Czy kupilbyś jeszcze raz XO ?!

imvho

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Szkoda, że Forza Horizon 2 wygląda na X360 gorzej niż pierwsza odsłona. Czego to dowodzi poza tym, że gra na past gena została zrobiona na odwal się? Na pewno nie tego, jak potężny jest XONE względem swojego poprzednika.

Wystarczy odpalić na starym klocku najnowszego Tomb Ridera, żeby zobaczyć, że wciąż można zaprezentować graczom na tak starej maszynie świetną jakość obrazu.
Ale na Rise of the Tomb Raider jeszcze bardziej widać różnicę między X360 a XONE:
Animacja i szczegółowość włosów Lary szczególnie odstaje.
 

l33t

Użytkownik
Użytkownik
Trudno, żeby nie wyglądało to lepiej. Chodziło mi jednak o aspekt graficzny jako taki - a więc, że jeśli się chce, to można zaprezentować odpowiedni poziom graficzny nawet na starej '360'.

Bo mamy też przykłady takie jak ostatnie Call of Duty, które na poprzedniej generacji w ogóle nie wygląda.

W poprzednim Tomb Raiderze też na "piecu" mogłem niesamowicie upiększyć Larze włosy, odpalajac TressFX - szkoda tylko, że wtedy strasznie dawało to po wydajności. No i po kilkudziesięciu sekundach i tak nie zwracałem już uwagi na jej fryzurę ;)
 

cyc3k_epj

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy kupił bym jeszcze raz X1?, jasne X1, X2 i co tam jeszcze będze:D, fanboy?? (never) po prostu nie mogę zdzierżyć pada od playstation a xbox live w porównaniu do ps plus to jak porównać (jajko do zbuka):d (wypiłem trochę i na szybko nic nie wymysliłem), ogolnie konsolka służy, prawie roczek a wczesniej miałem x360, ale zostawiłem młodszemu pokoleniu i od tego czasu chyba zostałem trochę konsolowcem bo nie mogę grać na klawie + mysz (bolą palce):p pozdro
 

Zajczak1982

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście, że tak. Mimo iż posiadam też PS4 więc jest mi całkiem łatwo porównać obydwie konsole to śmiało stwierdzam, że XOne to porządna konsola. Z różnic, które przemawiają za PS4 to na pewno parametry techniczne, wygląd (ten z Xone jest słaby) czy jak dla mnie lepsze eksluzywy (włącznie z remasterami). Natomiast One na pewno bardziej rozwinięty jest multimedialnie a mając doświadczenie z X360 jestem przekonany, że kolejne aktualizacje to poszerzą. Kolejna sprawa to Kinect, który bije na głowę PS Camera. Osobiście uważam, że pad do Xboxa mimo braku bajerów jakie ma ten z PS4 jest po prostu lepszy, dużo lepszy. Lepiej się go trzyma, wydaje się solidniejszy (to się okaże po czasie), dużo lepsze wrażenia z wibracji, no i co ważne dłużej trzyma na baterii. Jakby tak porównać te konsole bez wnikania w szczegóły to różnice uzupełniają się i ciężko wybrać między jedną a drugą, ja mam komfort faktu posiadania obydwu ale dla osoby, która może wybrać tylko jedną sugerowałbym po prostu dopasowaniem konsoli do siebie (gry, pad, multimedia czy kwestie osprzętu jak kinect)

PS. Dodam jeszcze, że GWG jest moim skromnym zdaniem w swej ofercie dużo lepsze aniżeli PSPlus
 
Ostatnia edycja:

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
A ja po tym co dziś Microsoft ogłosiło jestem na NIE, zwłaszcza że takie istotne Exy jak ReCore,Quantum Break, a w przyszłości Gears 4,Scalebound (czy jakoś tak) i jeszcze jakiś Ex mają wylądować na PCtach.
Sens Xboxa One oddala się z każdą podejmowaną decyzją Microsoftu. Jak to Phil oznajmił nie chcą aby były pewne ściany, więc Exy to kolejna bariera według Microsoftu która trzeba zburzyć i dać też PCtowi. Jak jeszcze Halo czy Forza trafi na PC to piekło zamarznie a wraz z nim Microsoft.
 

