Cyfrowa platforma Call of Duty

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl


20 milionów sprzedanych sztuk Call of Duty: Black Ops nie pozostawia wątpliwości, kto dziś rządzi i dzieli w branży elektronicznej rozrywki. Ale Activision ciągle mało. Efekt? Gwarantuję, że już nikt nie będzie śmiał się z Bobby'ego Koticka mówiącego o nadchodzącej erze "płatnego grania"...

Mamy dla Was dwie wiadomości. Jedną dobrą, drugą złą...

Po pierwsze, powstanie dedykowana cyfrowa platforma specjalnie z myślą o Call of Duty. Jej "opiekunami" ma być studio Beachhead, którego zadaniem będzie przygotowywanie jeszcze większej ilości płatnych DLC oraz nowych map i trybów rozgrywki do najnowszych odsłon monopolistycznej na rynku FPS-ów serii Activision. Całość ma działać na zasadzie cyfrowej usługi społecznościowej sygnowanej logo firmy Koticka, która "może będzie płatna, a może nie", jak twierdzą przedstawiciele firmy. Możliwe, że całość wejdzie w życie wraz z jesienną premierą nowej odsłony Call of Duty, prawdopodobnie Modern Warfare 3. To jest ta "lepsza" wiadomość...
Ta "zła" roztacza przed nami czarne wizje. Otóż kolejne wypowiedzi prezesów Activision wskazują, że niegdysiejsze słowa Bobby'ego Koticka na temat stworzenia z serii Call of Duty istnej machiny MMO do robienia wielkich pieniędzy, mogą wejść w życie szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Eric Hirshberg potwierdził bowiem, że szczegóły na temat powstającej już rok platformy cyfrowej Call of Duty mają zostać ujawnione już wkrótce. A przecież właśnie od około roku mówi się o stworzeniu z CoD płatnego MMO! Ponadto, należy zwrócić uwagę na fakt ogromnego doświadczenia Blizzarda na poletku gier MMO (13 milionówaktywnych subskrybentów World of Warcraft mówi samo za siebie) , co niewątpliwie przydałoby się Activision w ewentualnym wyciskaniu kasy z fanów swojej serii. Oczywiście, to tylko plotki o których mówi się w branżowych kuluarach, ale prawdę powiedziawszy w aktualnym momencie możemy się po Bobby'm Koticku spodziewać wszystkiego. Tym bardziej po uśmierceniu na zawsze serii Guitar Hero oraz skasowaniu z planu wydawniczego True Crime: Hong Kong...

Dziś rano informowaliśmy co prawda, że Activision ma zamiar "w pełni skupić się na rozwijaniu marki Call of Duty". Jeśli jednak całość ma iść w takim kierunku, jestem pewna, że wielu z Was podziękuje amerykańskiemu monopoliście. Może czas przerzucić się na serię Battlefield?
źródło
 

Szpaner94

Banned
...co niewątpliwie przydałoby się Activision w ewentualnym wyciskaniu kasy z fanów swojej serii.
Dokładnie to mają na myśli ludzie, którzy powtarzają że CoD chyli się ku upadkowi.


IMO pomysł jest tak debilny, że Kotick-a powinny pochłonąć moce piekielne... Nie wiem jak Ci idioci sobie to wyobrażają, ale jeśli w MW 3 było by płatne multi to :
a) posiadacze Xbox Live musza dopłacać (poza GOLD-em) do gry w sieci... + płatne DLC dla największych fanów serii....
b) posiadacze Xbox Live nie musza dopłacać do GOLD-a, i mają multi "za darmo". PC-towcy i kolesie grający na PS3 maja w ***** CoD'a, sprzedaż bezprecedensowa spada.

Oba scenariusze są beznadziejne dla marki. Wg. mnie jest jeszcze jeden, bardziej prawdopodobny. Acti planuje zrobić grę "poza" normalnymi CoD-ami i trzepać kasę za abonament z Call of Duty MMO, poza tym zarzucając rynek kolejnymi odsłonami tradycyjnej serii. Taki WoW w wydaniu FPS.

