Czy ktos może polecić router pod Xbox 360 Slim (802.11n) i internet z aneksem A?

Robert Trebor

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich gdyż to mój pierwszy post i jestem nowym posiadaczem Xbox-a 360 Slim 250.
Nie doszukałem się tematu więc założyłem nowy.
Posiadam router Pentagram P6331-6 802.11g i wszystko jest ok , tyle że Xbox wyświetla mi monit że nie wykorzystuje w pełni możliwości.
Zasugerował mi co bym sobie zmienił router o wyższej przepustowości. Głównie dlatego się przymierzam że nie mogę płynnie oglądać filmów z laptopa czy PC po sieci przez Windows Media Player. Buforowanie i czekanie - nędza.
Opcjonalnie upatrzyłem sobie D-LINK DSL-2740B ewentualnie DGN2200 jednak doczytałem się sprzecznych opinii na temat tej marki a chciałbym coś pewnego kupić.
Lukałem także na Pentagram-a z którego byłem zadowolony i jest taki model P 6341 Cerberus 802.11n/g/b.
Może ktoś ma coś sprawdzonego i mu śmiga ??
Pozdrawiam Robert.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Ten monit dotyczy tego ze masz zablokowane porty na routerze i w razie gry onlinie i rozmow moga cie inni nie widziec i rozmowa przerywać
Jako ze masz internet na laczu ADSL moge ci zaproponowac dwie opcje, pierwsza to kupno routera bez modemu np TEN z starego routera zrobisz modem, lub drozsza opcja router z ADSL np TEN
 

Sir Dejv

Użytkownik
Użytkownik
Ale wgl co do modemow to slyszalem ze jesli masz podlaczone pare komputerow/innych urzadzen to dzieli predkosc na te 2 urzodzenia.
 

Robert Trebor

Świeżak
Świeżak
Dziękuję za szybką odpowiedź. Ja nie mam żadnych problemów z graniem on-line, ludzie mnie słyszą i gra się jak najbardziej ok. Konsoli nie przerabiam bo on-line jest idealnie. Mam problemy z przesyłaniem filmów HD na Xbox-a. I z tego też powodu myślę o zmianie routera.
We wskazanym routerku brakuje mi tylko USB a myślę o podpięciu dysku sieciowego z możliwością odczytu/zapisu (jeśli nie za bardzo zawracam gitarę).
Ogólnie jestem zadowolony z Xbox-a poza odtwarzaniem filmów - napisy, mkv itd. Da się jakoś to bezkolizyjnie poprawić. Wgrać jakiś program dodatkowy na dysk lub coś??
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Ale wgl co do modemow to slyszalem ze jesli masz podlaczone pare komputerow/innych urzadzen to dzieli predkosc na te 2 urzodzenia.
Modem nie dzieli lacza bo to nie router

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ja nie mam żadnych problemów z graniem on-line, ludzie mnie słyszą i gra się jak najbardziej ok. Konsoli nie przerabiam bo on-line jest idealnie. Mam problemy z przesyłaniem filmów HD na Xbox-a. I z tego też powodu myślę o zmianie routera.
We wskazanym routerku brakuje mi tylko USB a myślę o podpięciu dysku sieciowego z możliwością odczytu/zapisu (jeśli nie za bardzo zawracam gitarę).
Ogólnie jestem zadowolony z Xbox-a poza odtwarzaniem filmów - napisy, mkv itd. Da się jakoś to bezkolizyjnie poprawić. Wgrać jakiś program dodatkowy na dysk lub coś??
Filmy MKV z napisami nie odtworzy ci xbox, pozostaje np PS3 Media Server ale do tego potrzeba mocnego procka bo trzeba transkodować obraz w tle
Osobiscie uzywam TEGO routera z wgranym OpenWRT (linux), do routera jest podpiety dysk 250gb widoczny w sieci lan (samba), jako FTP i router ma wgranego klienta P2P Transmission i on zapisuje na dysk pobierane pliki, klienta uzywa sie zdalnie np z przegladarki internetowej, sam mam lacze ADSL ale mam stary router tplinka dzialajacy jako modem
 

Sir Dejv

Użytkownik
Użytkownik
Wlasnie przepraszam za blad tam mialo byc router zamyslilem sie ;x.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Kazdy router podzieli lacze, fakt faktem te tplinki potrafia dzielic na rowno na fabrycznym firmware choc zeby miec naprawde dobrze zarządzane lacze trzeba miec linuxa wgranego
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Przed kupnem routera użyj programu PS3 Media Server. Ma troche inny algorytm buforowania przez co nie powinno występować to co na WMP
Konfiguracja PS3 Media Server dla Xbox 360 - PolskiLive.pl - Centrum Informacji o Xbox Live w Polsce
 

emilk7

Świeżak
Świeżak
ja mam ten router co ty tylko z końcówką -07a zamiast -6 . i powiem ci że live chodzi idealnie. sprawdź te porty
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Porty dotycza wyjscia na internet w wew sieci nie maja znaczenia
 

Do góry Bottom