warone

Banned
Użytkownik
Masa ludzi nie gra na pc dla tego w domach maja ps4 i xboxy i dla nich te gry pozostają exami nie mając drugiej konsoli . Tylko my Polacy tak marudzimy na zagranicznych forach tak nie lamentują z tak błahych powodów
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A jakby jeszcze wprowadzili limitowane exy. Powiedzmy tylko 100 egzemplarzy. To dopiero ego kupującego poszłoby w górę.

Kupiłem konsolę, żeby sobie swobodnie pograć. Wali mnie czy w tą samą grę pogra miłośnik grania na PC czy nawet ktoś na Sony. Tracę coś na tym? Poza prestiżem ... w gimnazjum.
Mam PC tylko on służy mi do pracy. Nie wymieniam komponentów co rok, nie reinstaluję co rok. Bo potrzebuję na nim zrobić coś z czego mam konkretne korzyści. Jeśli ktoś chce tylko do grania to od dawna wiadomo, że konsola nie jest najlepszym wyjściem. Ale jest wygodniejszym od PC.
 

marcines82

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja, podbnie jak poprzednio kupię tą konsolę, na którą będzie lepszy deal. Chciałem używanego PS4 (głęboko zakorzeniona niechęć do MS), ale trafiłem nowego XO za grosze, więc jest XO. I nawet gdyby mu coś brakowało, to nie ma to dla mnie znaczenia biorąc pod uwagę wydane pieniądze.
Ale generalnie nie mam już uprzedzeń do MS. Bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Może za wyjątkiem cyklicznych ścinek.
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja też raczej na nie. Jeśli miałbym do wyboru gry z lepszą grafiką na pc kontra gorszą na konsoli to wybrałbym pc. W końcu mam mocny pc a wygoda grania na konsoli w przypadku obecnej generacji to mit. Wiadomo że są wyjątki jak batman ale tak długo jak nie są to gry warte zagrania to mi to zwisa.
 

kony

Użytkownik
Użytkownik
Bez chwili zawahania :). Miałem wcześniej x360 i pad odgrywa dla mnie tutaj dużą rolę, jest bardzo wygodny i fajnie leży w rękach. Jak gram na ps4 to po jakimś czasie mam zmęczone ręce, może to kwestia przyzwyczajenia albo coś, ale jednak pozostaje przy xo :)
 

Biały406

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pytanie z tematu jest o tyle dziwne, że zastanawiam się czemu miałbym jeszcze raz kupować coś co już mam:D Ale gdyby konsola padła to bez chwili wahania ponownie postawiłbym na Microsoft. Tylko dla odmiany szukałbym białej wersji:D

XOne dzięki temu co oferuje daje mi poprostu wielką frajdę z grania. I to mi wystarczy by zostać z tą marką.
 

krisis

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bez zastanowienia kupiłbym XO. Posiadałem X360 przerobioną na RGH i była jak dla mnie strzałem w 10. PC poszedł w odstawkę( zasilacz 600W coby grafę pociągnąć + monitor, a i tak za plecami tv odpalone kosiło prąd maksymalnie), stał się maszyną do pisania dla żony. Tutaj jest to co potrzebowałem. Nie siedzę jak kołek przy biurku a na kanapie gapię się w wielki ekran popijając brązowo-żółtą ciecz. GwG to jest tym co całkowicie wyklucza z grona zainteresowań inną konsolę. PS+ to jakiś żart zaserwowany posiadaczom PS4. Nie stać mnie aby co miesiąc kupować gry na PC czy konsolkę a gry oferowane w MS całkowicie spełniają moje oczekiwania.(jestem świeżo po przeczytaniu opinii o PS+ i narzekaniach tych biednych ludzi co kupili japońskie cacko i z uśmiechem na twarzy piszę tego posta)
 

