Corona V2 nie chce się włączyć POMOCY !!

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
Jak klikam Create ECC wyskakuje mi błąd programy j-runner wystąpił nieobsługiwany wyjątek w aplikacji nie można odnaleźć części ścieżki CORONA_4GB.ECC mam ta nowa wersje j-runnea V.03 Beta (4) czy to możne być tym spowodowane ?
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
1. oki już robię :p wielkie dzięki za pomoc zaraz napisze jak poszło i muszę wlutować chip/glitcher chwilkę potrwa :)
2. klucz cd-romu idzie tez ściągnąć przy okazji ?
3. odnosnie dasha wersji jak mam na plycie 16547 a w programie nie ma ?

2) Klucz DVD takze pojawi sięw Xellu lub tez w Jrunnerze po wpisaniu Cpu Keya kiedy sie plik nanda rozszyfruje wszystkie dane bedziesz miał włącznie z nume rami seryjnymi i calą resztą

3) Wybierasz mimo wszystko 16537 które uprzednio pobierasz klikając w DASH VERSION: ADD DASH
4) po pobraniu na prawo od wyboru dasha dla pewnosci wybierasz RGH2 jesli jest inaczej (trzeba uwazać ponieważ jrunner ma błąd i czasem sam przestawia sie na JTAG co jest błędne)


błąd może być spowodowany kilkoma rzeczami, system, brak lub problem z net frameworka odpowiedniego
W programie uważaj na te JTAG-RGH2
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
Coś takiego mi wyskakuje szczegóły błędu i w dodatku jak dodaje dasha to nic nie ściąga :( ? dlaczego czy to jest spowodowane tym ze wyskakuje ten błąd ?

Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)
zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

************** Tekst wyjątku **************
System.IO.DirectoryNotFoundException: Nie można odnaleźć części ścieżki „C:\Users\Albert\Desktop\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\common\ECC\CORONA_4GB.ecc”.
w System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
w System.IO.File.InternalCopy(String sourceFileName, String destFileName, Boolean overwrite)
w System.IO.File.Copy(String sourceFileName, String destFileName, Boolean overwrite)
w JRunner.MainForm.btnCreateECCClick()
w JRunner.Panels.NandTools.btnCreateECC_Click(Object sender, EventArgs e)
w System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
w System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
w System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
w System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Zestawy załadowane **************
mscorlib
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.296 (RTMGDR.030319-2900)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
JRunner
Wersja zestawu: 0.3.4.1
Wersja Win32: 0.3.4.1
CodeBase: file:///C:/Users/Albert/Desktop/J-Runner%20v02%20Beta%20(287)%20Core%20Pack/J-Runner%20v02%20Beta%20(287)%20Core%20Pack/JRunner.exe
----------------------------------------
System
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1001 built by: RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1002 built by: RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System.Drawing
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1001 built by: RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
System.Core
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.233 built by: RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Core/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
----------------------------------------
System.Data
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.237 (RTMGDR.030319-2300)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_32/System.Data/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Data.dll
----------------------------------------
System.Xml
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.233 built by: RTMGDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
System.Data.DataSetExtensions
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Data.DataSetExtensions/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Data.DataSetExtensions.dll
----------------------------------------
System.Numerics
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Numerics/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Numerics.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------
System.Management
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Management/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Management.dll
----------------------------------------
System.Xml.Linq
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml.Linq/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.Linq.dll
----------------------------------------
System.Configuration
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
Wersja zestawu: 4.0.0.0
Wersja Win32: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------

************** Debugowanie w trybie JIT **************
Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej
aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
debugowaniem.

Na przykład:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki
są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze
i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Pobierz od nowa Jrunner i odpal oraz pobierz na nowo Dash. Jrunner czasem sam z siebie się wali

Jrunner u mnie na Win7 32 bit tez czasem ma wiksę, puki co głównie podczas pobierania nowszej wersji, najlepiej działa na XPeku, jednak doszedłem do tego że to wina antywirusa Kasperskiego którego podczas aktualek wyłączam.
Jesli masz windows Vista, 7 lub 8 zrób kompatybilność z XP

Pobierz i zainstaluj najnwosze Środowisko Net Framework https://www.google.pl/#q=net+framework które jest wymagane do Jrunnera, może nie najnowsze ale chyba przynajmniej w wersji 2.0

Inna opcja:
Użyj programu AutoGG
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
dobrze własnie pobieram najnowszego Net Framework
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
coś poszło na innym j-runner i Net Framework nowym

Reading from F:\ to C:\Users\Albert\Desktop\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\output\nanddump2.bin
Done!
in 0:04 min:sec
Comparing...
Can't check for bad blocks. No Spare data. Possibly Corona 4GB
Can't check for bad blocks. No Spare data. Possibly Corona 4GB
Nands are the same
ECC created
Writing to F:\ from C:\Users\Albert\Desktop\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\output\image_00000000.ecc
Done!
in 0:00:709 min:sec:ms
Initializing nanddump1.bin..
Corona 4GB
Nand Initialization Finished

czyli teraz montuje x360run tak ???
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Ominołes..

