CryEngine 3: Moc renderowania cut-scenek!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Uped

Użytkownik
Użytkownik
W tamtym tygodniu prezentowaliśmy najnowszy silnik Unreal. Dziś to CryEngine 3 pozamiatał wszystkie wspomnienia. Te drzewa... te rozmycia... ta elastyczność silnika i możliwości dokonywania zmian w czasie rzeczywistym.

Jest to wersja silnika CryEngine 3 For Cinema, czyli najprawdopodobniej wykorzystywana będzie do renderowania cut-scenek w czasie rzeczywistym (np. zależnie od trzymanej przez nas broni, bądź zniszczenia lokacji, w której sie znajdujemy). Nie mniej - wierzę, że takie możliwości może mieć wkrótce także cały silnik graficzny gry a jedyną przeszkodą, by taki nie był, jest... ograniczona moc obliczeniowa naszego sprzętu.

GAMEZILLA.PL | Pełne możliwości CryEngine 3 w czasie rzeczywistym

Ostatnio edytowane przez moderatora:

sunrise103

Użytkownik
Użytkownik
Kawał dobrej roboty i tyle!

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Łooo!! jak tam będą wyglądać gry za 5-10 lat to masakra .

kj5

Użytkownik
Użytkownik
Filmik z nadchodzącymi produkcjami.

Jak dla mnie CryEngine 3 ładnie wygląda w cut-scenkach które są wręcz perfekcyjne. W grach nie widze różnicy w stosunku do UE3

Ostatnio edytowane przez moderatora:

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jak już mówiłem, żaden silnik nie przebije CryEngine 3. Największymi konkurentami są Frosbite 2.0 i Unreal Engine 3, ale niestety ŻADEN z nich nie jest tak dobrze zoptymalizowany, jak CE3. W Crysisa 2 zagrasz na każdym komputerze, w BF3 już nie. Nie mniej, najbliższe lata przyniosą spory skok w dziedzinie graficznej i co jak co, ale... nowa generacja jest niezbędna.

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
silnik zwala z nóg.. te scenki są prawie żywcem wyjęte z rzeczywistości

bgszef

Banned
Wszystko fajnie, pieknie tylko my takiej grafy na xboxach miec nie bedziemy :) Zastanawialem sie nad kupnem nowego lapka, ale jak widze grafe w tych nowych grach to chyba jednk zakupie porzadnego desktopa.

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
No ładny ale Unreal Engine 3 dla mnie ma ładniejsze oświetlenie ;)

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Świetnie to wygląda, duży krok w przód :)
@H3XTOR - może dlatego, że UE3 będzie w Battlefieldzie następnym?

lozo55

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
szacunek dla twórców

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Świetnie to wygląda, duży krok w przód :)
@H3XTOR - może dlatego, że UE3 będzie w Battlefieldzie następnym?
...

W Battlefieldzie będzie Frostbite 2.0 kolego...

Unreal Engine był m.in w Bioshock, Mass Effect i Gears of War więc nie wiem kolego o co Ci chodzi ;)

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Po prostu miazga i tyle, wielki szacunek za silnik i jeszcze większy za modele oraz oświetlenie.

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
W Crysisa 2 zagrasz na każdym komputerze, w BF3 już nie.
To powiedz mi jakie wymagania ma Frostbite 2??
Za pewne jak w przypadku CE3 wystarczy karta obsługująca SM3.0, chyba że DICE chce pominąć graczy PCtowych na XP.

CE3 jest świetny, widać będzie ostra konkurencja w tym i przyszłym roku.
Jak chcemy takie efekty na konsolach to pora na nexgeny :)

slimak_110

Użytkownik
Użytkownik
Wygląda naprawdę dobrze. A next geny jeszcze nie potrzebne. Bo najlepsze jest to że te silniki mają wzorową optymalizację. Chociaż wiadomo. PC i tak pociągnie ładniejsze rzeczy.

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
przecież był kiedyś news, że frostbite 2.0 nie będzie działać na XP, robią tylko pod direct 10/11

Battlefield 3 won’t support Windows XP - Battlefield 3

btw. zobaczcie jak śmiga Bad Company 2, a jak Crysis :) - co jest lepiej zoptymalizowane ...

mam nadzieje, że pod 64-bitami BF3 będzie klarownie śmigać ;p

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
To powiedz mi jakie wymagania ma Frostbite 2??
Za pewne jak w przypadku CE3 wystarczy karta obsługująca SM3.0, chyba że DICE chce pominąć graczy PCtowych na XP.

CE3 jest świetny, widać będzie ostra konkurencja w tym i przyszłym roku.
Jak chcemy takie efekty na konsolach to pora na nexgeny :)
Z tego co wiem , Frosbit 2 działa tylko na systemach 64 bitowych , więc już ma większe niż CE3;)

filut10

Użytkownik
Użytkownik
Naprawdę robi wrażenie...

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Ściema! To jest nagrane w realu :D

Świetnie wygląda oO

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
przecież był kiedyś news, że frostbite 2.0 nie będzie działać na XP, robią tylko pod direct 10/11

Battlefield 3 won’t support Windows XP - Battlefield 3

btw. zobaczcie jak śmiga Bad Company 2, a jak Crysis :) - co jest lepiej zoptymalizowane ...

mam nadzieje, że pod 64-bitami BF3 będzie klarownie śmigać ;p
A tam gadasz że crysis jest słabo zoptymalizowany, mnie crysis:warhead śmiga na fulla bardzo płynnie :)

Btw. myślę że najwyższy czas na nową generację, bo konsole wypadają dosyć blado przy piecach...

filut10

Użytkownik
Użytkownik
A tam gadasz że crysis jest słabo zoptymalizowany, mnie crysis:warhead śmiga na fulla bardzo płynnie :)

Btw. myślę że najwyższy czas na nową generację, bo konsole wypadają dosyć blado przy piecach...

Na nową generację zaczekamy jeszcze 2-3lata...

EDIT:
Właśnie znalazłem informację że Microsoft ogłosi obniżkę klocka na E3 w czerwcu a to może oznaczać że next-geny idą wielkimi krokami :O

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom