Czy da się podłączyć X pod.. Czy warto kupić ..

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

ark16

Użytkownik
Użytkownik
weź jakiś monitor 22 - 24cale, z HDMI , proporcjami 16:9 ( wtedy będzie bez pasów) i rozdziałką 1920x1080 ;-)
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Co do konsoli bierz Xboxa 360 Elite (Jasper) są teraz w atrakcyjnych cenach nawet po 850 zł. Monitor coś z Samsunga lub Gateway. Kolega niedawno kupił ten monitor http://allegro.pl/item850337472_piekny_nowy_gateway_23_full_hd_hdmi_fv_gw36m.html za 649 zł FULL HD ze złączem HDMI i jest bardzo zadowolony
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
aha, a ten monitor:
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=17044

nadawałby się? :D

a jaki potrzebny mi adapter wifi? Do neostrady, modem mam ZTE ZXDSL 852 neo 1 mb
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
do usunięcia :p
 

SyNtEr

Użytkownik
Użytkownik
Posiadam obie konsole i z moich doświadczeń powiem tyle że:
PS3:
+ odczyt BD
+ PSN darmowy i PS Home (jeśli ktoś nie wie to taki ogólny czat w 3D)
+ bardzo cicha konsola
+ jakość HD (prawdziwy HD 1920-na youtube i na forum opis)
+ większa ilość odczytywanych formatów (np zdjęć)
+ kontrola PS3 za pomocą pilota od TV ( o ile to Bravia) ; do tego dochodzi przełączanie TV na wybrany kanał HDMI (przynajmniej u mnie nie mogę X360 zmusić do wysyłania tego sygnału)- szczególik aczkolwiek dosyć denerwujący
- mniejszy wybór gier (jeśli nie zamierzasz grać na piratach to nie ma problemu) w tym mała ilość dem na PSN
- kontroler dla dzieci lub dziewczynek Kitty
- droższa konsola
- brak możliwości grania na "kopiach"

X360
+ lepsza obsługa sieciowa (dema, teledyski , filmy VOD, wywiady itp)
+ kontroler
+ nie wiem czy ktoś to zauważył, ale tańsze gry DLS ( np. Battlefield 1943 na PS3 kosztuje 47 zł + obsługa kart płatniczych ;zabezpieczenie transakcji itp; wychodzi około 50 zł . Na X360 ta sama gra przy kupnie 4200 pkt za 149 zł przez sieć wychodzi prawie 10 zł taniej
+ cena konsoli
+ możliwość gry na kopiach pod warunkiem że nie będziesz się łączył i grał online
- brak BD
- głośna praca - szczególnie napędu
- płatne granie w sieci (niby 130 zł za 13 miesięcy, ale pomnożyć przez lata i wyjdzie ładna sumka)
- upgrade HDD- wymaga specjalnych dysków
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
no tak X fajny, ale dzisiaj widziałem Ps 3 120 z fifą lub nfs za 1100zł i teraz ciężki wybór:

Playstation 3 120 GB + GRA FIFA 2010 + kabel HDMI ---> 1100zł
czy
XBOX 360 ELITE 120 GB + 2 gry + zestaw słuchawkowy + kabel HDMI
X z sierpnia 2009 ---> ok 1000zł
 

Abram_2006

Użytkownik
Użytkownik
polecam Xboxa 360 moim zdaniem jest lepszy od PS3 ale to kwestia gustu
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
patrzyłem na allegro i więcej gier kolekcjonerskich widziałem na X :p.
Chyba zostanę przy X i ten monitor kupię. Wyjdzie trochę taniej :p niż PS i TV.
A wifi do X trzeba osobne kupić?
 

ark16

Użytkownik
Użytkownik
Tak, do żeby bezprzewodowo połączyć x'a do neta. Koszt ok. 200-250zł.
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
trochę drogo :D, a jak bym chciał kablem to komp musi być też włączony?
 

staniols

Użytkownik
Użytkownik
siema pomysl kazdy powie tu ze xbox lepszy to forum o xbox i kazdy praiwe go ma.

Do tego czy pad jest lepszy od ixa to bym sie klucil. mi bardziej lezy od ps3 I na pewno ma lepse klawisze r1 r1 l1 l2 sa wieksze i lepiej sie na nie dusi a nie takie cieniutkie jak na xboxa. i nie mow ze xbox jest lepszy bo da sie przerobic bo to jest smieszne. tak samo jak bys sie pytal czy kupic Dvd takie same jak drugie tylko ze te drugie ma czerwona lampke jak czuwa.
 

