

@aroaro20022

No faktycznie , można było odpowiedzieć inaczej , zalezy na jakiego człowieka trafisz , ale pierwsze wrażenie jakie ten post zrobił to - koleś przyszedł się ponabijać :p Poza tym tam jest zakaz rozmawiania o X360 bo kłótniami często się kończą takie rozmowy. :) bana pewnie za to dostałeś.
 

aroaro20022

Banned
Użytkownik
Dostałem, jak już pisałem ;)
Po za tym tutaj też powinno być zakaz pisania o PS3. Zresztą mi to zwisa, mam Xboxa 360 i nie obchodzi mnie, czy PS3 ma lepszą grafikę w tej, tej, czy w tej tylko obchodzi mnie czy będzie mnie zadowalała grywalność - jeśli nie to gra mi zwisa, ot i co. Wali mnie to ze na Xboxa jest miliard exclusivów a na Ps3 ileś tam, mogłyby być nawet wszystkie gry takie same bez żadnej różnicy - mi by to zwisało, ot co. Zresztą to nawet lepiej, że jedna konsola goni drugą. Wyobrażacie sobie, gdyby PS3 był totalnym szajsem? MS uważałby swoją firmę i konsolę za Boga przez co kazałby sobie płacić za dosłownie wszystko, robiłby wszystko na odwal i nie starałby się w ogóle o klienta. A tak, gdy jest też konkurencyjna konsola MS ma nad czym pracować.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Faktycznie , gdyby tutaj zakazano rozmawiania o PS3 , to było by (dużo) spokojniej :D Chociaż takie małe wojenki dodają pewnego uroku stronom o tematyce growej... :D
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Ktoś wspomniał, o tym wspaniałym Cellu, a więc.

Cell ma w sumie 9 rdzeni... chociaz nie mozna ich nazwac rdzeniami bo to sa syntetyki operte o jednostki SP kart graficznych. Procesor glowny to dwuwatkowy PowerPC od IBMa praktycznie taki sam jak w xboxie zwie sie on PPE... pozostale 8 rdzeni to syntetyczne procesory oparte o jednoski SP. Zajmuja sie jedna konkretna rzecza... niczym innym. Nazwyaja sie one SPE i posiadaja po jednym watku. W PS3 aktywny jest PPE oraz 7 rdzeni 8 jest serwisowy na wypadek gdyby sie jakis inny spieprzyl. W sumie daje to 9 watkow dla ps3.

Xenon w xie to powielona wersja PPE nie ma syntetycznych rdzeni, ale za to stoja obok siebie 3 rdzenie IBM Power PC co daje w sumie 6 watkow. Roznica nie jest duza wiec nie mozna powiedziec ze jest nawet pomijalna...

...ale... zaraz mi ktos wyskoczy ze 9 watkow to nie to samo co 6... Ja odpowiem krotko... AMD Phenom II 955 BE ma 4 rdzenie kazdy rdzen po jednym watku, a intelki i7 od 920 do 975 extreme maja tez 4 rdzenie po 2 watki na rdzen. Mimo to w wielu przypadkach dostaja po tyleczku od AMD. I co najbardziej smieszne zwykle sa to testy oparte o rendering gdzie liczba watkow gra decydujaca moznaby rzec role...

...ale za chwile mi ktos znowu powie ze intel kantuje z tymi watkami tak samo jak nvidia kantowala z geforce FX5xxx ze maja 12 potokow a w rzeczywistosci mieli tylko 6 i zawyzone wyniki w benchmarkach... otoz nie... fakt ze i7 maja po 8 watkow jest potwierdzony niezaleznymi testami.

No i teraz macie sytuacje prawie ze analogiczna. AMD = 4 watki, intel = 8 watkow. Xenon = 6 watkow, Cell = 9 watkow. AMD wygrywa czesto z intelem. Czy Xenon z Cellem wygra nikt nie wie... bo w koncu jak zrobic benchmark dla konsoli?


Ale do czego zmierzam... liczba watkow napewno jakis wplyw na renderowanie srodowiska ma, ale to o cyzm pisze juz od jakiegos czasu to fakt ze odpowiednie zoptymalizowanie kodu moze zaciagnac procesor graficzny do roboty a co za tym idzie umozliwiac dalsze poprawianie jakosci grafiki czy jej plynnosci. Wiadomo za jakis czas sie okaze ze gpu w obu konsolach nie daje rady i trza bedzie zrobic nowa konsole (a moze juz sie okazalo... producenci tego po sobie nie pokazuja tylko przygotowywuja nowa generacje) Obie konsole praktycznie nie obsluguja antyaliasingu co na dzien dzisiejszy w stopniu podwojnym jest absolutnym minimum. Jednakze wlasnie gpu tam zastosowane bawia sie w takie cos jak wygladazanie krawedzi. I jak byk widac ze gdzies to wyglada lepiej a gdzies gorzej. Developerzy sobie leta w kulki ^^ Jeden sie przylozy i napisze 'program' do wygladzania krawedzi inny machnie reka i powie ze gra tez ladnie wyglada bez antyaliasingu.
 

