Co może być przyczyną?

Malpiszon

Świeżak
Świeżak
Szukałem po forum, ale nie znalazłem dokładnego odzwierciedlenia mojego problemu(jeśli jednak, gdzieś takowy przeoczyłem z góry przepraszam), więc postanowiłem założyć nowy temat z prośbą o jakąś konkretną opinie.

Mam przerobioną konsolkę na ix 1.6 z napędem Hitachi, już od jakiegoś czasu miewałem problemy z wczytywaniem płyt, a mianowicie napęd nie znajdywał mi płyt za pierwszym razem, musiałem otwierać i zamykać napęd kilkukrotnie i dopiero wtedy znajdywał mi grę. Od soboty zrobiło się tragicznie aby dobić się do płyty czynność otwierania i zamykania tacki trwała około 15 minut.
, napęd rzęził jak cholera, a konsola czasami zawieszała się. Odgłos napędu denerwował mnie tak, że zainstalowałem grę na dysk. Wczoraj stało się coś co zmusiło mnie do napisania tego tematu, a mianowicie w trakcie grania(z dysku) konsola znów zawisła i odmówiła dalszej współpracy, więc ją zrestartowałem przyciskiem "POWER". Po ponownym włączeniu konsoli ukazał mi się RRoD, a w przypływie strachu wyłączyłem klocka. Jakoś po godzinie znów uruchomiłem I'xa i ku mojemu zadowoleniu RRoD zniknął. Mam nadzieje, że ten opis pozwoli osobom, które mają szersze pojęcie o konsolach na odpowiedzi.

a teraz pytania:
Co mogło być przyczyną zwisów klocka.
Co mogło być przyczyną RRoD'a
Czy długotrwałe wczytywanie płyt może mieć związek z źle wgranym frimewarem??
Czy RRoD może sę powtórzyć i dobić mnie na amen. :p

Z góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.
Pozdrawiam
MalpA
 

Push The Tempo

Użytkownik
Użytkownik
Twoja konsola się już sypie,nie pociągnie za długo.Jeżeli znowu wyszkoczy ci rrod to sprawdz kod błędu podejzewam ze przegrzanie bo po chwili ochlanela i dzala dalej,a naped albo do czyszczenia albo do wymiany.
 

ProEloHajter

Użytkownik
Użytkownik
jeszcze sprawdź czy są kable dociśniente
 

Malpiszon

Świeżak
Świeżak
a mogło się tak zdarzyć, że ten RRoD to wina napędu?? i czy umierający napęd może spowodować zawiśnięcie konsoli nawet w trakcie gry z dysku??
 

Push The Tempo

Użytkownik
Użytkownik
Ehh... wątpie ,w sumie to też sie nie dziwie zze miała zwiechy skoro "bawiłeś" się napędem ,a jaki model płyty głównej? radze Ci wymienić paste termoprzewodzącą lub oddać na gwarancje jeżeli jeszcze masz.
 

swistak1100

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie.. Nie słuchaj wypowiedzi "Klocek Ci Pada", to odpowiedzi cwiercinteligentow:) Podopinaj kable, bo napewno ktoryś się poluzował i wyskoczyl RRoD. Mialem tak samo. Pozdrawiam!
 

Malpiszon

Świeżak
Świeżak
lub oddać na gwarancje jeżeli jeszcze masz.
raczej ciężko oddać na gwarancje przerobioną konsolkę ;) co do płyty to nie wiem jaką mam :p


Dokładnie.. Nie słuchaj wypowiedzi "Klocek Ci Pada", to odpowiedzi cwiercinteligentow:) Podopinaj kable, bo napewno ktoryś się poluzował i wyskoczyl RRoD. Mialem tak samo. Pozdrawiam!
i poluzowany kabelek jest przyczyną zwiech ixa?? chyba nie do końca... ;p
 

Push The Tempo

Użytkownik
Użytkownik
Poszukaj jakiś tani,dobry serwis w twojej okolicy niech ogladną konsole,napewno pójdzie do wymiany pasta termoprzewodząca.A czy napęd czyta Ci dobrze oryginalne gry? czy po prosru masz zrysowane piraty,jak byś dał do "serwisu" to powiedz mu żeby Ci oglądnął napęd i go przeczyścił.To tyle w temacie dalej musisz sobie radzić sam.Pozdrawiam.
 

zooooounk31

Banned
i poluzowany kabelek jest przyczyną zwiech ixa?? chyba nie do końca... ;p
zwiech nie ale rrod to juz na pewno tak
 

zeetu

Banned
podstawa to odczytać kod błędu spekulować nie ma co ...
 

Do góry Bottom