Niech płoną, jeb*ńce...

EDIT:

Oczywiście w/w domysły to wolne skojarzenia, które ma każdy na myśl o płatnym multi w CoD. Równie prawdopodobne jest, że Kotick karze płacić abonament za multi w MW 3, abonament za grę w CoD MMO i w ogóle abonament za znoszenie jego kretyńskiej mordy.


Wysłano z satelity szpiegowskiego obcych umieszczonego w du*ie Cartmana... on naprawdę ma w du*ie satelitę :D http://en.wikipedia.org/wiki/Cartman_Gets_an_Anal_Probe
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Boże, co oni robią z moim CoD'em...
@UP Amerykańskich graczy przecież stać na wiele, Activision odstawia Polaków na daleeeeki plan... A jeśli multi będzie płatne, to kupie MW3 , przejde singleplayer'a i sprzedam.. Nie zamierzam płacić za kolejną rzecz do grania w sieci.
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Jak bedzie płatna a na 100% bedzie to ta seria upadnie...
Dalej im mało kasy ?!
 

Gears6542

Użytkownik
Użytkownik
Co wy się tak napinacie ^^ Niech robią co chcą, ich gra a nikt wam nie każe tego kupować :) W WoWa sporo grałem to i w takiego Coda też bym spróbował :p
 

Silten

Banned
Co wy się tak napinacie ^^ Niech robią co chcą, ich gra a nikt wam nie każe tego kupować :) W WoWa sporo grałem to i w takiego Coda też bym spróbował :p
Bo za ciebie mama placi wiec nie placz
 

Marydson

Użytkownik
Użytkownik
Żałosne , czasami w coda 4 po sieci popykam ,ale ludzie , placic za golda , placic za multi w codzie , placic za gre ... Are You fu**** kidding me ?
Jak dobrze, ze battlefield 3 zapowiada sie duzo lepiej od bc2 , które uwielbiam ; )
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Niech sobie robią co chcą z tym Call of Duty... Może przynajmniej ktoś pójdzie po rozum do głowy i obali Kotick'a i może CoD odzyska blask pierwszej części :)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@UP
Było by świetnie ale marne są szanse na odzyskanie dawnego blasku tej serii.. Nie jestem ani fanem CODA ani BF ale strasznie ciekaw jestem co do FPSów wojennych wniesie BF:3. Bo tak szczerze powiedziawszy COD i BF walczą o miano najlepszego FPSa wojennego. Bo co miałoby z nimi konkurować?? Jakiś Medal of Honor (który wypadł bardzo blado..) bądź niezbyt udane Brothers in Arms?

Głównym przeciwnikiem Coda jest BF i na odwrót oczywiście. I z wyjściem BF3 teraz Acti trzęsie portkami że pójdą z torbami..
 

szem0

Banned
Użytkownik
Ta seria upada i Acti też upadnie i bardzo dobrze
wywalić Kotica
 

Szpaner94

Banned
@UP
Bo tak szczerze powiedziawszy COD i BF walczą o miano najlepszego FPSa wojennego. Bo co miałoby z nimi konkurować?? Jakiś Medal of Honor (który wypadł bardzo blado..) bądź niezbyt udane Brothers in Arms? .
Nowa gra od Respawn Ent. Póki co absolutnie nic o niej nie wiadomo, ale goście którzy zapoczątkowali 2 z 3 największych na świecie serii FPS-ów mają większe szanse na "strącenie" Kotick-a, niż on na dalsze sukcesy finansowe powielając cudze patenty. W zasadzie to pazerność Activison tylko im zaszkodzi, bo nikt nie będzie płacił góry pieniędzy za CoD'a w obliczu mocnej konkurencji.
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Black Ops to ostatnie Call of Duty jakie kupiłem. Lubię tę serię ale to co się z nią dzieje to jakieś nieporozumienie.
 

MrKilljoy

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
O FIFIE 11 tez wiele osob mowilo, ze abonament [paszport] nie wypali, ze sie nie sprzeda... 16 mln sprzedanych egzemplarzy mowi samo za siebie...
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom