Coś z napędem..?

solden

Świeżak
Świeżak
Witam,​

to mój pierwszy temat założony na tej stronie, mam nadzieje że ktoś pomoże mi przy moim problemie z x'em a mianowicie:



Zrobiłem interes życia, kupiłem xboxa nie znając się na tym. to było w Anglii [na carboocie], od pewnego młodego człowieczka (zapewniał, że wszystko działa)[jakbym znowu go spotkał.... ^ ^] okazało się że po podłączeniu nie wczytuje płytki.. dopiero jak przyjechałem do Polski sprawdziłem go dokładnie, na początku po włożeniu płytki do napędu szybko się kręcił ale po 3 sekundach zatrzymywał się jakby w ogóle nie chciał pracować, postanowiłem na allegro dokupić laser, po wymianie lasera[oczywiście zdjąłem lutownicą zworkę] kręci się ciągle [to już plus ;) ] jednak po pewnym czasie wczytywania nie wczytuje się płytka tak jakby nie mogła jej odczytać "otwórz napęd" [na filmiku można zobaczyć te zjawisko :) ]
testowałem na płytce od xboxa live mini zestaw gierek :) .. jak i filmy przeróżne dvd i nic nie chce wczytać.
po poszukiwaniu na przeróżnych stronach znalazłem że trzeba laser skalibrować, więc zastosowałem się do informacji na pewnej stronie zrobiłem tak jak pisało.. czyli z 6,39 OHM który zaobserwowałem na mierniku, zszedłem na wartość około 3.6 podobno na tej wartości lepiej wczytuje płytki, jednak dalej tak samo działa.. może poradzicie mi w czym tkwi problem z moim napędem?


zamieszczam również filmik który ułatwi wam stwierdzenie co dolega mojej konsoli :) pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
trzeba włożyć drugi napęd z kluczem z tego rozwalonego i zobaczyc....bo może ten napęd umarl.....
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
jaki to jest model napędu ?
płyta oryginał czy kopia ?
konsola przerobiona ?
jak tak to co jest wgrane ?
wgrywałeś/kasowałeś flash w napędzie ?
 

solden

Świeżak
Świeżak
jaki to jest model napędu ?
- Benq model VAD6038


płyta oryginał czy kopia ?
- Oryginalna


konsola przerobiona ?
wydaje mi się że nie została przerobiona, na Xbox live spokojnie wchodzę żeby pobrać demka i nie otrzymałem żadnego bana


jak tak to co jest wgrane ?


wgrywałeś/kasowałeś flash w napędzie ?
nic nie grzebałem ani nie flashowałem napędu
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
ej no cos jednak grzebałes skoro laser wymieniłes i regulowałeś go :p
ale czy dobrze i czy własciwy laser kupiłeś ?
ja bym spowrotem stary zamontował i sprawdził jak sie zachowuje ?
laser powinien zrobić bzzz...bzzz. wyjechać i wrócic na sankach
sprawdx tasiemkę czy właściwie założona i dociśnięta i czy nie jest uszkodzona ?
wszystko wskazuje na uszkodzenie elektroniki ,ale czy lasera czy sterowania tego nie wiadomo
może tylko źle poskładany ,lepiej odczytaj klucz zanim zaczniesz dalej grzebać w nim
uzyj dosflasha1.8 pod DOS-em
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
właśnie....najpierw klucz......zeby ci ta tanio kupiona konsola bokiem nie wyszla hehe
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
To wygląda na martwy napęd. Wyciągaj klucz z niego i montuj drugi benq - tylko najpierw wgraj klucz z tego starego :)
 

solden

Świeżak
Świeżak
dziękuje wszystkim za wypowiedź w moim temacie, zauważyłem, że jeden kabelek odleciał od płyty głównej napędu, mam nadzieje, że to przez to usterka się pojawiła, jak tylko znajdę lutownice w mieszkaniu.. [troooochę to potrwa... ] i przylutuje... to poinformuje was czy konsola działa :) [i oczywiście nacisnę przycisk "dziękuje"] :]

EDIT:
właśnie przylutowałem kabelek od napędu, teraz przynajmniej szybko mówi, że nie chce wczytać płytki ;>


"To wygląda na martwy napęd. Wyciągaj klucz z niego i montuj drugi benq - tylko najpierw wgraj klucz z tego starego "

-dobrze, tylko co mi zagwarantuje jak kupie nowy napęd, a tu się okaże, że klucz jest zły, możliwe, że ten chłopak mógł zmienić napęd i nie zgrać klucza do nowego, [jest takie prawdopodobieństwo znając moje szczęście] czy w napędzie w który nie jest skopiowany klucz możliwością jest sprawdzenie tego w jakiś sposób? :)


EDIT:
już chyba wiem co może być przyczyną, najprawdopodobniej laser nie działa, a kupiłem nowy ....
ponieważ po wyciągnięciu płytki i po włożeniu tak samo zaczyna i tak samo kończy, czyli laser tak jakby nie widział płytki..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Albo całkiem walnięty ten napęd, albo laser. Z winy klucza odpalał by gry jako filmy DVD (białe tło z logo konsoli). Zapuść mu jakiś film albo muze (tylko zwykłe CD - takie np. z gazety) i zobacz czy odczyta (nawet bez klucza w napędzie pójdzie :))
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
albo jak masz możliwośc pożyczyc od kogoś napęd na chwilke to sprobuj wgrać swój klucz
 

Do góry Bottom