Trick76

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Bez zastanowienia kupiłbym XO. Posiadałem X360 przerobioną na RGH i była jak dla mnie strzałem w 10. PC poszedł w odstawkę( zasilacz 600W coby grafę pociągnąć + monitor, a i tak za plecami tv odpalone kosiło prąd maksymalnie), stał się maszyną do pisania dla żony. Tutaj jest to co potrzebowałem. Nie siedzę jak kołek przy biurku a na kanapie gapię się w wielki ekran popijając brązowo-żółtą ciecz. GwG to jest tym co całkowicie wyklucza z grona zainteresowań inną konsolę. PS+ to jakiś żart zaserwowany posiadaczom PS4. Nie stać mnie aby co miesiąc kupować gry na PC czy konsolkę a gry oferowane w MS całkowicie spełniają moje oczekiwania.(jestem świeżo po przeczytaniu opinii o PS+ i narzekaniach tych biednych ludzi co kupili japońskie cacko i z uśmiechem na twarzy piszę tego posta)
Hehe, a cóż to za brązowo-żółtą ciesz pijasz? Bo zabrzmiało dosyć intrygująco;)
Natomiast co do tematu, to także kupiłbym naszego VHS-a po raz drugi (gdyby zaistniała taka sytuacja). Ciche to, dobra usługa EA Access, coraz lepsze GwG, wsteczna kompatybilność (czekam na m.in. Lollipop Chainsaw, Shadows Of the Damned, NeverDead), kontroler bajka, dobre tygodniowe przeceny gier cyfrowych. Owszem, MS coś ostatnio stracił w oczach obecnych i przyszłych (mam nadzieję, że jednak tacy też się znajdą) użytkowników X1, brak urywających zadek exclusivów troszkę boli, bo jednak nadawały one pewien charakter konsoli. Mi troszkę z tym łatwiej, bo mam także kawałek plastiku od Sony, co nie zmienia faktu, że X1 jest w moim rankingu konsolą numer jeden. Polecam niezdecydowanym.
 

Curian666

Użytkownik
Użytkownik
Masa ludzi nie gra na pc dla tego w domach maja ps4 i xboxy i dla nich te gry pozostają exami nie mając drugiej konsoli . Tylko my Polacy tak marudzimy na zagranicznych forach tak nie lamentują z tak błahych powodów
A potem się okaże że sprzedaż XO mocno spadła.......
Ponoć teraz Microsoft chce dawać mocne tytuły co miesiąc. Czyżby chęć pokazywania "Zostańcie z nami"... OBY TAK.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jasne nawet teraz zmieniam na wersje 1tb bo mi się podoba matowa
 

AS185

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Miałem już PS3 oraz Xbox 360. Xbox po prostu szybciej chodził i nad tym moja decyzja polegała na zakupie. Jeżeli chodzi o przyszłościowy zakup to na pewno nie będę się wahał :cool:
 

Mariusz86

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zdecydowanie tak! moim zdaniem XO jest liderem tej generacji :)
 

lordrayden

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zdecydowanie tak! moim zdaniem XO jest liderem tej generacji :)
No niestety nie jest
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A to już zależy kto jakie ma preferencje i jakie kryteria przyjąć.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No niestety nie jest
Jest, bo szrot od Sony nic nie ma do zaoferowania poza kilkoma nowymi ID na PS4, reszta to same remastery z PS3ki to czym się tu chwalić. Wszystko inne jest dużo gorsze na konsoli Sony względem XO. A samym 1080p człowiek nie żyje ;) Jak ogram jeszcze kilka exów (głównie i tak remasterów) na PS4 to ta konsola będzie stała i kurz zbierała, kiedy XO będzie ciągle użytkowane, bo jest dużo lepszą konsolą patrząc na inne aspekty oprócz exów. Bo co jak co exy konsole Sony ma dużo lepsze, ale poza tym...nic co by mnie przekonało żeby ta konsola stała się moją główną, gdyż w wielu aspektach jest zacofana względem XO :) Także dla mnie zdecydowanie XO > PS4.
 

Do góry Bottom