Cliff Bleszinski z Epic Games twierdzi, że...

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Z konsoli Microsoftu da się jeszcze sporo "wycisnąć"

To nie koniec obecnej generacji konsol. Twórca serii Gears of War uważa, że Xbox 360 to sprzęt, który może jeszcze zaskoczyć.

Tak uważa znany producent, czyli Cliff Bleszinski z Epic Games. Według niego mimo sześciu lat na rynku konsola Microsoftu ma jeszcze potencjał, aby pokazać ładniejszą grafikę niż chociażby w Gears of War 3. Przede wszystkim związane jest to z tym, że producenci mają spore doświadczenie w tworzeniu gier na ten sprzęt, więc potrafią stosować pewne triki.

"Dzięki kreatywnemu programowaniu można wycisnąć sporo z danej platformy. To kwestia magii kodu, czasu i wysiłku. Nie wiem jak długo Xbox 360 będzie jeszcze na rynku, ale jestem pewien, że jeśli wydamy jakąś grę na niego pod koniec tak zwanego cyklu życia tej konsoli, to uda nam się wycisnąć jeszcze więcej wody z kamienia" - mówi Cliff Bleszinski.

Taki właśnie cel przyświecał producentowi podczas prac nad Gears of War 3. Zapytany o największe wyzwania związane tworzeniem trzeciej części tej popularnej gry akcji, odpowiedział w taki sposób: "Najważniejsze było pójście naprzód. Znaleźliśmy się w podobnym punkcie jak niegdyś Nintendo ze swoją konsolą SNES. Swojego czasu wprowadzili oni Mode 7, czego nikt się nie spodziewał".

SNES to platforma, która miała premierę w 1990 roku i generowała grafikę 2D. Jednak dzięki użyciu wspomnianego Mode 7, producent mógł zasymulować 3D w postaci prostego tła sprawiającego wrażenie głębi. Wykorzystano to chociażby w grach takich jak F-Zero, Super Mario Kart czy Chrono Trigger.

Cliff Bleszinski podkreśla przy tym, że właśnie doświadczenie jest najważniejsze,jeśli chce się pokazać co sprzęt może zaoferować: "Jesteśmy teraz w takim punkcie, że nie uczymy się jak wykorzystać konsolę, tylko jak ją oszukać, aby zrobiła to co chcemy. Pierwszą rzeczą jaka mnie zachwyciła w przypadku nowej generacji konsol, było niewiarygodne oświetlenie. Teraz można jednak sprawić, aby zaczęło wręcz oddychać".

Podobnego zdania jest Julien Merceron, dyrektor ds. technologii w Square Enix. Twierdzi on, że oświetlenie to właśnie rzecz, którą można cały czas udoskonalać nawet na obecnej generacji konsol. Dla przykładu niech tutaj posłuży chociażby najnowszy Battlefield 3. Tak pięknie wyglądającej gry światła nie oferuje żadna inna produkcja, co świadczy, że Xbox 360 jak i PS3 mogą jeszcze zaskoczyć w najbliższym czasie.

Źródło: Z konsoli Microsoftu da się jeszcze sporo "wycisnąć" - X360 - Gry w INTERIA.PL - Informacje, Recenzje, Poradniki, Zapowiedzi, Sprzęt
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mnie zaskoczy jeśli pojawi się na nim antyaliasing i vsync

Wysłano z Xperii X8
 

domingta

Banned
Można pokazać również grę, która pokazała się na PS2 a jest nią Black, ta gra wygląda bardzo dobrze jeśli chodzi o PS2 zapewne wycisła z niej ostatnie soki. Więc możliwe, że jeszcze coś wycisną z tych konsol, co nie zmienia faktu, że chcemy kolejnej generacji konsol.
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Być może coś tam pięknego jeszcze zobaczymy , ich GoW3 według mnie to naprawdę bardzo ładna gra , która zrobiła postęp w oprawie wizualnej względem poprzedniczki. Ja czekam teraz głównie na to , co pokaże GTA V i nie chodzi mi o jakość tekstur , a złożoną , plastyczną i naturalną animację , to jest dla mnie ważniejsze od suchych efektów graficznych.
 

Fantomx

Użytkownik
Użytkownik
to jak już tak sobie plotkujecie ;-) ..

