Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

X

x-mato

Guest
Sa osoby ktore maja chlodzone kompy cieklym azotem jasne ze to jest duzy wydatek ale czy jest taka mozliwosc zeby xboxa tez chlodzic tym sposobem??
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

Pewnie że się da jak się będzie chciało... :) Nie widziałem nigdzie takiego, ale na pewno się da! Ale ciekawe czy to dla konsoli by nie było szkodliwe, chodzi czy by luty wytrzymały taką różnicę temperatur

Na pewno lepiej zainwestować w radiator,wiatraczki, ewentualnie wodne chłodzenie jeśli szukasz czegoś innego :)
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

a nie można chłodzić wodą ?

Bloki czasami trafiają się na allegro (jak nie ma to na ebay), a azot to jest za drogi wynalazek alby ktoś zaczął produkcje bloków do X360, jedynie to można samemu jakieś samoróbki robić, tylko nie wiem po co ::)
 
X

x-mato

Guest
Odp: Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

Erno napisał:
a nie można chłodzić wodą ?

Bloki czasami trafiają się na allegro (jak nie ma to na ebay), a azot to jest za drogi wynalazek alby ktoś zaczął produkcje bloków do X360, jedynie to można samemu jakieś samoróbki robić, tylko nie wiem po co ::)
Jak sie nie sprobuje to sie nie dowie:p moze akurat to by dobrze chlodzilo xboxa i nie bylo by zadnych skutkow ubocznych.Gdyby czesciej stosowano taki rodzaj chlodzenia stalo by sie to tansze.
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

Chłodzenie wodne na allegro ostatnio widziałem, specjalnie dla X360 stworzone podobno redukował ciepło nawet o 40-50% :eek:

PS. Jak by M$ montował to w swoich konsolach od początku to awaryjność by wyniosła 0.1% :D
 

cronox

Świeżak
Świeżak
Odp: Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

czlowieku cieklym azotem?? jak wlozysz reke do cieklego azotu to nawet amputacja niebedzie potrzebna :D
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

Znam goscia co w wsadził ręke w ciekły azot, myślał że to śnieg (zimą) a tak były tuleje, które musiały mieć idealną grubość :) miał rękawicę robocze na ręce i teraz ma całą czerwoną dłoń i słabe czucie :)
Ale to offtop ;)
Do Xboxa raczej się nie nadaje
 

maciokoki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Chlodzenie xboxa cieklym azotem...czy to jest mozliwe??

chlodzenie wodne do xboxa to wydatek rzedu 2x cena xboxa (i mowie tu o porzadnym chlodzeniu firmowym a nie samorobach) pomysl sobie ile kosztuje chlodzenie azotem...
dlatego go nie montuja fabrycznie...
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
Maciokoki... Ciekawe... Masz arcade za... 599zł... To niby 1100 złotych za wodne chłodzenie? A nie pomyślałeś, żeby osobno złożyć zestaw? Nie ma zestawu idealnego... To blok nie pasuje, to przewód to siamto <blablabla>... Dobry miedziany blok i pompa to 350 zł... do 600 zł sie zmieścisz...
 

manhunt13

Użytkownik
Użytkownik
Chłodzenia azotem przecież nie używa się w PC na codzień <lol> To jest nie możliwe. Co innego chłodzenie freonem na codzień byś mógł używać także w x0 ale rachunki za prąd byś miał ładne. Co do chłodzenia wodnego to miałem w PCie i sprzedałem zestaw 3 bloków, chłodnicy i pompki (jedne z lepszych części do chłodzenia wodnego) za 400zł więc nie wypowiadajcie się jak się nie znacie. A chłodzenie azotem co by ci dało? Nie wiadomo czy te procesory w x0 mają coldbuga i jeśli tak to na jakiej temperaturze. Mogłyby poprostu nie odpalać. A chłodzenia LN2 używa się tylko w przypadku extreme overclocking a nie na codzień jak już mówiłem
 

solek97544

Użytkownik
Użytkownik
człowieku wiesz jaką temperaturę ma ciekły azot? weź za przeproszeniem ****** się w łeb bo to temperatura -196 stopni C.
 

manhunt13

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli to było do mnie to weź poczytaj sobie Celeron D347 @ Ln2 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne to kmiocie.
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
Panowie, nie przezywajcie sie :)
 

solek97544

Użytkownik
Użytkownik
to nie było do ciebie :confused:
 

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
a po kiego grzyba chlodzic azotem? Procesory sie chlodzi dodatkowo kiedy sa podkrecane, a po kiego grzyba podkrecac xboxa?:|
 

only

Użytkownik
Użytkownik
gdybym nie kupił jeszcze konsoli, po tym co przeczytałem nigdy bym jej nie kupił. jesli ktoś wpada na pomysł żeby chłodzić ją azotem, to pierwsze co sie nasuwa na myśl, to że zimą wszyscy siedzicie przy xboxie który pełni role piecyka. po co wam jakies coolery, wodne chłodzenie itd. gdyby konsola potrzebowała jakiegos super chłodzenia to m$ pisałby chociaż o tym w instrukcji.
 

Voodoo199

Użytkownik
Użytkownik
Tak, najlepiej wsadźcie x'a do lodówki i nie będziecie mieć problemów xp
 

Shadow Rox

Użytkownik
Użytkownik
Tak, najlepiej wsadźcie x'a do lodówki i nie będziecie mieć problemów xp
To dobry pomysł... Przeciez robią lodówki na USB :D HeHeHe
 

satinav

Użytkownik
Użytkownik
Panowie ale nikt tu nie chce tego zakładać, przeczytajcie temat :) i jest to mozliwe na pewno, a co do chlodzenia wodnego - blok wodny, pompe, weżyki, z gwarancja i instrukcja montazu (na pc) kupisz za 140zl nowy zestaw :) wystarczy pogłowkowac i dobrze zamontowac to w xboxie :)
 

Marcioo

Użytkownik
Użytkownik
Tak sie pytacie po co mu to, przecież to chłodzenie azotem to nie jest jakieś nie wiadomo co, często je się stosuje w chłodzeniu kompa więc nie widzę problemu aby sobie Xboxa tak schładzać chociaż myślę że wodne wystarczy,bo nie ma w xboxie jakichś kosmicznych temperatur. Wszyscy którzy mówią żeby wsadzic x'a do lodówki mam inną rade dla was - wsadzcie sobie go do d**y i nie róbcie offtopu!
 

Do góry Bottom