Co myślicie o tej konfiguracji?

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co myślicie o tej konfiguracji do gier? Na wstępie chcę zaznaczyć, że średnio znam się na sprzęcie komputerowym.
Procesor Intel Core i3 2120 3.3 GHz BOX
Płyta główna Asus P8H61-M LX R3.0
Pamięć Patriot DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 Signature
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 560 Ti UD 1GB DDR5 PCI-E BOX
Zasilacz XFX Core 450W 80+ SLI PSU

Jak spisywałoby się to w dzisiejszych grach? Ewentualnie poradźcie mi coś innego (zamiennik dla danej części).

EDIT. A i jakie sklepy polecacie do kupna sprzętu? Może zamawiać w normalnym sklepie?
 

logai94

Banned
zamiast i3 to AMD buldożera i inny zailacz 550w
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Niezbyt się znam na sprzęcie więc zobaczyłem tego buldożera i z tego co widzę to jest chyba kilka modeli. Jeśli tak, to który wybrać? I cała konfiguracja jak spisywała by się np. w BF3?
 

Z0N1C PL

Banned
esc.pl najtaniej wszystko wychodzi . Ten i3 nie zabardzo do gier , Celuj już może w i5 2500k
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
A ten buldożer?
 

rumcajsor13

Użytkownik
Użytkownik
albo intel core 2 duo quad
 

Enemelek

Użytkownik
Użytkownik
albo intel core 2 duo quad
eee WTF ?

Jakim budżetem dysponujesz ? Bo nie ma co ukrywać ten procesor do gier raczej nie będzie odpowiedni, zasilacz proponowałbym fortron nigdy mnie nie zawiodły.
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dobra, w tym gral.pl wyszło mi takie cuś:
Procesor - AMD Phenom II X4 960T BOX (3.0GHz, Quad Core, 6MB, 95W, AM3) Black Edition - 468 zł
Płyta główna - ASRock 870 870 Extreme3 R2.0, AMD870, DDR3, SATA3, USB3.0, RAID, FW, GBLAN, ATX, AM3+ - 298 zł
Pamięci - DDR3 4GB 1600MHz Kingston HyperX Blu CL9 - 94 zł
Karta graficzna - Radeon HD6790 PowerColor 1024MB GDDR5, DP, HDMI, DVI, PCI-E - 494 zł
System operacyjny - Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL OEM - 359 zł

Razem - 1713 zł

Co o tym myślicie?

Trudno określić budżet bo na razie jestem w etapie zastanawiania się.
 

Enemelek

Użytkownik
Użytkownik
na twoim miejscu zamiast tej karty wziąłbym GeForce GTX 460
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ale ogólnie zestaw dobry? Czy wymienił bym tą kartę czy nie jak oceniacie ten zestaw?
 

rumcajsor13

Użytkownik
Użytkownik
Zestaw dobry ale karte zmień na gtx 460
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
A ta dlaczego nie pasuje? Jak patrzyłem np. na yt to BF'a dobrze ciągnie.
Pytam się bo gtx 460 mało nie kosztuje.
 

rumcajsor13

Użytkownik
Użytkownik
Gtx to dla wymagających karta
 

logai94

Banned
dobry zestaw kolego ale inny zasilacz i bierz jak AMD x4 black edition nadaje sie dobrze do OC
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
No to napisałem AMD Phenom II x4 Black Edition.
Mi tam nie potrzeba PC dla najlepszych :p
A ta karta dobrze sobie radzi np. Biorąc, że mam monitor z max rozdziałką 1280 na 1024 to same gry będą chodziły nieco szybciej, a on grał na wysokich nagrywając frapsem (zmniejsza mu fps'y z 34-60+ na 20-30) to już w ogóle jest fajnie.

Okazało się jeszcze, że potrzebuję innej płyty głównej do ok. 300zł w sklepie gral.pl
Mógłby mi ktoś polecić? Oczywiście może być inny sklep ale musi być taniej niż w tym, jakby komuś nie chciało się szukać w tym temacie konfiguracji to podaję tutaj:

Procesor - AMD Phenom II X4 960T BOX (3.0GHz, Quad Core, 6MB, 95W, AM3) Black Edition - 468 zł
Płyta główna - No właśnie co?
Pamięci - DDR3 4GB 1600MHz Kingston HyperX Blu CL9 - 94 zł
Karta graficzna - Radeon HD6790 PowerColor 1024MB GDDR5, DP, HDMI, DVI, PCI-E - 494 zł
System operacyjny - Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL OEM - 359 zł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
hd6790 niemalże równa się GTX460 także spokojnie wystarczy.

Jednak ja bym wolał i3 niż X4 - ze względu na to, że i3 i tak jest 4wątkowy a przy 2 rdzeniach jest wydjaniejszy
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jaka płyta główna tak gdzieś do 300 zł? Żeby tam wszystko pasowało itd. Znalazłem coś takiego techplanet.pl
I tak w ogóle to dzięki tobie zmieniłem wybór procesora na i3 2120. Więc na teraz wygląda to tak:

http://techplanet.pl/przechowalnia/z...=61182&s=58569
 

Enemelek

Użytkownik
Użytkownik
hd6790 niemalże równa się GTX460 także spokojnie wystarczy.

Jednak ja bym wolał i3 niż X4 - ze względu na to, że i3 i tak jest 4wątkowy a przy 2 rdzeniach jest wydjaniejszy
trochę przesadziłeś może różnica między nimi nie jest ogromna ale jednak zauważalna a cenowo z tego co teraz sprawdziłem na allegro ceny są podobne. Co do reszty tak masz rację.
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
I jeszcze jaki zasilacz byłby potrzebny do tej konfiguracji? Zapisana lista produktów – techplanet.pl
Tylko nie piszcie mi czegoś w stylu: Weź z 550W to ci się nie spali.
Chcę wiedzieć ile wystarczy.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
jest strona z obliczaniem potrzebnego zasilacza, 450to bedzie malo do markowego zasilacza z 400zl trzeba doliczyć

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
 

Do góry Bottom