Co nowego w padzie do Xboksa One?

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wiecie, że obecna forma pada to efekt 200 prototypów? Że przyciski są bliżej siebie. Że dalej potrzebne są baterie paluszki? Nie? To zaraz się dowiecie.



Microsoft podzielił informacje o nowym kontrolerze na grupy. Trzymajmy się tego podziału, bo tak jest i łatwiej, i przejrzyściej. Zatem po kolei.

-Wibrujące triggery - w każdego pada wrzucono cztery odpowiedzialne za wibracje silniczki. Dwa duże w "uchwytach" gdzie trzymamy pada i dwa mniejsze za spustami. Po co? Odpowiedzmy na przykładzie Forzy Motorsport 5. Spusty po odpowiedniej stronie odezwą się na przykład gdy opona straci kontakt z podłożem czy wpadnie w poślizg. Triggery zawibrują także przy jeździe po kocich łbach i w innych wysilających układ jezdny sytuacjach.

-Wyższej jakości dźwięk w headsecie - rozumie się samo przez się. Microsoft obiecuje wyższą jakość pogaduszek w trakcie gry niż przy rozmowie przez telefon.
-Przemodelowane gałki - analogi są mniejsze, wyrzeźbione, pokryte antypoślizgową gumą i do ruszania nimi potrzeba 25% mniej siły niż w padzie od 360.

-Zupełnie nowy krzyżak - gorszy niż w pierwszych padach do Xboksa 360 być nie może. Projektanci inspirowali się d-padami sprzed lat i obiecują, że nowy design sprawdzi się w każdym scenariuszu.

-Guziki - przyciski A, B, X i Y są bliżej siebie i nie wystają tak mocno z bryły kontrolera. Dzięki temu łatwiej przesuwać po nich palcami. Guziki są ponadto ładniejsze dzięki skomplikowanym metodom produkcji. Nowy rozmiar i położenie przycisku Xbox ułatwia dostęp do pstryczków start i select.

- Pady łączą się z konsolą i Kinectem przy pomocy niewidzialnej dla ludzkiego oka techniki odbijania promieni oraz diod LED. Usprawnia to parowanie sprzętu z kontrolerem oraz pozwala zmienić układ obrazu w split-screenie, gdy jeden z graczy przesunie się na kanapie.

-Tryb uśpienia - gdy oglądamy telewizję lub odkładamy pada w innym celu, przechodzi on w tryb oszczędzania energii. Na pełne obroty wraca, gdy złapiemy go w ręce.

Wygoda - obszerne testy na dużej grupie i przywiązanie do szczegółów czynią go szalenie wygodnym. Pomacamy, ocenimy.
Wyprofilowane bumpery i triggery - jak wyżej.
Wbudowany przedział na baterię - pada znowu zasilają dwa paluszki, ale tym razem ich miejsce jest w bryle pada. Nie jak w przypadku 360 w utrudniającej trzymanie, łatwo psującej się szufladce. Pad jest jednocześnie przewodowy i bezprzewodowy. Po podłączeniu go do Xboksa One kablem micro USB przechodzi w tryb oszczędzania energii.

Tak to wygląda na papie.. tfu, na ekranie. Na razie musi wystarczyć. Ocenimy, gdy wreszcie położymy na nowym padzie ręce.


Źródło:
Co nowego w padzie do Xboksa One? - gram.pl
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ehhh czyli sprzet z 360 typu kierownice, mikrofony nie bedzie dzialac z ONE bo w 360 chyba sie laczy przez wifi no nie?
 

Mohaa90

Użytkownik
Użytkownik
Brak wstecznej kompatybilności w grach i akcesoriach.
 

Remix27

Banned
Ten padl mogl byc mniejszy troche podobny do tego z psx. Z ta czuloscia galek krzyzaka to mit konkurencja ma lepszy pad.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ten padl mogl byc mniejszy troche podobny do tego z psx. Z ta czuloscia galek krzyzaka to mit konkurencja ma lepszy pad.
Kocham takie recenzje sprzętów na pół roku przed premierą.
 

ooxBARTUSxoo

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Dla mnie ten pad to jesten z większych + Xbox One :) No i na kabelku USB więc perfekcja, po podłączeniu do OTG i na smartphonie się pogra haha :D
 

jarek9292

Użytkownik
Użytkownik
Może i dobry będzie ten pilot do dekodera he
 

slimak_110

Użytkownik
Użytkownik
dla mnie pad w xboxie 360 jest najlepszym padem ever. nie licząc krzyżaka, chociaż i tak w późniejszych wersjach został On poprawiony. I jestem dosyć szczęśliwy, że nowy pad nie dużo się różni od tego z 360
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Przydatny bajer "pozwala zmienić układ obrazu w split-screenie, gdy jeden z graczy przesunie się na kanapie", ale że m$ nadal nie dał akumulatorka do pada to chociaż mogłyby się one ładować pod kablem.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Ten padl mogl byc mniejszy troche podobny do tego z psx. Z ta czuloscia galek krzyzaka to mit konkurencja ma lepszy pad.
kolejny pseudo-spec który nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie o którym się wypowiada.
Trzymałeś go w ręku ? Widziałeś na żywo ?
KORZYSTAŁEŚ Z TAKIEGO PADA ?