Kliknołeś Create ECC ale nie wgrales go jeszcze chyba w nand.? po Create klikasz WRITE ECC, potem procedura taka sama jak odczyt tyle że nie klikasz READ tylko WRITE.

Potem demontujesz (odlutowujesz kabelek co szedł do kwarca)

no i na końcu lutujesz Chip
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
kliknąłem Read Nand następnie create ECC później Write ECC i tak wyszło w log

jest Writing to F:\ from C:\Users\Albert\Desktop\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\J-Runner v02 Beta (287) Core Pack\output\image_00000000.ecc
Done!
in 0:00:709 min:sec:ms

i tak zrobilem teraz
po Create klikasz WRITE ECC, potem procedura taka sama jak odczyt tyle że nie klikasz READ tylko WRITE
Czy teraz mogę lutować x360run ?? czy jeszcze coś ?
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
A no tak racja jest LOG OK. Teraz montaż chipa.
pamiętaj o odlutowaniu tego kabelka (zółty dolny co idzie do kwarca) Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://imageshack.us/a/img211/1871/img20120922164826.jpg bo masz go wlutowanego prawda..?

Jeśli go nie odlutujesz to nie włączysz konsoli ponieważ ten kabelek powoduje ze konsola jest w trybie odczytu nanda, a teraz będzie nornalna procedura odpalania także kabelek musi być odlutowany (dla przypomnienia kabelek zalutowujemy z powrotem jeśli chcemy odczytać/zapisać nand)
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
super tak mam przylutowany z kwarca do masy zaraz go odlutuje jutro zamontuje x360run i jak będę miał to się odezwie bo na 6.00 do pracy ide

1. Czyli co na chipie wiem ze jest zamontowany i go nie ruszam a na płycie głównej odlutować czy nie z GND ?
2. A dasha kiedy wgram teraz przed montażem płytki czy jak będę robił Create XeBuild Image to się wgra ten co sciaglem i wybrałem 16537
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Pisalem przecież. Na płycie odlutuj kabelek i nic więcej (obojętnie czy cały czy tylko z jednej strony (zaizoluj go jesli z jednej aby ci nie latał po płycie i czegoś nie zwarł) na chipie nic nie rób poza podlutowaniem kabelków, resztę RUN ma poustawiane, zworki, wsad, kondziki ceramiki wszystko jest już pod Coronę polutowane.
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
dobrze już wiem a jak wlutuje 360run to co dalej podlaczam plyte z odlutowana GND wkladam SD i czekam na napis XELL ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
dobrze już wiem a jak wlutuje 360run to co dalej podlaczam plyte z odlutowana GND wkladam SD i czekam na napis XELL ?
Jaki sd wkladasz? Nie rozumiem

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
Mam adapter SD który wlutowałem w płyte i czytnik karty SD pod USB :p
 

dudi2000

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Po z czytaniu cpu key z xella wpisujesz klucz w j runnera pozniej create image ..... Pozniej write nand. I konsola powinna ci odpalac freeboota. Ja po z czytaniu nandu montuje glichera.

Wysłane z mojego ST26i
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
A po zamontowaniu glichera odpalam konsole czy ma byc na standby ??
 

piotr 1310

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
A po zamontowaniu glichera odpalam konsole czy ma byc na standby ??



Odpalasz komsole





Wysłano z Noki Lumia 520 Za pomocą Tapatalk
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
dobrze już wiem a jak wlutuje 360run to co dalej podlaczam plyte z odlutowana GND wkladam SD i czekam na napis XELL ?
Odlutowujesz od Kwarca co pisałem wcześniej i że spowoduje to wyłącznie READ/WRITE nanda, konsola w ten czas przejdzie w normalny tryb pracy a w ten czas już uruchamiasz Konsole normalnie POWEREM,
potem jak pisdalem wczesniej ukaze sie niebieskie tlo z napisem XELL w ktorym bedziesz miał CPU KEY.
Po stworzeniu w Jrunnerze nanda robisz WRITE z tym żeby wgrać wsad final glitcha nand musisz znowusz ustawic w tryb odczytu/zapisu czyli musisz na wyłączonej konsoli znowusz podlutować ten kabelek na płycie pod Kwarc, po zapisie w nand znowusz go odlutowujesz
 

djsyk

Użytkownik
Użytkownik
ok narazie to rozumiem :) a odnosnie dash 16537 które uprzednio pobrałem i wybrałem samo sie wgra czy trzeba osobno dograć ??
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
ok narazie to rozumiem :) a odnosnie dash 16537 które uprzednio pobrałem i wybrałem samo sie wgra czy trzeba osobno dograć ??

w JRUUNER na górze po prawej masz DASG VERSION i w okienku wybierasz ADD DASH, pokaze sie nowe okno w ktorym masz całą listę dashów (brak najnowszego 16547) ale wybierasz spokonie 16537 i klikasz OK, w tym czas ie w oknie loga pojawi się pobieranie, jak sie pobierze to na liscie powinien być pobrany dash no i tyle
 

Do góry Bottom