Czy na Xbox One będzie się w ogóle dało zagrać w Polsce?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Polska premiera konsoli odbędzie się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Pytanie, czy jest po co sprowadzać ją wcześniej z innego kraju.

Jak głosi oficjalna strona Xboksa, X1 do działania wymaga szerokopasmowego internetu, telewizora HD, a także konta Microsoftu oraz konta na Xbox Live "w kraju lub regionie z Xbox Live wspieranym przez Xboksa One". Polski nie ma w gronie 21 rynków, na których konsola pojawi się w pierwszej kolejności. Być może w 5,5-milionowej Finladii lub 5-milionowej Norwegii sprzedaje się więcej konsol niż u nas. Tam konsola pojawi się w listopadzie.

Samo zamówienie konsoli ze strony xbox.com jest niemożliwe - zakup również wymaga konta Xbox Live. Nie każdego - tylko tego zarejestrowanego w kraju, w którym już potwierdzono premierę X1.



I jeszcze o Xbox Live:
Gry na Xbox One są przeznaczone do aktywacji i dystrybucji wyłącznie w wybranych regionach geograficznych. Sprawdź pudełko i/lub informację od sprzedawcy, by poznać region każdej gry.

Co to oznacza? Prawdopodobnie tylko fakt, że konsola ma blokadę regionalną, co nie jest niczym zaskakującym. Ale być może potwierdza też to, o czym poniżej.

Wcześniej cytowany fragment cofa Polskę do czasów z początku Xboksa 360, gdy najpierw polska premiera konsola odbyła się rok po światowej, a potem przez kilka lat nie mogliśmy doczekać się Xbox Live. Zapowiada się powrót partyzantki i rejestrowania konta na Wielką Brytanię. We Want Live 2.0? Niewykluczone.

Ale równie dobrze przy pasji Microsoftu do zabezpieczania konsoli na tyle sposobów, może dojść do tego, że Xbox One w Polsce po prostu nie pozwoli grać w gry - bo sprawdzi nie tylko kraj, na jaki zarejestrujemy swoje konto, ale i nasze IP. Już dziś na Xboksie 360 tak właśnie się dzieje, choć na razie dotyczy to głównie usług multimedialnych typu Netflix. I tylko w przypadku korzystania z konta zarejestrowanego na inne państwo.

Próbujemy uzyskać od Microsoftu wyjaśnienie w tej sprawie.​

 

Mohaa90

Użytkownik
Użytkownik
Powtórka z rozrywki...
Niestety xOne nie jest poprostu dla polaków.

Wysyłane z mojego R800i za pomocą Tapatalk 2
 

dziarkos14

Banned
Witki opadają, aż nie chce się tego komentować...
 

Remix27

Banned
Vpn nie bedzie dalo tego obejsc? Polska to maly i zabiedny kraj dla ms.
 

Sargon

Użytkownik
Użytkownik
Jesteśmy za biedny na One
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
phii, wali mnie to co oni sobie myślą o POLSCE
PL nadstawia tyłek w Afganistanie za tych gnojów ...
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ktos kto kupi XO i bedzie zachwalal go grajac na orginalach jest dla mnie debilem roku
Ahh ta Polska nietolerancyjność. Widzę, że w bardzo dobrej formie nadal. Trzymajmy tak dalej! (Boże widzisz i nie grzmisz...)
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czy na Xbox One będzie się w ogóle dało zagrać w Polsce?
A kogo to obchodzi?

Ze 20% ludzi obchodzi może :D ~Jabar

Vpn nie bedzie dalo tego obejsc?
I co, będziesz grał przez VPN?

Polska to maly i zabiedny kraj dla ms.
A Finlandia?
 

czullo

Banned
Gdzie są obrońcy xbox one ? :D hehe
 

Masownik20

Użytkownik
Użytkownik
Ahh ta Polska nietolerancyjność. Widzę, że w bardzo dobrej formie nadal. Trzymajmy tak dalej! (Boże widzisz i nie grzmisz...)
Hm rozumiem ze Ty tolerujesz jak Ciebie ktos poniza itd:) Wiadomo tacy też muszą być;) Ps. nie bierz tego do siebie...
 

