Co jest potrzebne do podłączenia Xboxa do internetu przez WiFi ?

Squashik

Banned
Witam

Tak jak w temacie : Co jest potrzebne do podłączenia Xboxa do internetu przez WiFi ?
Chciałbym żebyście wysłali mi linki z allegro z rzeczami które są niezbędne. Nigdy nie miałem do czynienia z WiFi i nie wiem co kupić żeby wszystko ładnie działało. Dodam że mam Xboxa 360 Slim więc też WiFi w standardzie A/B/G/N i internet radiowy bez limitu danych ;) Jedyne co wiem to to że niezbędny jest router ale chyba to nie wszystko ;)
 

prince212

Użytkownik
Użytkownik
Widzę że masz wersje Slim. W tej wersji jest już wbudowane WiFi więc raczej nic nie potrzebujesz.
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Skoro masz radiówkę to pewnie masz antene + ap i kabelek który podłączasz do kompa tak?
Przy takiej opcji musisz kupić router i dowiedzieć się czy dostawca netu nie blokuje rozdzielania pasma.
 

Squashik

Banned
No dobra , a jakbym chciał podłączyć neta przez złącze ethernet to żeby korzystać z internetu komp musi być włączony ? ;)
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Proszę Cię... :D
 

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
Router TP-link z wifi ( 50-60 zł ), dobre chęci, wujek google pierwszy lepszy temat z jakiegoś portalu komputerowego. Nie rób po kablu nie opłaca się skoro jest wifi w slimie.
 

Squashik

Banned
W sprawach łączy internetowych jestem zielony , także licze na wasze mądre odpowiedzi na moje głupie pytania .


P.S : Xboxa mam dopiero od Czwartku ;)
 

Squashik

Banned
TP-LINK TL-WR740N Router DSL+WiFi N+4xLAN PREZENT (1415469197) - Aukcje internetowe Allegro

Taki będzie ? Tylko pamiętajcie że mam internet radiowy i chce kupić taki router żeby działał w 100% ;)
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
 

Squashik

Banned
Mam taki kabel do neta :


Znajdzie mi router z takim wejściem bo znaleźć nie mogę ;/
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Tego kabla nie wsadzisz w żaden router :D :D :D

Kabel ethernet ten który wsadzasz do kompa musisz wsadzić w nowo kupiony router i dopiero z tego nowego routera wyprowadzasz dodatkowy kabel do komputera, a xbox będzie łapał sygnał bezprzewodowo
 

Shibby

Użytkownik
Użytkownik
Kupujesz airlive 3g który ma dwa radia i wpinasz ten kabel pod jedno wejście antenowe, a 2 będzie jako ap do łączenia się bezprzewodowo.
Lub kupujesz router i ap.
Jako ap polecam tp link wa500G/501G, a router airlive wl1600g.
Cenowo wyjdzie podobnie 150-200zł.
Najtańsza opcja to oczywiście kabel ethernet z kompa do pudła, ale to spora niedogodność...
BTW
blazejp troszkę się zakręcił ;]
Ty masz kabel antenowy nie ethernet :p
 

Squashik

Banned
A jakbym chciał przez kabel to wystarczy kabel ethernet i nie przeszkadza to że mam kabel antenowy? Czy muszę znowu jakoś kombinować ? I gdy podłącze neta przez kabel do Xboxa to czy PC musi być włączony by korzystać z internetu x X'sie ? ;)
 

Squashik

Banned
a jakbym chciał przez kabel to wystarczy kabel ethernet i nie przeszkadza to że mam kabel antenowy? Czy muszę znowu jakoś kombinować ? I gdy podłącze neta przez kabel do xboxa to czy pc musi być włączony by korzystać z internetu x x'sie ? ;)
odpowie ktoś ?
 

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
Jak zrobisz połączenie poprzez ICS ( xbox podłączony kablem ethernet do komputera ) to aby mieć internet na konsoli, komputer musi być cały czas włączony.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Skoro już jest temat o takiej nazwie, to może tutaj skieruję moje pytanie, zamiast tworzyć nowy temat.

Chciałbym podłączyć mojego Xboksa przez WiFi, lecz nie chcę wydawać 240zł na oryginalny adapter Microsoftu. Co muszę zrobić krok po kroku (lub proszę o jakiś poradnik), aby podłączyć klocka przez WiFi, bez tego adaptera? Zasłyszałem na pewnym forum coś o AP w trybie Klient, jednak nie było to opisane dokładnie.
 

Do góry Bottom