COMPONENT czy HDMI

edgorek

Banned
Użytkownik
Witam.
Czy jest jakaś zauważalna róznica pomiędzy tymi kablami,którymi podłączyłbym x360?
Czy raczej nie ma róznicy?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

Nie w obrazie raczej mała. Nawet niektórzy wolą component od hdmi i na odwrót (różnica kolorów, ostrości itd. na korzyść jednego lub drugiego. Jak kto woli). Tylko z tego co wiem (a mogę się mylić) to tylko przez hdmi jest przesyłany obraz w full hd.
 

DonPedro

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

Ja na poczatku mialem komponent, teraz mam hdmi
Jakosc chyba lepsza na hdmi
i jeszcze jest tak ze na hdmi terewizor sam mi wykrywa 1376x768/60i (cos takiego) i w opcjach konsoli nie moge zmieniac rozdzialki czy panoramy a przez component sam ustawialem 1080i/60
 

Laska

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

Hdmi - Telewizor FULL HD ew. do filmów na HD ready bez gier jeśli na hd ready bo będziesz widział gorzej
Component - Telewizor HD ready gry filmy itp
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

Moglbys napisac to tak, aby bylo to zrozumiale? Brak znakow interpunkcyjnych robi swoje i w koncu nie wiem co lepsze pod HD Ready. Za miesiac bede mial 32' HD Ready i nie wiem co wybrac-kabel HDMI za ponad 100zl czy Component? Na ktorym sa lepsze kolorki? I w ogole lepszy obraz? Dzieki.
 

DonPedro

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

U mnie delikatnie lepszy jest HDMI
Zreszta HDMI jest cyfrowy a component jest analogowy
Pozatym producenci tv zwiekszaja liczbe wejsc hdmi a nie komponentu
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

No tak, poza tym jak do xbox'a podlaczyc Component? Chyba zdecyduje sie na HDMI, z tych lepszych. W sumie zaczynam orientowac sie w temacie nie dzien,a miesiac przed kupnem-w sumie dobrze. Moze jeszcze wiecej uwag co do wyboru pod HD Ready 32'? Bo zaintrygowala mnie wypowiedz Lalki, ktory twierdzi, ze na HD Ready przez HDMI bedzie gorszy obraz. :/
 

zaku666

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

cux przyjdzie ten TV to sam zobaczysz bo componenta masz odrazu z XBOXem, ja nie widzialem roznicy po podmianie kabli i jade nadal na component a tez mam 32"hd ready
nie szukaj problemu gdzie go nie ma :) component+32" , wiekszy TV lub fullHD to niech juz ktos inny doradzi Ci.. ale skoro 32" to nie masz co sie zastanawiac. a 100pln piechota nie chodzi ;D
 

Laska

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

Na życzenie napiszę bardziej zrozumiale

HD ready

Filmy - HDMI
Gry - Component


FULL HD

Filmy HDMI
Gry HDMI


Za żadne skarby nie kupuj componenta Microsoftu ;) (Drogi a wart tyle samo co podróbka za 30 zł ) ;)
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

No dobra, to podajcie jakies przykladowe linki, chociazby na allegro, ktory wybrac, tak zeby byc zadowolonym?
 

Laska

Użytkownik
Użytkownik
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

Ale na ciula ma kupować vga do tv, przecież nie ma wtedy dźwięku przestrzennego i ma gorszą jakość...
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

http://www.youtube.com/watch?v=aoJqNUw3QVo
I jak ktoś ma wątpliwości to niech pisze... Rożnica jest minimalna :)
Już widziałem kilka testów i wszystkie wypadły tak samo.. REMIS :)
 
P

przeo_91

Guest
Odp: COMPONENT czy HDMI

Na tym filmiku to ja różnicy prawie nie widzie.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

Na Youtube nie zobaczysz nawet roznicy miedzy HDMI a Composite, takze lepiej juz wejsc na gametrailers.com i tam looknac na porownania w HD, i tak tez wlasnie zrobie po szpilingu w DiRT'a (teraz zrobilem sobie przerwe na szluczka;))
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

http://jailbreak.gametrailers.com/gamepad/index.php?action=viewblog&id=234310
Wiem,wiem ze to sa screeny z gry na zle PS3,ale rozmawiamy o kablach w koncu-macie to pokazana roznice.
http://www.gametrailers.com/player/29838.html
A tu filmik.
Ja tam roznicy nie widze wielkiej,na screenach owszem ale w ruchu roznica jest niezauwazalna.
 

kuva

Banned
Użytkownik
Odp: COMPONENT czy HDMI

powiem ci tak jeżeli masz możliwość podłączenia konsoli za pomocą hdmi to nie zastanawiaj się tylko od razu tak zrób jeżeli nie to czy podłączysz przez component czy vga nie będzie różnicy wszystko już będzie zależeć od urządzenia na którym będzie odpalona konsola i jak sobie z tym radzi ;)
 

Do góry Bottom