coś z napędem??

Sensei

Świeżak
Świeżak
Kupiłem sobie właśnie nowe x-a wersja Elite. Zostawiłem go siostrzencowi. Kiedy wpadłem do niego po konsole powiedział że Głośno chodziła przez moment i teraz tnie mi sie SC IV (w ta gre własnie grał ;/)gierka nowa oryginalna.Nie wiecie co sie mogło stać?? To wina napędu czy Gry?? Z góry Dzięki za odp.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

No Soul Calibur nawet minimalnie nie przycina, pelne 60fps'ow, takze nie wina gry,ale byc moze plyty? Co masz na mysli piszac, ze sie tnie? Moze kuzyn Ci ja porysowal po prostu? Albo jest popalcowana? Sprawdz to. Ciezko cokolwiek powiedziec...
 

Sensei

Świeżak
Świeżak
Odp: coś z napędem??

Pytałem siostrzeńca czy robił cos z płytką albo xbox'em. Powiedział że płytki nie wyjmował ale postawił xbox'a Pionowo na łóżku (Grał na leżąco) a ten przewrócił sie (na łóżku)i jak był w Poziomie to głośno zaczoł chodzić (przez kilka sekund) a potem już normalnie tylko że płytka zaczeła się zacinać ;/ Czy to możliwe że napęd porysowal płytkę?? Jeśli tak to czy porysuje mi następne płyty czy nie???
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

Uduś siostrzeńca pewnie porysowało ci płyte.
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

Nie , nie porysuje ci kolejnych plyt , ale Soul jest tylko do regeneracji albo do smieci .
 

Sensei

Świeżak
Świeżak
Odp: coś z napędem??

Regeneracji?? Jak to zrobić??Giere mam dopiero od niecałych 2 dni ;/ i zabulilem za nią 220 zł w mm więc mi zalezy na niej ;/
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

http://www.naprawacd-dvd.pl/ - poczytaj a sie dowiesz o co chodzi
 

Sensei

Świeżak
Świeżak
Odp: coś z napędem??

Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie ta gra to oryginał bo niestety mam napęd Lite-on więc jak oddam ją do tej regeneracji to czy będzie mi ona chodzić w konsoli czy nie??
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

Jakby nie chodzila , to bym nie pisal o regeneracji tylko odrazu o smietniku . Bez problemow bedzie chodzila . Zabiles juz siostrzenca?
 

Sensei

Świeżak
Świeżak
Odp: coś z napędem??

Aha :) Dzięki za pomoc jestem Ci BARDZO wdzięczny :). Siostrzeniec jeszcze żyje ale już chyba sobie nie pogra na mojej konsoli dodatkowo zapłaci za regeneracje płyty :p
 

Brzuzka

Banned
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

w instrukcji jasno pisze zeby nie kłaść konsoli na łóżku szczególnie na pościeli, bo moze nie mieś wystarczająco powietrza(pofałdowana pościel zasłania otwory) lub może sie przewrócić. A gdy sie przewraca to rysuje płytki.
Naprawiaj SC 4 i graj:p a siostrzeńcowi niech ziemia lekka będzie
 

mateusz_gosc

Użytkownik
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

Sensei napisał:
Aha :) Dzięki za pomoc jestem Ci BARDZO wdzięczny :). Siostrzeniec jeszcze żyje ale już chyba sobie nie pogra na mojej konsoli dodatkowo zapłaci za regeneracje płyty :p
moim zdaniem to nie tylko płyta pójdzie do regeneracji .... bo płyta musiała nieźle przeszlifować soczewke lasera ...
za czasów PS2 kiedy kalibrowałem laser płyta (GT3) wypadła z "kręgu" i tak przeszlifowała soczewkę że laser za 250 zł był do wyrzucenia ...

tak więc zastanów się komu dajesz konsole.

pozdr.
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

Tylko ze w X to nie laser szlifuje plyte :p A ps2 to jak wszystko z firmy sony - slabe lasery . Najlepszy laser mial PSX . Ale to juz nie na temat
 

mateusz_gosc

Użytkownik
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

no to co rysuje płyte jak nie laser ? soczewka jest najbliżej płyty ... i mały wstrząs powoduje że płyta gdy obraca się z wielką prędkością dotknie soczewke przez pół sekundy a już mamy zeszlifowaną soczewke i płyte ...

zresztą kiedyś były problemy ze starymi xboxami bo rysowały płyty ... a rysy wyglądały identycznie jak by je porysowała soczewka (bo co innego znajduje się tak blisko płyty i najbliżej jej środka ?? może wystające kaleblki ? a może plastiki są bliżej płyty żeby czytały jej zawartość ? NIE ! bo soczewka jest najbliżej płyty i to ona jedynie może zarysować powierzchnię płyty)

pozdr.
 

Sensei

Świeżak
Świeżak
Odp: coś z napędem??

Raczej soczewke od lasera mam dobrą bo obejrzałem dzisiaj film na moim x-ie na płytce która była porysowana(nie tak mocno jak mój SC IV). Zobacze co będzie jak zregeneruje płytke
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

mateusz_gosc jak byś miał chodź trochę pojęcia o elektronice to wiedziałbyś jak działa pozycjonowanie elektromagnetyczne i że przy tak precyzyjnej reakcji tegosz zjawiska nie jest możliwe dotknięcie soczewki o powierzchnie płyty nawet na 1ns.

Oczywiście każdy ma prawo do własnej opini.
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

No to kolego Sensei sam sobie odpowiedziales: plyta w srodku kreci sie z bardzo duza predkoscia, skoro xbox stal poziomo i w trakcie gry sie przewrocil to przeciez jasne, ze z plyta musialo cos sie stac. Ciesz sie, ze w srodku sie nie zlamala. . Poza tym ten twoj kuzyn mysli?! Jak mogl polozyc x'a na łozku?!

P.S.
Moj pies tez przewrocil mi x'a kiedy dbz byl w napedzie, na szczescie nic sie nie stalo, a trzasnal porzadnie. ;)
 

Sensei

Świeżak
Świeżak
Odp: coś z napędem??

Płytka wróciła z regeneracji i nie tnie sie juz tak jak kiedyś ale w niektórych momentach sie zacina ;/
 

sebolek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: coś z napędem??

wiesz jest lepiej niż po zajściu ale nigdy nie będzie lepiej niż przed :p to jest proste
 

Do góry Bottom