Seban_ZA

Użytkownik
Użytkownik
A może nie chcą wypuścic Xbox One bo boją się piractwa:)
 

mk89

Użytkownik
Użytkownik
Gdzie są obrońcy xbox one ? :D hehe
ja już szczerze po tych wszystkich newsach to już zastanawiam się nad tym czy na padzie od PS4 da się grać :D
 

Testtest

Banned
ja już szczerze po tych wszystkich newsach to już zastanawiam się nad tym czy na padzie od PS4 da się grać :D
Na przewodowym padzie od 360tki da się grać na PS3, bezprzewodowego nie próbowałem. Nie widzę powodu dla którego to miałoby się zmienić w PS4.
 

mk89

Użytkownik
Użytkownik
Na przewodowym padzie od 360tki da się grać na PS3, bezprzewodowego nie próbowałem. Nie widzę powodu dla którego to miałoby się zmienić w PS4.
Pad od x'a nie ma dotykowego panelu - nie wiadome czy twórcy nie będą z tego aktywnie korzystać i wtedy taki pad o 360 raczej nie będzie współgrał z nową konsolą :) pożyjemy zobaczymy

ps. ja cały czas mam wrażenie że to jakiś zły sen i w rzeczywistości wyjdzie inaczej :)
 

deWille

Świeżak
Świeżak
Vpn nie bedzie dalo tego obejsc?

I co, będziesz grał przez VPN?
Przez jaki VPN ??? Gdzie ty chcesz sie ztunnelowac ? Jak juz co, to przez jakies proxy ale to musialaby byc jakas mega kombinacja.

I jeszcze jedno. Nie wiem jak Wam, ale mi sie wydaje, że w takim M$ debili nie zatrudniają. To co zrobili z X0 i jaką teraz prowadzą politykę na 100% zostało przekalkulowane nie raz a milion. Tam nie siedzi ze dwoch seniorów Brand Managerów + kilku trainee...W projekt nowego X'a pewnie bylo zaangazowanych tyle zespołów i firm konsultingowych , ze szok. Owszem - fuckupy się zdarzają najlepszym tez, ale akurat w tym przypadku cięzko mi w to uwierzyć. A nawet jak sie na początku przejadą na XO to maja zapewne kilka planów awaryjnych. A taka Polska to nie jest dla nich zaden istotny rynek. Jakby byl, to bysmy mieli premiere w PL. To bylo zreszta widac przy okazji wdrazania XBL w PL.
Dla mnie X360 byl lepszy od PS3 a w szczegolnosci pad. Teraz raczej trzeba bedzie sie przerzucic na PS4, ale poczekam troche az obie konsolki zostana przetestowane w praniu przez konsumentów
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Przez jaki VPN ??? Gdzie ty chcesz sie ztunnelowac ? Jak juz co, to przez jakies proxy ale to musialaby byc jakas mega kombinacja.
Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Ale spokojnie, to nie twoja wina.




I jeszcze jedno. Nie wiem jak Wam, ale mi sie wydaje, że w takim M$ debili nie zatrudniają.
Masz rację. Wydaje ci się.


To co zrobili z X0 i jaką teraz prowadzą politykę na 100% zostało przekalkulowane nie raz a milion.
Serio? to jeszcze gorzej dla nich.


Tam nie siedzi ze dwoch seniorów Brand Managerów + kilku trainee...
Znowu masz rację...Tam siedzi jeden goryl, dwie małpy i banda kapucynek.

Owszem - fuckupy się zdarzają najlepszym tez, ale akurat w tym przypadku cięzko mi w to uwierzyć.
Shit happens. Deal with it.
 

darudek_ek

Użytkownik
Użytkownik
Akurat XBL można obejść, wystarczy do tego przyzwoity Linksys z Tomato, dobry serwer proxy i można nawet klikać z Redmond. X0 będzie pewnie tak genialny, że na PC postawi się serwer AOL, puści neta do konsoli i ta zobaczy że mieszkamy w USA. Bawiłem się tak wiele razy i na X360 i PS3. To są pierdoły, gorzej jeśli chodzi o ping, pograć na tym raczej nie będzie się dało chyba, że ktoś sprawi sobie dobry proxy, ale tu znów no money no fun :D
 

RaptorPL

Użytkownik
Użytkownik
Porażka...
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Niech od razu napiszą xbox one only for USA . Bo to co się dzieje to już totalna porażka.. Polska 100lat za murzynami..

Niech M$ dalej dobija sobie gwoździe do trumny idzie im doskonale.
 

Border

Użytkownik
Użytkownik
a ja proponuje zamiast 2000zl (bo pewnie tyle bedzie kosztowal po premierze) kupic jakiegos pcta na ktorym odpala wam wszystkie nowe gierki i bedziecie miec to samo co na xone, kupic jeszcze pad od xboxa :)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom