Czy kupic Xboxa360 czy PS3?

fast

Świeżak
Świeżak
fast, tak przez rok nazbierasz tylko 100zl,
wbudowane wifi - ok tu sie zgodze
darmowa gra online - co jak co ale za live tak duzo placic nie trzeba (a pozatym postawil bys serwer dla kilka milionow ludzi za darmo? wiesz ile taki serwer kosztuje? pewnie dlatego gry sa drozsze i konsole)
formaty - ok moze i masz racje ja w to nie wnikam
www - od tego chyba jest komputer nie?
tanie gry na psn - kumple sie skladaja zebys mogl sobie pograc (LOL :D)
brak mozliwosci przerobienia - jak ktos chce przerobic to przerabia jak nie to nie wiec to jest wada
XiM - jak to jest ta przystawka do myszki i klawiatury pod xboxa to powiem ze to jest dla ciot , chcesz grac myszka to na pc won
Uncharted - GoW 2, GTA IV dodatki, Halo (tego to ja nie lubie ale wiele osob zachwala), Mass Effect (to samo co do Halo), Fable
co do premiowania ps3 - to jest wersja beta, a nie full :p


Tutaj masz moje konto z life
http://profile.mygamercard.net/freman michal
Kupując grę z PSN możesz ją zainstalować na trzech różnych konsolach ,kiedyś było można na 5.
co do premiowania ps3 to napisałem że to jest wersja beta ,kto by ci dał za free ful wersje gry której premiera jest za 3 miechy.

XIM Używam bo lubię grać myszką i gram dla przyjemności a wiadomo że nawet najlepszym
padem nie zrobisz takich rzeczy jak myszką i klawą .
 

LowMen

Użytkownik
Użytkownik
Radziłbym zamknąć ten temat, ponieważ jest bez sensu...
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
A tam , całe te najazdy na PS3 są naprawdę bezpodstawne. I najeżdżają głównie ludzie , którzy nie mieli dłuższego kontaktu z konsolą.

Każdy ma swój gust. Jeśli jest się fanem X'a to się kupuje x'a i cieszy się ze wszystkiego co oferuje konsola.
Jeśli jest się fanem PS , to kupuje się PS3 i również cieszy się ze wszystkiego co oferuje konsolka.

Natomiast jeśli jest się zielonym w sprawie konsol , to PS3 może być bardziej przyciągająca niż Xbox z wielu względów. No chyba , że odrazu nastawiamy się na piractwo , to wtedy oczywiście Xbox jest atrakcyjniejszy.
 

tijs18

Użytkownik
Użytkownik
Mam nadzieję, że to ci pomoże :)

PS3 (Plusy)

- możliwośc odtwarzania formatów typu Divx jest standardem
- lepsze tytuły na wyłączność
- cicha jeśli mamy ja porównywać do maszynki Microsoftu
- darmowy multiplayer
- możliwość pobierania najnowszej zawartości z PSN bez konieczności ponoszenia dodadkowych opłat
- WiFi
- zasilacz jest wbudowany w konsolę
- rippowanie audio CD
- emulacja tytułów z PS2 i PSX
- przeglądarka internetowa (pobieranie zawartosci multimedialnej jest możliwe, co mnie zdziwiło, ba pliki takie jak mp3 itp bez problemu odtworzysz na czarnulce po pobraniu.
- AXN, Top Gear
- lepsza jakość photo, video

Minusy

- żenująca jakośc niektórych tytułów muti-platformowych
- w przypadku niektórych tytułów konieczna jest uprzednia instalacja paru GB na twardym dysku
- w niektórych plikach typu AVI konsola nie odtwarza dżwięku
- brak suppotu takich urządzeń jak aparat cyfrowy czy kamera
- brak opcji typu TRIAL

Xbox 360 (Plusy)

- lepsza jakośc niektórych tytułów multiplatformowych
- brak problemów z jakimi boryka się PS3 w przypadku plików AVI
- lepsze Triggery
- możliwość odtwarzania kopii zapasowych (dla niektórych może to być oczywiście minusem)
- możliwość pobrania Triala przed zakupieniem gry, czego niestety nie ma na PSN
- Ogromny asortyment w Xbox Live
- support większości urządzeń przenośnych (aparat, kamera itp)

Minusy

- Blokada regionalna usług serwisu XBOX Live
- Płatny multiplayer Xbox Live Gold
- Pseudo tytuły na wyłączność, któlre tak naprawdę Exclusivami nie są (Left4Dead, Alan Wake, SC Conviction, Mass Effect, Gears Of War itd.
- słaba jakość większośći exclusivów
- w celu uruchomienia formatu typu Divix niezbędne jest podłączenie się do serwisu Xbox Live (Update)
- wielki zasilacz
- awaryjność starszych modeli
- głośna praca czytnika HD DVD
- za akcesoria, które w większości w PS3 są standardem, w przypadku Xboxa żeby je mieć musisz słono zapłacić więc platforma MS jest tak naprawdę pozornie tańsza (Adapter WiFi, dysk 250gb, Akumulatory)
 

tijs18

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli chodzi o ten tani "live" to ja powiem tak:

Xbox 360 ---> Org gra ----> 120-140 zlotych aobonamentu na rok ----> multi

oczywiście możesz nieco zaoszczedźić i grać na piratach ale wtedy po 12 miesiącach (na ogół) czeka cię ban. Poza tym pamietaj, że do tego wszystkiego musisz doliczyć koszty przeróbki i ewentualnego przywrócenia możliwości instalowania gier na dysku.

Jeśli mam być z toba zupełnie szczery to XBOX do multi jest kompletnie nieopłacalny, no chyba, że dobrze zarabiasz i wydanie 200zł przychodzi ci lekko :)

A przeglądarka internetowa może slużyć do zabawy w serwisach za, które posiadacze Xbox'a muszą płacić :p

Poza tym jeśli cenisz sobie nasz język ojczysty to jest to kolejny argument za PS3 ,ponieważ sony póki nieco lepiej dba o polskich nabywców, polonizując swoje produkcji.
 

marek2fgc

Użytkownik
Użytkownik
- w celu uruchomienia formatu typu Divix niezbędne jest podłączenie się do serwisu Xbox Live (Update)
Też mi problem. Raz podłączysz XBOXa do internetu, ściągniesz kodeki i po kłopocie. I już nigdy więcej nie trzeba ściągać. To raczej bym zaliczył do neutralne
 

tijs18

Użytkownik
Użytkownik
Dla tych, którzy mają przerobioną konsolę w chwili obecnej jest to problem :) Nie zrozumcie mnie źle ja lubię nawet bardzo X'a ale pisząc powyższe posty postanowiłem odłożyć na bok swoje osobiste odczucia :)
 

Neqiu

Banned
bierz Xboxa Dobry Wybor ;]
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
Ja też jestem za X, ale PS 3 mnie przekonuje bardziej. Gdyby nie to, że kupiłem niedawno monitor tylko z wejściem VGA to chcę kupić X, a gdyby w nim było by HDMI to bym bez zastanowienia brał PS3 :). Co do Exów to mi to obojętne bo ogólnie gram mało na PC i myślę , że na konsolach by było tak samo :). Interesuje mnie tylko UFC, a tak poza tym nic więcej.
 

FireBall

Użytkownik
Użytkownik
karol, a w xboxie nie ma hdmi?
 

Karol0211

Świeżak
Świeżak
hehe kurde może to trochę napisałem nie zrozumiale, ale chodziło mi o to, że w monitorze mam tylko wejście VGA, a nie mam HDMI i DVI :/
 

tijs18

Użytkownik
Użytkownik
karol, a w xboxie nie ma hdmi?
Oczywiście, że jest. Tylko wersja Core i 1sze Premiumy go nie posiadały jeśli mnie pamięć nie myłi. Zresztą tych pierwszych od baaardzo dawno ms już nie produkuje :)
 

marek2fgc

Użytkownik
Użytkownik
Tak samo pierwsze Arcade ich nie posiadają.
 

Abram_2006

Użytkownik
Użytkownik
Xbox 360 :) jak dla mnie jest lepszy niż PS3 miałem chwile że chciałem kupić PS3 ale szybko mi przeszło
 

Bazajaytee

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Witam! Postanawiam odświeżyć temat, bo właśnie stoję przed dylematem Xbox 360 Elite czy PS3. Co lepiej opłaca się kupić na obecną chwilę??

Na konsoli chciałbym grać przez internet, więc możliwość przeróbki mnie nie interesuje. Na którą konsolę są tańsze gry??

Obecnie jestem bardziej skłonny kupić Xboxa, ale chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
 

szybkus

Użytkownik
Użytkownik
nie no sry
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
To ja wam powiem odnośnie internetu: w xboxie płacisz za multi ale czyja wiem czy tak dużo, jak kupisz zdrapke na rok to wychodzi tak po 12-15zł za miecha także grosze, No i w Xboxie za to że płacisz masz bezproblemowe serwery, wszystko ok, a na PS3 troche polaguje, troche serwery nie stabilne i takie tam. Jednym słowem: płacisz = masz gwarancję dobrej gry.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
A ja powiem , że żadnych lagów nie ma i net działa lepiej niż na X'ie. Przykłady? Halo ODST vs MAG. ODST działa na zasadzie p2p , czyli jak masz słabe łącze , to kupa z grania. MAG ma dedykowane serwery , i lagów nie ma ,256 graczy na raz bez najmniejszego zacięcia.

Dodam jeszcze , że gra jest w fazie beta , czyli teoretycznie lagi mogły występować , no ale ich nie było.

Forza 3 vs GT5. Kto grał w Forzę online , to zna zapewne latające samochody , czy samochody skaczące po trasie do przodu do tyłu w prawo w lewo. W GT5 nie uświadczyłem czegoś takiego.

Ogólie ostatnie chwile , które spędziłem na XBL były nafaszerowane lagami. Myślę , że mit o "złym PSN" i "boskim XBL" można obalić , bo ani jedno , ani drugie ma mało wspólnego z prawdą.
 

Omensix

Użytkownik
Użytkownik
Zgadzam się z kolegą wyżej.
Gra online na PS3 stoi na wysokim poziomie i zagramy tam z wieloma graczami.
Co do xbox live - też jest ok choć graczy mniej - przerobionych konsol jest kilkaset tysięcy procent więcej niż PS3 a na tych konsolach dość trudno pograć.. :)
 

szybkus

Użytkownik
Użytkownik
Sry jednak ps3 slim 250gb biorę za 1400 zł +3gry i dokupuje gta 4 i hdmi kabel. W sklepie i brat i kolega powiedział mi że ps3 ma więcej graczy niż xbl bo głównie ten kto ma x to jest przerabiany i przez neta grać już nie może na pewno są też normalni gracze bez przeróbek ale na pewno nie tyle co ps3 byłem u brata który ma i to i to i na ps3 było w gta4 multum graczy a na XBL tylko kilka serwerów. Poza tym xbox ma 3 rdzeniowy procesor a ps3 ma 8 rdzeniowy co znaczy że przyszłość należy do ps3 i kompa :)
 

Do góry Bottom