czy potym mozna stwierdzic czy to jasper

wert

Użytkownik
Użytkownik
jak myslicie czy w xboxsie arcade mozna stwierdzic obecnosc jaspera gdy ma wbudowana pamiec 256 mb :confused: bo gdzies tak czytalem ale skoro mam kupic nowa konsole to niechce kupowac falcona prosze o odpowiec :( sadze ze ten temat moze przydac sie tez innym
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
aha jeszcze jedno jak odchylalem tamta dziure z zasilaniem to bylo tam pierwszej liczby nie widzialem 14, 2a;5v-1a
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
nie pisz postu pod postem tylko używaj "edytuj"
nie orientuje się co do jaspera do końca dlatego zajrzyj tutaj: http://x360iso.org/showthread.php?t=4040
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
a czy arcade technicznie niczym nierozni nsie od innych xboxsow chodzi mi zwalaszcza o naped bo jak gram na swoim xboxsie 2006r to mi sie tekstory mocno doczytuja mam nadzieje ze w arcade tego niema
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
nie wiem w jakim stopniu wygląda u Ciebie to doczytywanie tekstur, ale jeżeli mówisz o arcade z jasperem to automatycznie o Litku. no napęd nowy, sam z nim styczności nie miałem, a kumpel co ma Elitke nie ujada nad problemami z grafiką.
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
to co myslicie o tym arcade z wbudowana pamiecia 256 jasper czy nie czytalem troche o tym ale jak bede kupowal to chcialbym sie upewnic bo na pudle nie pisalo ze memory card tylko unit 256 mb i w sklepie tez pisalo wbudowana pamiec 256mb
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
Czym jest Jasper? To kolejny model płyt głównych montowanych w konsolach firmy Microsoft. Pierwotnie Xboksy 360 były wyposażane w płyty o nazwie Xenon. Później zastąpiono je technologią zwaną Zephyr i w końcu Falcon. Jasper to najnowsze dzieło, które wykorzystywane jest podobno od sierpnia lub września tego roku. Jeden z serwisów podał jakie oznaczenia mają konsole wyposażone w najnowszy model.

Autorzy tekstu zauważają, że Jasper montowany jest głównie w konsolach Xbox 360 w wersji Arcade, a czasem Pro. Nie należy na razie raczej oczekiwać obecności tej technologii w wersjach Elite. Serwis AnandTech przedstawił wskazówki odnośnie rozpoznawania konsol z technologią Jasper bez konieczności otwierania pudełka.

Przede wszystkim więc, należy dokładnie obejrzeć opakowanie w poszukiwaniu kilku charakterystycznych ciągu znaków. Podstawową informacją jest odnalezienie nalepki z kilkoma liczbami i nazwą ekipy – szukamy ciągu 0842X (08 oznacza rok 2008, 42 to tydzień produkcji). Ekipy (team) jakie nas interesują to przede wszystkim CSON i FDOU (mogą zawierać zarówno Falcona lub Jaspera).

Kolejnych wskazówek należy szukać z boku pudełka. Jaspera zawierają najprawdopodobniej zestawy oznaczone jako XGX-00019 lub Xbox 360 Arcade System Value Bundle 2008 E. Pełnym potwierdzeniem jest zajrzenie przez przeźroczysty fragment pudełka na oznaczenie znajdujące się wewnątrz. Jeśli znajdziemy więc napis 12.1A to na pewno trzymamy w rękach Xboksa uzbrojonego w Jasper. Najważniejszym elementem jest tu podobno końcówka, czyli 1A.

Czym różnie się Jasper od swoich poprzedników? Przede wszystkim oferuje lepszą technologię wykorzystując 65 nanometrowy procesor główny i graficzny oraz 256 MB pamięci podręcznej montowanej podobno z myślą o starcie New Xbox Experience. Zmniejszono także pobór mocy do 150 W. Według plotek wkrótce pojawia się nowe płyty o nazwach Opus i Valhalla, chociaż na razie niewiele o nich wiadomo. Głównie za sprawą tajemniczego w tym względzie Microsoftu, który bardzo lakonicznie wypowiada się o tych technologiach. Widać to chociażby po samych oznaczeniach – przeciętny użytkownik nie miałby pojęcia co znaczą, chociaż zapewne także spora część sprzedawców nie byłaby w stanie w tej kwestii pomóc.
źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44329
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
czyli to pewne ze ten arcade z wbudowana pamiecia 256mb to jasper???
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli konsola ma wbudowaną pamięć 256MB to jest, to jasper

"14, 2a;5v-1a " - Falcon
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
jestem pewien ze ta konola miala wlasnie 14, 2a;5v-1a czyzby nawet konsole z wbudowana pamiecia 256 mb mialy jeszcze falcona???
 

pazoo78

Świeżak
Świeżak
no to już Ci chyba nikt nie pomoże, pozostaje kupić konsolę, rozkręcić obudowę, zdjąć radiatory z gpu i się przekonać ;)
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
hyba juz niema innej opcji :confused:
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
"14, 2a;5v-1a " - jest to na 100000% Falcon, a co do wbudowanej pamięci to pewny jesteś, że nie jest zwykły Memory Card 256MB ?? Bo coś mi się wydaje, że nie jest to MU. Radzę się upewnić.
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
"14, 2a;5v-1a " - jest to na 100000% Falcon, a co do wbudowanej pamięci to pewny jesteś, że nie jest zwykły Memory Card 256MB ?? Bo coś mi się wydaje, że nie jest to MU. Radzę się upewnić.
no wiec tak podchodze do arcadow na pudle nie ma narysowanej karty ani nie pisze ze jest pamiec memory cart pisalo dokladnie "memory unit" tez nie bylem przekonaney ale na kartce z informacjami (z saturna) tez pisalo wbudowana pamiec 256 jestem pewien ze pisalo WBUDOWANA no wiec zerknolem na zasilanie i bylo tam14, 2a;5v-1a na stowe pamietam ze mial oznaczenie fdou :confused::confused::confused: juz sam nic nerozumiem moze ktos tez byl w saturnie i widzal tego arcada jeszce dodatkowo sie spytalem to uslyszalem odp ze oby dwa procesory sa w technologi 65nm wlasciwie wszystko by sie zgadzalo oprocz zasilania wie ktos cos otym bo ja juz nic z tego nie jaze
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Ale zastanów się - po cholerę microsoft pisałby o wbudowanej pamięci na pudle po xboksie? Przecież to nie ma zastosowania dla zwykłego Kowalskiego o_O
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
no tak ale na kartce z polskiego saturna pisalo pamiec wbudowana 256 mb
 

wert

Użytkownik
Użytkownik
hej znalazlem wlasnie cos takiego " przy 14,2A to zapewne Falcon (troszkę nowsza rewizja). Co ciekawe, jak się okazuje niektóre Jaspery błędnie oznaczono jako 14,2A, ale po co ryzykować" . adres http://www.gamikaze.pl/Xbox/Aktualnosci/Xbox_360_Jak_rozpoznac_Jaspera.aspx czyzby to byl wlasnie taki przypadek?? co myslicie?
 

Laurences

Użytkownik
Użytkownik
Sam sobie odpowiedz - Ale uprzednio sprawdź czy jakie masz gniazdo zasilania masz tam foto które do Jaspera pasuje
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
 

Do góry Bottom