MaciekPRO

Użytkownik
Użytkownik
Kup xbox360 elite jasper ja sam kupiłem sobie 5dni temu xbox'sa i nie żałuje dlatego że:
-Cena gier na xbox360 a na PS3 jest tańsza
-Fajne menu w języku polskim
-Ładniejszy wygląd
-lepsza karta graficzna
-Większa biblioteka gier
-łatwiejszy i wygodniejszy pad.
-możliwość podłączenia aż 4 padów
-tańsza a tak samo dobra jak wielki PS3 nawet w wersji slim jest tak samo duży jak zwykły :)
Moim zdaniem wybierz xbox360 elite

PS Nie jestem żadnym fanboy'em xbox360 czy PS3 po prostu pisze to co czuje i wiem
 

karo7384

Użytkownik
Użytkownik
Według mnie lespszy xbox 360 już w jednym wątku pisałem plusy i minusy, nie che mi się znów nad tym myśleć.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
PS3 miałem i grałem przez prawie dwa lata , obecnie gram od ponad pół roku na X360 i mając jakieś doświadczenie i możliwość porównania obu konsol to zdecydowanie PS3 jest lepsze . Przede wszystkim - darmowe granie online ( na X360 płatne i pomimo tego , że jak piszą niektórzy jest lepsze od PSN na PS3 to i tak większość grających na X360 z niego wcale korzysta z proponowanych tam usług , oczywiście poza graniem online ) , poza tym sam sprzęt od Sony ma większe możliwości niż nieco biedny sprzętowo X360 ( na PS3 wi-fi wbudowane , na X360 musisz dokupić osobno ) , do tego odtwarzacz BlueRay , więcej obsługiwanych formatów ( zdjęcia , filmy , muzyka ) wciąż rozbudowywany i coraz bardziej wciągający HOME na PS3 , idąc dalej : awaryjność , na X360 pomimo Jaspera i Falcona jest wciąż większa niż PS3 , co do pada jak dla mnie nie ma specjalnej różnicy czy gram na dualshocku czy na padzie od X360 . I rzecz najważniejsza : gry . Wydaje mi się , że to właśnie dzięki piractwu ceny gier są niższe niż w ich odpowiednikach na PS3 . Wystarczy spojrzeć np. na allegro gdzie zaledwie mały procent wystawianych gier na X360 znajduje chętnych ( i stąd atrakcyjne ceny ) ( a ja głównie z powodu niższych kosztów za gry przesiadłem się na X360 ) co innego sprzedaż gier na PS3 , tam chętnych nie brakuje ale i ceny są nieco wyższe za względu właśnie na spore zainteresowanie , więc nawet jak kupisz grę to nie będziesz miał raczej problemu ze sprzedażą . Można jeszcze pisać o innych plusach i minusach obu konsol ja wymieniłem , moim zdaniem te na które ja zwróciłem uwagę .
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
maclogan
dzięki, takim ludziom wierzę, że nie są fanboy'ami :). Racja to forum X.
Szczerze mówiąc bardziej jestem napalony na X, ale jestem za ps3. Taka prawda.
Jedyna rzecz, która jest za X to to, że mogę go podłączyć do mojego monitora kablem VGA.
PS nie ma takiej możliwości :). W zasadzie to ja jestem "niedzielnym graczem" hehe, a nawet nie bo nie grałem już w żadną grę chyba ze 3 mies. Może jak kupię konsolę to się zmieni. A TV 22" to będzie dobre rozwiązanie? Czy coś większego? :D Trochę nie mam miejsca jak pisałem. Myślałem nad TV HD Ready Samsung 22". Miał tam wejścia HDMI, DVI. Więc myślę, że to nie było by najgorsze :].
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Co do TV to zależy to głównie od tego w jakiej odległości od telewizora będziesz siedział im dalej to lepiej kupić większy . Do TV 22" dobrze jest siedzieć nie dalej jak 2 metry . Chociaż ja gram głównie na 26" LCD siedząc około 2 metrów od niego i jest OK . Co do wejść w telewizorze im więcej ich ma ty lepiej bo nigdy nie wiadomo co akurat trzeba będzie podłączyć ( oprócz konsoli i np.DVD )
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
ok. 2m, a nawet mniej :)
 

karo7384

Użytkownik
Użytkownik
trochę drogo :D, a jak bym chciał kablem to komp musi być też włączony?
Możesz kablem do routera i komp nie musi być włączony, ale jeżeli podłączysz do kompa nie do routera to musi byc włączony.
 

Mnichu573

Użytkownik
Użytkownik
Ja Ci radze kupić x-a.
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
hehe mam rabat -15% na konsole w auchanie ;D więc teraz tylko wybrać, czy ps3 czy xbox'a :)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom