Chłodzenie Xbox'a 360

redions

Użytkownik
Użytkownik
Siemka ;D . Utworzyłem ostatnio dość sporo tematów z moim Xboxem . Wiem juz ze stoi w dobrym miejscu . Lecz chciałbym byc już całkowicie spokojny . Chodzi mi o to w jaki sposob moge poprawic chłodzenie mojego X'a ? . Dodatkowe wentylatory czy cos w tym stylu . Tak jak juz mowilem wiem ze stoi w dobrym miejscu,nie kurzy sie,no i mam zamiar wymienic paste termoprzewodzaca . Co jeszcze moge zrobic ? . Konsolka to Falcon 2010-xx-xx . Prosze o pomoc !
 

TigraTeam

Banned
paste wymien tylko dodatkowe wentylatory podkladki chlodzace nic nie daja
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
No własnie slyszalem ze te podkladki to SHIT . Paste wymienie na Zalmana taka moze byc ? Slyszalem ze dobra . Czy cos jeszcze mozna zrobic ?

A moze cos takiego ? . Zda egzamin ?



Tylko ze z takim wiatrakiem .

WENTYLATOR XIGMATEK 80mm XLF-F8253 CZERWONY (2080852982) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kolego edytuj posty // MrDraiger
 

Dosiapl

Użytkownik
Użytkownik
Zda, lepiej jak wsadzisz go do środka (jakiś cienki wentylator) na heatpipe i na zewnątrz zasłonisz jakimś ładnym grilem, albo wytniesz z w obudowie odpowiedni. Zdecydowanie ładniejsze.
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
Tylko gdzie go tam wlozyc ? . nie jestem jakis zawaansowanym uzytkownikiem ;D . Nie chce popsuc ;)
 

Xadereq

Użytkownik
Użytkownik
W takim układzie bałbym się o to czy jakiś zwierzak(mówiłeś w postach że masz psa/kota) nie dotknąłby łapą bo by mu mogło się coś stać nieodwracalnego.
Lepiej by było gdybyś właśnie wsadził go do środka na heatpipe'a, lepiej i efektywniej by wtedy chłodziło.

Musisz go włożyć tak, żeby nigdzie nie przeszkadzał a dobrze chłodził :)
 

Vister

Użytkownik
Użytkownik
Najlepiej na radiatorze (tym małym (on jest od CPU, prawda? Czy od GPU, bo już nie wiem...)). Wtedy obydwa radiatory dostają lepszą wentylacje i oddają więcej ciepła.

Wymień paste
Wymień wentylatory na cichsze i podkręć do 66%
Dodaj mały wentylator (60x60 lub 80x80) na radiator od (???) CPU
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
Ok . Cos bede z tym robil ;D . A o psa nie ma co sie martwic . Do xboxa nawet nie podchodzi :p
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
A jak podkrecic te nowe wentylatory ? chodzi ci o te z tylu tak ? . Na jakie je wymienic ?
 

Vister

Użytkownik
Użytkownik
Wymień na te z jaspera i podepnij pod 12v, bądź regulatory jakieś.
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
Z Jaspera ? . Hm...da rade znalesc takie na allegro ? . A moze jakies zamienniki rownie dobre ? . Jak to podkrecac ?
 

badboy8

Użytkownik
Użytkownik
Siemka ;D . Utworzyłem ostatnio dość sporo tematów z moim Xboxem . Wiem juz ze stoi w dobrym miejscu . Lecz chciałbym byc już całkowicie spokojny . Chodzi mi o to w jaki sposob moge poprawic chłodzenie mojego X'a ? . Dodatkowe wentylatory czy cos w tym stylu . Tak jak juz mowilem wiem ze stoi w dobrym miejscu,nie kurzy sie,no i mam zamiar wymienic paste termoprzewodzaca . Co jeszcze moge zrobic ? . Konsolka to Falcon 2010-xx-xx . Prosze o pomoc !
Miejsce? nieistotne jest przecież, bo raczej nikt nie zamyka konsoli w szafie.
Poprawić ? Nie ma to żadnego sensu. Starsze X nie padały przez temperature, a w Jasperach i nowszych falconach RROD występuje już rzadko. Wymień Paste i tyle, bo jednak fabryczna ładnie skruszona będzie. Jak bardzo chcesz, to zastąp sobie wentylatorki cichszymi i podkręć. Większe modyfikacje mają sens tylko przy JTAGu.