Zozozl

Banned
Macie rację że to xboxforum.pl
Ale przyda się tematy o ps3
Nie powinliśmy wyzywać tej konsoli !!
Też jest świetna tak jak xbox [ Jedni wybrali to a inni to ] i nikt nie jest noobem że ma ps3
najczęściej ludzie kupuja x'a z wyjatku na CENĘ bo maja rację grafa taka sama zależy w jakiej grze ale i tak jedni mówią że PS3 RULEZ a inni XBOX360 RULEZ
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Tak jak piszesz Tieu , SPE w Cellu to wyspecjalizowane układy oparte o jednostki SP kart graficznych. Co za tym idzie Cell ma możliwość pomagania dla GPU w renderowaniu grafiki. PPE (w PS3 jeden , w X360 3 rdzenie) to procesor ogólnego użytku , czyli chyba w kwestii grafiki zdziałać niewiele może. W X360 GPU nadrabia zaległości , teoretycznie wychodzimy na zero , ale...jak na razie efekty żmudnej pracy duetu RSX + Cell są bardziej widowiskowe niż te od duetu Xenos + Xenon. Oczywiście mowa o grach ekskluzywnych , bo często pozycje multip. lepiej prezentują się gdy renderuje je Xenon i Xenos. :)
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Wiesz czemu tak jest? Bo MS nie dba o exy... gdyby jakaś firma przyłożyła się do jakiegoś tytułu, byśmy zobaczyli coś a'la Uncharted 3 only for xbox
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Zgadzam się. Konsola jest jedynie narzędziem w czyichś rękach. Efekt pracy z tym narzędziem zależy głównie od człowieka operującego tym narzędziem ;) Jeśli ktoś ma talent to i palcem na piasku wymaluje wspaniale dzieło.

Chociaż... zaprzeczeniem tej teorii jest Halo 3. Jedna z najdroższych gier w historii , jednak poziom graficzny pozostawia wiele do życzenia. (chyba za samą fabułę nie zapłacili tyle milionów dolarów)
 

DarthJason

Użytkownik
Użytkownik
Wiesz czemu tak jest? Bo MS nie dba o exy... gdyby jakaś firma przyłożyła się do jakiegoś tytułu, byśmy zobaczyli coś a'la Uncharted 3 only for xbox
Moim zdaniem nie tyle nie dba co nie jest w stanie zrobić porządnych exclusive'ów przez napęd i nośnik jaki znajduje się w X. Ciężko w tych czasach zmieścić grę która będzie dostatecznie długa, a przy tym idealna graficznie na nośniku mogącym zmieścić 8GB. Poza tym gdzieś dawno temu przeczytałem, że Microsoft domaga się większego procentu ze sprzedaży za każdą dodatkową płytę. Więc pewnie to odstrasza wydawców i zmusza do cięć aby ich działo zmieściło się tylko na 1 płycie, przykład Final Fantasy XIII (Mimo cięć w grafice i tak wyląduje na 3 DVD), Lost Planet 2 (Cięcia w grze by zmieściła się na 1 DVD), a to dopiero początek 2010 roku, a co będzie za 2 lata?. Jeśli Microsoft nie zmieni napędu w X to graficznie będzie tylko gorzej jednak nie dla X tylko dla oby konsol, a na to się nie zapowiada z jednaj prostej przyczyny: spadłby poziom piractwa w uboższych krajach, a co za tym idzie taka jego popularność. Przynajmniej 2 osoby na 5 kupują X gdyż da się go przerobić.

Graficznie nie ma co porównywać większości gier gdyż zostały napisane na 360, a potem dostosowane do PS3. Dzięki temu na tym pierwszym działają płynniej itp. i nikt nie miał z tym większego problemu do czasu kiedy to wyszło na jaw iż Final Fantasy XIII lepiej będzie wyglądał na PS3 bo powstał z założenia na ten sprzęt, a potem tylko ma być dostosowany na potrzeby 360. Więc nie tylko moc sprzętu się liczy tylko umiejętności wydawców i czy są w stanie dostosować dany tytuł na potrzeby tego sprzętu.
 

grabol508

Użytkownik
Użytkownik
mam x360 i grałem w media markt na ps 3 i powiem że na 360 gra sie o wiele lepiej ;d nie zamienił bym x`a na ps3
 

CritiCalz

Użytkownik
Użytkownik
grabol, no rzeczywiście, porównanie świetne :DD
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
DarthJason,

FFXIII - Gra zajmuje 6.2Gb, reszta to filmiki. Lost Planet 2, zostało ucięte - tak, ale przypomnijmy kto jest twórcą gry - ahh tak Capcom, to nie Ci którzy wycieli misje z Resident Evil 5 i sprzedawali jako DLC? Pewnie na PS3, gra będzie ucięta.

Jeśli MS wyłoży, dużą kasę na optymalizację gier, to DVD9 spokojnie starczy. Chociaż Czytnik blu-ray by był dobry rozwiązaniem. Tylko jak mają wprowadzać to teraz jakoś, bo x360 kupuje dla piratów - nie oszukuję się. Jakby dodali czytnik blu-ray do x360, kto wie czy bym nie kupił PS3...
 

Bourne^

Banned
Użytkownik
nieno brawo chcialbym poznac tego pajaca co dodaje te zdjecia na ta strone ...

PS3 RLZ! mialem xboxa i sie przekonalem ze to jest CRAP ....
 

virus666

Użytkownik
Użytkownik
Ja tez mialem x-a i sprzedalem bo chcialem pograc na innej konsoli ale nie widze powodu zeby oczerniac z tego powodu ten sprzet. Jest sporo dobrych ex'ow na obydwie konsole ktore pokazuja moc i tyle. Uncharted mnie powykrecal we wszystkie strony pod wzgledem graficznym i to imo jest najlepsza grafa na konsole ale reszta gier jest naprawde mocno porownywalna
 

babel77

Użytkownik
Użytkownik
To forum zeszło na psy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

maxan

Banned
To forum zeszło na psy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgadzam sie w 100% ! Xbox ma najlepsze exy i tyle ;p
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom