Co lepiej Xbox One S / X?

Co lepiej ?

• Xbox One S

Votes: 2 15,4%
  • Xbox One X

Votes: 11 84,6%
  • Zostać z PC

Votes: 0 0,0%

• Total voters
    13

Hubert5564

Świeżak
Świeżak
Więc :
1. Czy mając monitor 1440p ,warto dozbierać pieniądze do Xbox one x ,czy już kupować Xbox one s ( hajsu mi starczy póki co tylko na xbox one s )
Z tego co widziałem na yt to różnica jest spora między nimi zwłaszcza na monitorze 1440p
2. Czy mając monitor 1440p. Xbox one s będzie dobrym wyborem, obsługuję rozdzielczość 2560 × 1440 tak jak jest to w One X ? Obraz nie będzie rozszarpywany (grafika gier będzie wyglądać dobrze ?)
3.I jak jednak by kupować Xbox One X to warto teraz wydać na konsolę te 1900 zł ? Skoro w prawdopodobnie w 2020 nowa generacja ,to po roku czyli 2021/lub może 2022 ten obecny X nie był by już do wymiany na nową generacje ?
Niestety przeceny się skończyły na Xbox'y one x ,i najtaniej to za 1700 zł ( mam 1200 zł + mam zamiar sprzedać ps2 i psp ) ,chyba że w styczniu są jakieś przeceny na konsole ?
Dodam że konsole kupuję głownie po to by grać ze znajomymi (np FIFA ).W jakieś gry single player (np RDR2) raczej rzadziej będę grał, ale na pewno znajdą się takowe.

jejek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Grałem w fife na xbox x i s. Szczerze to jak nie masz kasy to bierz ske. Różnice sa takie że jak nie masz dwóch konsol i tv obok siebie to nie widać roznicy

Łukoś

Świeżak
Świeżak
Miałem podobny dylemat co Ty, zdecydowałem się na One S i nie żałuję, na pewno zaoszczędzisz na kupnie konsoli trochę kasy, którą możesz np. przeznaczyć potem na jakąś fajną gierkę. Przy grach, które wymieniłeś też nie powinieneś odczuwać różnicy, jeśli wcześniej nie grałeś na One X, bo na One S wygląda to też naprawdę dobrze.

jejek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No a jeśli chodzi o gry typu np : ten RDR 2 ,albo Battlefield V , albo Forza Horizon 4 , sea of thieves , Anthem który będzie miał dopiero premierę ?
W grach gdzie jest non stop akcja czyli battlefield, forza horizon nie zobaczysz różnicy typu WOW.
Poważnie ja porównywałem grafike na mocnym laptopie pomiędzy moim xboxem s w tych samych grach to na stop klatce S-ka miała delikatnie słabsze detale ale przy normalnej grze zapomnij o różnicy. To samo pomiędzy xboxem x, na nieruchomej stop klatce będzie lepsza tekstura ale to tyle w temacie... Może i by było warto brać xboxa x ale moim zdaniem cena jest za wysoka.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
2. Będzie różnica ponieważ X generuje obraz *4k i downscaluje go do odbiornika czyli w tym wypadku 1440 dzięki czemu mamy coś co działa jak supersampling
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.
W przypadku S masz grę w *1080 i obraz jest rozciągany do 1440. Konsole starają się maskować ten stan rzeczy ale koniec końców obraz jest jednak rozmazany. Pytanie czy należysz do grupy którym to nie przeszkadza czy jednak oczekujesz obrazka jak żyleta ? (pyt. ret.)

* - Rozdzielczość jest różna zależnie od danej gry, exy są w natywnej ale taki FC5 czy QB na FAT/S działa chyba w 900.

3. Warto to jest kupić konsole zeszłej generacji gdy aktualna się kończy wtedy konsola jak i gry chodzą za grosze. Tak naprawdę to zawsze będzie jakieś ale.

Ile chcesz za to PSP, w jakim jest stanie, jaki model ?

Hubert5564

Świeżak
Świeżak
Kurde :oops::confused: ,nie wiem w końcu jak. A jak z płynnością w grach ? Jest odczuwalna różnica ? I jeszcze sobie pomyślałem o tym co Kyron napisał ,że jeśli by wyszła nowa generacja to z mocą tej konsoli ,nowe gry na nową generacje przez jakiś czas by były też może dostępne na X .

Hubert5564

Świeżak
Świeżak
2. Będzie różnica ponieważ X generuje obraz *4k i downscaluje go do odbiornika czyli w tym wypadku 1440 dzięki czemu mamy coś co działa jak supersampling
W przypadku S masz grę w *1080 i obraz jest rozciągany do 1440. Konsole starają się maskować ten stan rzeczy ale koniec końców obraz jest jednak rozmazany. Pytanie czy należysz do grupy którym to nie przeszkadza czy jednak oczekujesz obrazka jak żyleta ? (pyt. ret.)