Jak donosi blogger Paul Thurrott - znany dziennikarz technologiczny. Nowy XBOX ma ukazać się juz w 2012 roku..
w skrócie : nowy xbox powstaje pod nazwą "Project 10" - jego wydanie na rynek planowane jest na święta 2012.
Najciekawsze jest to ze nowe urządzenie ma być pokazane albo już w styczniu na targach w Las Vegas albo w czerwcu na E3.

Art w całości :

"Well known Windows blogger Paul Thurrott spoke briefly about rumors surrounding the next generation Xbox on the latest episode of “This Week In Technology” (or TwiT). Thurrott has been known to break stories regarding upcoming Microsoft products well in advance of their public acknowledgement but this is usually limited to Microsoft’s operating systems and office products.

According to Paul the next generation Xbox is currently codenamed “Project 10” and has a projected released date of holiday 2012. He further speculates that Microsoft will have to unveil the console at the Consumer Electronics Shows in Las Vegas this January but other sources have said that the device will be unveiled to the public at E3 in June. Mr.Thurott believes that Microsoft will take the “Apple Approach” of including cross over functionality with Windows 8 PCs, Tablets and Phones. Perhaps Microsoft is also taking a page from Apples playbook in regards to products being available a short time after their announcement?

“The interesting thing about it [the next xbox] is that it is going to come for holiday next year. They would almost have to announce it at CES [Consumer Electronics Show] next year. They are going to the Apple route to ensure that it integrates with Windows 8 and Windows Phone."

To hear Paul’s thoughts on the next Xbox head on over to Twit and start playing at 1:28:00."

źródło : Rumor: Next Xbox In 2012 - Xbox


no i pytanie czy jest sens coś jeszcze wyciskać z 6 letniego sprzętu jak twierdzi Cliff B. czy nowy xbox powstanie szybciej niż myślimy.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Nierealne. Pokazanie nowej konsoli w styczniu to abstrakcja. Prędzej targi E3, ale to oznacza zbyt mało czasu na marketing, jeśli mowa o świętach 2012. Święta 2013 to realna date. Co do news to producenci mogą mówić każdy bajer, rzeczywistość jest inna. Ta generacja skończyła się w miejscu, w którym gry stanęły na rozdzielczości 720p, ledwo w 30 klatkach, bez AA i vsync. Zresztą Gears of War 3 ładny, ale niczym nie zachwyca, Unreal Engine jest już zabytkiem.
 

Abraksus

Świeżak
Świeżak
W sumie, gdyby wyszła nowa konsola, to kupiłbym ją dopiero rok po premierze. Nie wiem jak to będzie w przypadku nowej konsoli, ale pierwsze egzemplarze x360, które pojawiły się na rynku, były "dość wadliwe".
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
UP
I dość drogie 1800 zł za wersję elite :D


Co do gier to ze każdego sprzętu da się wycisnąć ostatnie soki ale czy twórcą się chce? Nie.. Lepiej nie wysilać się, a gracz jak chce to dokupi coś do PC bądź zmieni konsole na nowszą i rynek dalej się kręci :p
 

Fantomx

Użytkownik
Użytkownik
Tak czy siak przed świętami na pewno nie będą chwalić się czymś co ma wyjść za rok bo na te święta by nic nie zarobili..
Dlatego chwalą xboxa 360 ,aby podreperować opinie starej już jak potrzeby rynku gier, konsoli. Słupki sprzedaży same się na święta 2011 nie podbiją.
Nie zdziwiłbym się gdyby praca nad nową konsolą została znacznie przyśpieszona bo ile gracze jeszcze wytrzymają taką sytuację, w której to dostają gry okrojone graficznie i funkcjonalnie za wyższą cenę.
 

65userow

Banned
UP
I dość drogie 1800 zł za wersję elite :D


Co do gier to ze każdego sprzętu da się wycisnąć ostatnie soki ale czy twórcą się chce? Nie.. Lepiej nie wysilać się, a gracz jak chce to dokupi coś do PC bądź zmieni konsole na nowszą i rynek dalej się kręci :p
Nie chce się. Tutaj DICE się pochwaliło. BF3 w porównaniu z najnowszym CODem wygląda biednie (tak wiem że fani BF temu zaprzeczą ale niestety to prawda) na konsolach. Jednak żadna gra multiplatformowa nie będzie wyglądać tak jak gra na jedną platformę :)
 

Don Joinciano

Użytkownik
Użytkownik
65userow, przykro nam z twojego powodu, na prawdę. :)
 

