Czy pierwszy Xbox mógłby być kultowy?

barnej7

Użytkownik
Użytkownik
Halo 1
Halo 2
Jade Empire
Call of Cthulhu
Kotor
Kotor 2
Fable

Wyobraźmy sobie, że PC nie doczekał się tych konwersji tych gier... wiem, że nie każdy lubi grać na PC, ale wydanie tych gier na komputery osobiste zabiło możliwość powstania legendy pierwszego Xboxa. Co zostało się Xboxowi ? DOA, Ninja Gaiden, Forza, shenmue.
Do tego konsolka umarła trochę zbyt szybko, dawała sobie radę z pięknym Doomem, niektóre gry w porównaniu z tymi z PS2 wyglądały jak z next genów (just cause). Szkoda trochę konsolki miałem ją kiedyś i naprawdę miło wspominam
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
ja mam do tej pory i korzystam ale czy miano kultowego do niego pasuje?
Raczej chyba nie..
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Niesmiertelna ps2 wygrala bitwe. Microsoft sam zakonczyl jej zycie

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Xbox Classic jest otoczony kultem.Głównie w gronie ludzi tworzących cały czas na niego wszelkiego rodzaju programy typu "homebrew" i wszelkiego rodzaju emulatory.Ja mam go od samego początku-od 2002 roku a pół roku później go przerobiłem i dla mnie pozostanie on kultowy na zawsze.Głównie przez grę Halo,ale przede wszystkim przez cud jakim jest Xbox Media Center i Xbox Live.Nigdy nie pozbędę się tej cudownej konsoli.
 

wzdryngiwacz

Użytkownik
Użytkownik
Nie no nie gadaj... LIVE to już dawno wyłączyli. XBMC jest świetny. Niestety xbox nie daje rady z filmami w wyższej rozdzielczości, więc na dzisiejsze czasy maszyna to już nie jest.
 

Mati_Nowakowski

Użytkownik
Użytkownik
Oj tam oj tam :p
Nie ma co mówić o staruszku ;)
Teraz mamy 360 - tke :eagerness:
 

wzdryngiwacz

Użytkownik
Użytkownik
Ale na 360 nie ma XBMC ani niczego podobnego :devilish:
 

kamisanlublin

Użytkownik
Użytkownik
hm,kultowy x box,moim zdaniem to ma prawo się udać,tak jak nawijał kolega parę postów wyżej, same środowisko (tj. twórcy homebrew) które nie daje iksowi zajść kurzem tworzy otokę kultowości tejże konsoli,nie sądzicie?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Coś ostatnio na forum ożyły tematy o pierwszym Xboxie. To dobrze,bo to konsola iście wspaniała.
A tak apropo. Dzisiaj ukazała się najnowsza wersja multiemulatora Coin Ops 5 na tą konsolę. Bagatela prawie 80 giga do ściągnięcia a poza tym jest jeszcze Moonstone pod Dos2Xboxa. Zaiste w niektórych kręgach to naprawdę kultowa konsola i w pełni na ten tytuł zasługuje.

A tu filmik: CoinOPS 5 Lite Test Play 2 - YouTube
 

Remix27

Banned
Kultowy moze byc pierwsza 360 co dziala do dzis bez awari. Pierwsze xy to badziew . Ps2 je pozamiatalo.
 

mrowa110

Użytkownik
Użytkownik
Powiem wam że mam większość konsol w domu ale pierwszego X nigdy na oczy nie widziałem, no chyba że w sklepie na półce(żaden że znajomych nie ma i nie miał tej konsoli). Dla mnie rządziła wtedy ps2 . A sam X to w USA chyba jakąś karierę zrobił , ale amerykanie zawsze mieli tendencje że ich najlepsze. No i dopieli swego przy 360-tce (jak wcześniej nie widziałem X tak teraz , żałuję że miałem możliwość widzieć i pograć 2 miesiące na Ps3. Tragedia , 360 Zostanie okrzyknięta mianem kultowej !!!
 

Kryniuk

Użytkownik
Użytkownik
Co zostało się Xboxowi ? DOA, Ninja Gaiden, Forza, shenmue.
Shenmue na X'a? Czy to nie wyszlo tylko na Dreamcasta?
No chyba ze czesc II tu sie zgodze ;P

Wysłane z mojego TOSHIBA_AC_AND_AZ za pomocą Tapatalk 2
 

sszemer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
troche odkopie, ale dla mnie ta konsola JEST kultowa, glownie dzieki mozliwosciom latwych przerobek (zmiana dysku/napedu, montaz portow usb, czy softmod).
wyszlo na niego calkiem sporo genialnych exclusive'ow (w tym moj ukochany jet set radio, w ktorego mam cicha nadzieje bedzie mozna pograc na x1 na wstecznej kompatybilnosci ;) )
warto tez wspomniec ze niektore gry byly wydawane w 720p!
wspaniala konsola.
 

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Konsolę kupiłem jako jeden z pierwszych w moim mieście. Jak znajomi mając PS2 zobaczyli Halo, DOA3 to po czasie także kupili Xboxa. Masa exów co w dzisiejszych czasach jest słabe, bo liczy się tylko kasa. Konsoli nigdy nie sprzedam. Masa możliwości, masa gierek, masa radości.
 

zajac222

Świeżak
Świeżak
Coż troche odkopie - Ale wg mnie swego rodzaju kultowosc w tej konsoli jest.
Ilosc mozliwosci jednak pokazuje classic dopiero po delikatnej przerobce..
Coin ops ? inne emulatory ? Linux ?
czego chciec wiecej ?
Wyjscia hdmi / wifi ? a zaraz to juz ktos tez zrobil...
a dodatkowo mamy peceta w ladnym ciezkim klockowatym pudelku. Czad.
Dla mnie "kultowosc" classica dopiero nastepuje..ok moze ps2 pozamiatalo rynek - ale x-klocek w czasach mody na retro granie robi dobra robote:)
I dzieki bogu jest black i warriors ;)
U mnie chwilowo 3 szt.. 2x chipowane plus jedna z softmodem i orginalnymi plombami ;)
a kolekcja gier rosnie.. Mimo ze w necie tego sporo - pieknie jest miec to co na dysku - rowniez na polce
 

szalonakrewetka

Świeżak
Świeżak
Dla mnie kultowy bo to pierwsza moja konsola, zresztą kupiona za kasę ze sprzedaży geforce 4 Gainward. Olalem PC i wskoczyłem w świat konsol. Co prawda niedługo potem dostałem PS2 ale człowiek łatwo przyzwyczaja się do rozwiązań ułatwiających życie - vide HDD, XBMC, wszelkie emu.
Zresztą kultowość to gry a ja tak się zapaliłem do BurnOut3 i DefJam Fight for NY że na tym mógłbym skończyć.
Na koniec dodam że tydzień temu kupiłem piątego x-klocka. Nie żebym miał na stanie je wszystkie bo dwa sprzedałem ale nie mogłem sobie odmówić. Dobra, wracam do Outlaw Golf, kumpel musi dostać bęcki : )
 

luzik1980

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie kolego , xbox jest kultowy , bo wystrczy zobaczyc na jego sprzedaz po latarz od jego ukatrupienia przez M$ , konsola żyła swoim życiem , był tak ********** hackowany że wszystko można z nim było robić
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Musi być kultowy, gdyby nie on, nie byłoby X360 i Xbox One :) Mimo, że to nie była moja pierwsza konsola, to chyba pierwsza, do której się tak przywiązałem :)
 

Do góry Bottom