Masz cały topic z Tuningiem, gdzie większość modyfikacjii robili userzy.
Podkładki nie zdają egzaminu, bo niby co mają chłodzić ? obudowe.



A jak podkrecic te nowe wentylatory ? chodzi ci o te z tylu tak ? . Na jakie je wymienic ?
Yyyy ? To lepiej sobie odpuść na starcie, bo zrobisz więcej szkody niż pożytku. Inna kwestia, że większość porad/pomysłów jest opisana na scenie.

Wymień na te z jaspera i podepnij pod 12v, bądź regulatory jakieś.
Przecież do wszystkich xboxów były te same wentylatory, z różnicą praktycznie głośności. No i z faktem, że do starszych tylko brushelsy dawało rade podpiąć.
Zamienniki ? Talismany.
 

Vister

Użytkownik
Użytkownik
Podlutowujesz pod 12v, jednak licz się z tym, że hałas będzie ogromny... Miejsca do lutów jak coś masz na forum (poszukać trzeba troszkę)
Lepiej przerobić z tym dodatkowym wentylatorem + wycięcie na obudowie (aby to powietrze miało gdzie wylatywać).

Jak podpinasz pod 12v, da Ci to sporo lepszą wentylacje, jednak 2x większą głośność...

@topic

Jakim cudem masz falcona z 2010r? o_O Może to Opus...?

@up
Dlatego mówie, żeby wymienił. Głośność mu nieznacznie zmaleje, a nowsze to i bardziej wydajniejsze zresztą (łożyska etc.)
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
Opus nie ma wejsca HDMI tak ? . A moj ma i jest to Falcon raczej napewno . Patrzyłem po dacie produkcji(wlasnie to dziwne),po zasilaczu 175W noi po wejsciu zasilacza w konsoli wychodzi na to ze Falcon . Wiec wymienie tylko paste . Na tej cichszej pracy konsolki az tak mi nie zalezy . po prostu chodzi mi o to zeby jak najdluzej mi posluzyla no i była w miare dobrze ochroniona przed RROD.
 

badboy8

Użytkownik
Użytkownik
Wątpie żeby oprócz głośności, przyniosło to jakieś efekty.
Co do Talismanów to podobno były wydajniejsze (25-30% ?).
2010 ? Jasper.
A po co grzebać w x'ie skoro jest Gwarancja ?
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
Tak no jest jeszcze rok ale pytam na zapas . Tak rok to 2010 na 100% . Jasper ? noo wydaje mi sie ze nie wejscie do zasilacza w obudowie X'a jest Falcon . Opus napewno nie . Opus nie ma HDMI .
 

badboy8

Użytkownik
Użytkownik
A mi sie wydaje, że w 2010 już dawno falcon nie był w produkcji.
Brałeś na aukcji ? zasilacz można pod jaspera wrzucić "mocniejszy".

http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/plyty-glowne-data-produkcji-63497.html

W wypadku gwary, to był wcale nie go nie otwierał. Chyba że przy okazji flashu, bo jednak plomby trzeba zdjąć rozsądnie.
 

Vister

Użytkownik
Użytkownik
... brak sensu ...

Sprawdź dokładnie jaka to konsola, bo ktoś tu albo wkręca, albo ktoś Ci w konsoli daty inne nakleił :D

@badboy8
Wielu użytkowników odczuło znaczący wzrost ciepła jaka konsola wydmu****e po modyfikacjach. Oznacz to lepszą wentylacje, a co z tym idzie - mniejszą temperature we wnętrzu konsoli.
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
Mozliwe . To dlaczego mam takie wejscie w xboxie wedlug tego linku patrze na wejscu i noo wychodzi na to ze Falcon .
 

redions

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdzilem jeszcze raz . 2010 napewno . No i wejscie zasilacza wychodzi na to ze tez Falcon . Too co to wkoncu ? :D
 

Do góry Bottom