* - Rozdzielczość jest różna zależnie od danej gry, exy są w natywnej ale taki FC5 czy QB na FAT/S działa chyba w 900.

3. Warto to jest kupić konsole zeszłej generacji gdy aktualna się kończy wtedy konsola jak i gry chodzą za grosze. Tak naprawdę to zawsze będzie jakieś ale.

Ile chcesz za to PSP, w jakim jest stanie, jaki model ?
2. W sumie to masz racje , a co to obrazka jak żyleta to tak niestety jestem z tych osób ,co lubią mieć ładną grafikę i obraz jak żyleta :p
Co do PSP odezwę się jeszcze na priv

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nikt po wypuszczeniu nowej generacji konsol nie odcina się od starej, stara baza to miliony potencjalnych kupców treści a nowa się dopiero rozchodzi. Nie martw się gdy wyjdzie rodzina Xbox scarlett to nikt o S czy X nie zapomni, gry będą dostosowane graficznie do możliwości konsoli i tyle.
Chyba nie rzucisz się na kolejną generację na premierę więc będziesz czekał 3-4 lata ? Wtedy znowu będziesz się zastanawiał czy nie poczekać bo za rogiem kolejna generacja.

Hubert5564

Świeżak
Świeżak
Nikt po wypuszczeniu nowej generacji konsol nie odcina się od starej, stara baza to miliony potencjalnych kupców treści a nowa się dopiero rozchodzi. Nie martw się gdy wyjdzie rodzina Xbox scarlett to nikt o S czy X nie zapomni, gry będą dostosowane graficznie do możliwości konsoli i tyle.
Chyba nie rzucisz się na kolejną generację na premierę więc będziesz czekał 3-4 lata ? Wtedy znowu będziesz się zastanawiał czy nie poczekać bo za rogiem kolejna generacja.
Tak, zgadzam się z tobą ,nie ma sensu czekać na nową generację do tego nie mam zamiaru w premierę kupować ,ale jak by wychodziły gry na nowa generacje ,to pod moc konsoli S będą pewnie słabiej już wyglądać do tego mam monitor 1440 p ,a na X lepiej , więc coraz bardziej przekonuję się do X , aniżeli do S

Ostatnia edycja:

Marjo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Znalazłem Xbox'a one X 1tb czysty bez gier, na allegro za 1680 zł biała wersja opłaca się ?
Cena chyba OK - przy obecnych cenach w mediamarkt i RTV Euro.
Szkoda, że dopiero teraz się rozglądasz... Ja w połowie grudnia za Xbox One X + pad (minecraft) + Spyro Trilogy dałem lekko ponad 2000 zł + 200 zł zwrotu na kartach podarunkowych.
A i tak wydawało mi się to za dużo :)
A co do wyboru X a S to jednak X - zawsze mocniejszy jest i na "dłużej wystarczy" :)

Hubert5564

Świeżak
Świeżak
Cena chyba OK - przy obecnych cenach w mediamarkt i RTV Euro.
Szkoda, że dopiero teraz się rozglądasz... Ja w połowie grudnia za Xbox One X + pad (minecraft) + Spyro Trilogy dałem lekko ponad 2000 zł + 200 zł zwrotu na kartach podarunkowych.
A i tak wydawało mi się to za dużo :)
A co do wyboru X a S to jednak X - zawsze mocniejszy jest i na "dłużej wystarczy" :)
Ok ,a jak cena git ,to jak w najbliższych dniach nie będzie żadnej przeceny ,niestety gdy był okres przecen ,spałem jeżeli chodzi o kupno konsoli :( to kupię tą ,a czysta w sensie bez gier ale pada jednego ma w tym zestawie + mam już jednego w domu od Xboxa'a , więc do tej ceny dodać muszę 100 zł za 6 miesięcy Live Gold + kupię se pewnie abonament Ea acces,bo na gierkę mi nie starczy pewnie

Hubert5564

Świeżak
Świeżak
Mam jeszcze pewne wątpliwości :confused:
1. Czy to na pewno pewna aukcja , tzn konsola (nowa nie używana) której się nic nie stanie po paru miesiącach użytkowania ? Bo jakoś tania jak na cenę bez przeceny.
2. Do tego od tego samego sprzedawcy są dwie identyczne ,tylko biała wersja jest tańsza o 110 zł ? Dlaczego
biała
czarna

Hubert5564

Świeżak
Świeżak
Ok ,spytam się sprzedawcy. Ale tak po za tym, warto kupić od niego bo cena moim zdaniem jest naprawdę dobra , tylko żeby potem nie było że będzie jakaś wadliwa i będą problemy ? :confused: A kupując z allegro nigdy nie wiadomo :confused:

Do góry Bottom