Może i dobry będzie ten pilot do dekodera he
Hahahahahaha.
Nie śmieszne.
Jeśli chcesz być dowcipny to musisz się trochę bardziej wysilić bo jak na razie to jesteś tylko śmieszny.

dla mnie pad w xboxie 360 jest najlepszym padem ever. nie licząc krzyżaka, chociaż i tak w późniejszych wersjach został On poprawiony. I jestem dosyć szczęśliwy, że nowy pad nie dużo się różni od tego z 360
Dokładnie, zmienili tylko to co było najgorsze (krzyżak !) i jak dla mnie pady od xboxa są najwygodniejszymi padami jakie trzymałem w dłoniach, ręce się nie męczą nawet przy dłuższych sesjach w przeciwieństwie do padów od Ps3 - moje łapska są niedostosowane do tych analogów i po stosunkowo krótkim czasie grania (2-3 godziny) musiałem zrobić przerwę bo kciuki nie wytrzymywały.

Najbardziej jednak zastanawia mnie ten punkt:

- Pady łączą się z konsolą i Kinectem przy pomocy niewidzialnej dla ludzkiego oka techniki odbijania promieni oraz diod LED.
Nie sądziłem że Kinect w jakikolwiek sposób będzie wymagał używania Pada - czy coś przeoczyłem... ?
 

sunrise103

Użytkownik
Użytkownik
dla mnie pad w xboxie 360 jest najlepszym padem ever. nie licząc krzyżaka, chociaż i tak w późniejszych wersjach został On poprawiony. I jestem dosyć szczęśliwy, że nowy pad nie dużo się różni od tego z 360
Gdyby się różnił na pewno Microsoft nie sprzedałby tylu konsol. Każdy posiadacz Xboxa i niektórzy co mają PS, mówią, że pad jest idealnie dopasowany. Takie smaczki jak poprawili tylko wpłynie na jeszcze większą wygodę. :)
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Moim zdaniem to raczej kwestia przyzwyczajenia się do pada, tzn. jeśli ktoś gra o kilku lat na padzie od konsolki SONY to wiadomo,że nie będzie mówił ,że najlepszy jest pad od XBOX'a.
Ja sam dużo czasu spędziłem na PSX oraz PS2 i nie powiem, grało mi się ok, ale jednak za najbardziej udany ,uważam pad od 360'ki, i mam nadzieję, że pad od XBOX ONE nie będzie gorszy.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Poprawili krzyżak i to się najbardziej liczy, bo to była największa wada pada od x360, reszta udoskonaleń to tylko gratisy, oby tylko nie przegięli, bo jak się coś ciągle udoskonala to w końcu się popsuje.

MrDraiger spokojnie, wyjdzie nowa konsola to pomacamy pada.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kurde, te spusty z wibracjami bym sprawdził, haha :D
 

na mchu jadali

Użytkownik
Użytkownik
- Pady łączą się z konsolą i Kinectem przy pomocy niewidzialnej dla ludzkiego oka techniki odbijania promieni oraz diod LED.
Nie sądziłem że Kinect w jakikolwiek sposób będzie wymagał używania Pada - czy coś przeoczyłem... ?
Moim zdaniem pad będzie posiadał diodę LED IR (podczerwień) i dzięki temu kinect bedzie widział gdzie znajduje się pad. Cos podobnego do MOVE. Pod koniec tego filmu to widac Kinect for Xbox One in action - YouTube
 

Remix27

Banned
Zamieszczone przez Remix27
Ten padl mogl byc mniejszy troche podobny do tego z psx. Z ta czuloscia galek krzyzaka to mit konkurencja ma lepszy pad.
kolejny pseudo-spec który nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie o którym się wypowiada.
Trzymałeś go w ręku ? Widziałeś na żywo ?
KORZYSTAŁEŚ Z TAKIEGO PADA ?
tak mam dwie konsole:). Nie bądz taki porywczy.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
masz xboxa One już ? :D
no to chyba jako pierwszy człowiek na świecie, gratuluję
 

martin66

Banned
Użytkownik
Pad od 360 to jak dla mnie majstersztyk. Mam nadzieję, że i tak będzie w przypadku nowego pada. Ciekawi mnie jeszcze ta technologia. Ale więcej dowiemy się zapewne z czasem :)
 

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
będzie dobry padzior :)
mam tylko nadzieję że będzie można podłączyć do ps4 ;]
 

TrueUser

Użytkownik
Użytkownik
Żal z tym brakiem kompatybilności wstecznej akcesoriów. Może na E3 pokażą nową kierę do Forzy, bo to mnie dosyć interesuje.
 

Do góry Bottom