RAKUPL26

Użytkownik
Użytkownik
65usrow zgodzę się że wygląda biednie ale MW3 na konsolach się chowa przed BF3 na konsolach :)
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Kur** jak zwykle kłótnia. Da się to wytępić z forum? Powinien być taki zakaz, jak zakaz rozmawiania o polityce (na tutejszym forum). Inaczej tego nie widzę, no chyba że moderatorzy i admini lubią bardzo wstawiać ostrzeżenia i ew. bany.
A Xbox 360 jeszcze troche pociągnie, zobaczycie, nie raz grafika zaskoczy. Pewnie pokaże to Rockstar przy swoim nowym GTA no i może Max Payne 3.
 

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
A Xbox 360 jeszcze troche pociągnie, zobaczycie, nie raz grafika zaskoczy. Pewnie pokaże to Rockstar przy swoim nowym GTA no i może Max Payne 3.
Też myślę, że jeszcze nie raz będziemy zdziwieni możliwościami tych właśnie jak to powiedział Cliff "trików" na xboxie. Oby :)
 

GKxD

Użytkownik
Użytkownik
Można pokazać również grę, która pokazała się na PS2 a jest nią Black, ta gra wygląda bardzo dobrze jeśli chodzi o PS2 zapewne wycisła z niej ostatnie soki. Więc możliwe, że jeszcze coś wycisną z tych konsol, co nie zmienia faktu, że chcemy kolejnej generacji konsol.
A ja właśnie nie chcę. Ta generacja bardzo mi się podoba i chcę żeby trwała ja najdłużej.
Wychodzą bardzo dobre gry przez co nie myślę o przesiadce na PC czy inną generację.

Ale jeśli już wyjdzie to Xbox 360 długie nie pożyje, tak jak było to z Xbox 1 odcieli XBL gwarację sprzedaż support i wgl. konsola zgon.
 

dziubekLDZ

Banned
nie wiem co wam tak spieszno, i tak polowa z was nie kupi szybko nowej kasoli skoro nie ma papy na orginalne gry i musi przerabiac kasole. i pewnie przerobka nowej tez troche potrwa. Zgadzam sie i wierze w to co mowi Cliff bo jako jedyny chyba w tym biznesie nie rzuca slow na wiatr, dostalismy gearsy takie jakie obiecal a nie jak w przypadku BFda i MWra gdzie obiecywali niebo a wyszlo super ale **** nie urywa. kazdy mysli ze jak wyjdzie nowa kasola to odrazu grafa bedzie niewiadomo jak dobra, a zanim tak sie stanie to z 1,5roku jeszcze x36 i ps3 beda staly na wysokosci zadania i dawaly produkty o bardzo zblizonej jak nie takiej samej jakosci.
 

bartas225

Użytkownik
Użytkownik
ja wiem jedno - w przyszłej generacji zakupię plejaka, bo na MS się zawiodłem :|
 

Fantomx

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli chodzi takie "triki" jak zmniejszenie map oraz ilości graczy na serwerach lub okrojenie grafiki byleby było 30 fps lub robienie kilkunastu gier na takim samym silniku graficznym dający efekt oby oby to ja dziękuje. (oby to kupili i oby to jakoś wyglądało)
Wystarczy zrobić konsole z wsteczna kompatybilnością i wszyscy zadowoleni. Producenci nie są ograniczeni archaicznym sprzętem a gracze mogą popykać w tytuły które lubią z x360.
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Mnie zaskoczy jeśli pojawi się na nim antyaliasing i vsync

Wysłano z Xperii X8
Aha.
PCtowcy cały czas się zakrywają tym AA i vsync ja to mam głęboko w doopsku!
Mi wystarcza konsolowa grafika z GoW3/BF3.

Nie chce się. Tutaj DICE się pochwaliło. BF3 w porównaniu z najnowszym CODem wygląda biednie (tak wiem że fani BF temu zaprzeczą ale niestety to prawda) na konsolach. Jednak żadna gra multiplatformowa nie będzie wyglądać tak jak gra na jedną platformę :)
Widać kolego nie grałeś w BF3 na xboxie.
Aha i nie jestem fanbojem BF3 mam o wiele więcej godzin rozegranych w codzie niż w bf3.
Podobają mi się obie gry i tyle ale MW3 się kryje graficznie.
 

Do góry Bottom