Cichszy Xbox

szkodnikPL

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

mam Falcona, który wiadomo jest trochę głośny, czy są sposoby na jego "wyciszenie"?
 

cyborg95

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem czemu mówisz że falcon jest głośny , po pierwsze masz dysk jak nie to do kup i będzie o niebo lepiej bo to napęd jest źródłem największego hałasu , po drugie rozkręć konsole i ją wyczyść ja jak zobaczyłem ile kurzu było na wentylatorach to nie wierzyłem że to jeszcze się kręci , mój falcon chodzi tak jak PC ( oczywiście gra z dysku ) ale muszę się przyznać że nie mam zbyt cichego PC ;p , jednak nawet przy oglądaniu filmów na x czy graniu w nocy nie przeszkadza
 

szkodnikPL

Użytkownik
Użytkownik
Rozkręcałem go ostatnio i przedmuchałem sprężonym powietrzem i przetarłem szmatką wentylatory. Do tego pędzelkiem poczyściłem wszystko. Myślałem, o zmianie wentyli na jakieś cichsze. Gram z dysku, bo inaczej nie da się wytrzymać.
 

.Mjut

Użytkownik
Użytkownik
Poczytaj kilka artykułów o wyciszaniu komputera, tutaj będzie podobnie. Jednak pamiętaj, że wyciszając komputer zazwyczaj polepsza się chłodzenie. Możesz zastosować mniej hałaśliwe wentylatory. Niedawno opracowałem pewne wypracowanie na ten temat, wiele informacji/poradników/produktów jest w internecie, wszystko znajdziesz w google wpisując "Wyciszanie komputera".
 

szkodnikPL

Użytkownik
Użytkownik
Myślę o wymianie wentyli na Fander Roxo Ultra Silent 60mm lub SilentiumPC Zephyr 60. Jest jakiś sens? Do tego można dorzucić jeszcze jeden by wciągał zimne powietrze.
 

Nafta-Katowice

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem czemu mówisz że falcon jest głośny
bo jest glosny , przy moim falconie gowno daje granie z dysku bo te wentylatory chodza glosniej niz ten naped ;]
 

szkodnikPL

Użytkownik
Użytkownik
Ale w sumie mógłbym kupić też wentyle Whisper, ale są strasznie głośne,a mój X360 się nie grzeje za bardzo.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
szukaj wentyli nidec, fabrycznie montowane w xbox. Sa cichsze jak delty.
 

szkodnikPL

Użytkownik
Użytkownik
Tak właśnie wiem, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.
 

Nafta-Katowice

Użytkownik
Użytkownik
no moj xbox ostatnio po 12 godzinach grania byl letni :)

a jakie jeszcze polecacie oprocz nidec'ow ? bo powoli szalu dostaje takie larmo :/
 

szkodnikPL

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie o to chodzi, że czasami nie da się wytrzymać. Znalazłem użytkownika, który ma na sprzedaż nidecki i napisałem do niego. Czekam na odpowiedź. :) Whispery są kilka decybeli cichsze, ale za to mają znacznie większy przepływ.
 

Zielok

Świeżak
Świeżak
Chciałbym ożywić temat. Otóż, mój Xbox jest z 2006 roku, jednak napęd został niedawno zmieniony na najnowszego LiteON'a. Wersja bez HDMI, podłączona jednak kablem D-Sub do Bravii, obraz wygląda elegancko.
Jedynym mankamentem, który pozostał jest strasznie głośna praca tej maszyny. I mam pytanie - które wentylatorki robią największy hałas? I co ewentualnie zrobić, aby było dobrze i cicho?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
 

Do góry Bottom