Xbox 360 Czy warto kupić Xbox 360 arcade ża 60zł w 2020 roku (sama konsola beż żadnych kabli czy pada)?

thetomkowoplay

Świeżak
Świeżak
Zastanawiam się czy kupić tą konsolę z allegro żeby zagrać w elder scrolls Skyrim i elder scrolls oblivion
Ps: mam Xbox one ale chciałbym żeby Xbox 360 arcade żeby służyła mi jako własna konsola
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jak dobra, to dlaczego nie ? :) Co to jest 60 zł w dzisiejszych czasach ? :p
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Data produkcji? Jak jedna z pierwszych to raczej posłuży Ci jako przycisk do papieru za 60 PLN...
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Pytanie czy X360 Slim arcade 4GB czy stara wersja. Na stare musisz uważać, bo często łapią RROD i potem tak jak kolega napisał, podnóżek albo przycisk do papieru za 60 zł :D
 

Szymon640x480

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pytanie czy X360 Slim arcade 4GB czy stara wersja. Na stare musisz uważać, bo często łapią RROD i potem tak jak kolega napisał, podnóżek albo przycisk do papieru za 60 zł :D
jak arcade to na pewno nie slim
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
ewidentnie :]
ja bym nie brał, tym bardziej że trzeba dokupić dysk, trzeba dokupić zasilacz i pada.
mówi się że co to jest 60,-
ale znowu utopić bezsensu to też głupota.
za 300,- można kupić SLIMy z padem i okablowaniem a tej konsoli nawet nie ma jak sprawdzić czy w ogóle działa
ja bym nie brał.
 

thetomkowoplay

Świeżak
Świeżak
ewidentnie :]
ja bym nie brał, tym bardziej że trzeba dokupić dysk, trzeba dokupić zasilacz i pada.
mówi się że co to jest 60,-
ale znowu utopić bezsensu to też głupota.
za 300,- można kupić SLIMy z padem i okablowaniem a tej konsoli nawet nie ma jak sprawdzić czy w ogóle działa
ja bym nie brał.
Ok
 

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zastanawiam się czy kupić tą konsolę
"Konsolę".

Czy warto kupić "samochód" bez szyb, nadwozia i opon i czy to samochód?
Czy warto kupić "dom" bez okien, dachu i części ścian i czy to dom?
Owszem domy mają np. meble czy dywany, ale są sprzedawane bez. "Gołej konsoli" żadna firma nie sprzedaje.

Ta twoja "konsola" to nie konsola. Pad, zasilacz, kable są częścią konsoli. Dziwadło bez nich nie jest konsolą.
I jakim cudem osobie zepsuły się: zasilacz, pad i kable? W najlepszym przypadku jest ona kradziona czyli może sprawna, w każdym jest bardzo podejrzana (choćby o podgrzanie by pochodziła krótko).
 

Szymon640x480

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
"Konsolę".

Czy warto kupić "samochód" bez szyb, nadwozia i opon i czy to samochód?
Czy warto kupić "dom" bez okien, dachu i części ścian i czy to dom?
Owszem domy mają np. meble czy dywany, ale są sprzedawane bez. "Gołej konsoli" żadna firma nie sprzedaje.

Ta twoja "konsola" to nie konsola. Pad, zasilacz, kable są częścią konsoli. Dziwadło bez nich nie jest konsolą.
I jakim cudem osobie zepsuły się: zasilacz, pad i kable? W najlepszym przypadku jest ona kradziona czyli może sprawna, w każdym jest bardzo podejrzana (choćby o podgrzanie by pochodziła krótko).
dobra, już nie filozofuj, bo się troszeczkę zagalopowałeś. Tydzień temu wszedłem na allegro i znalazłem Xbox 360 Slim E za 80 czy 90zł. Sama konsola i zasilacz. O zasilacz nie prosiłem, bo mam. Potrzebowałem tylko konsoli, rozumiesz? Nie kompletnego zestawu, tylko konsoli. I kupiłem konsolę i używam. Osprzęt miałem. A jeżeli ktoś sprzedaje silnik bez osprzętu do auta, to wtedy nie jest silnik? Mówi się sam słupek lub "goły" słupek, żeby było wiadomo, że chodzi o silnik, który osprzętu nie ma. No a mimo wszystko, silnikiem dalej jest.
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
"Konsolę".

Czy warto kupić "samochód" bez szyb, nadwozia i opon i czy to samochód?
Czy warto kupić "dom" bez okien, dachu i części ścian i czy to dom?
Owszem domy mają np. meble czy dywany, ale są sprzedawane bez. "Gołej konsoli" żadna firma nie sprzedaje.

Ta twoja "konsola" to nie konsola. Pad, zasilacz, kable są częścią konsoli. Dziwadło bez nich nie jest konsolą.
I jakim cudem osobie zepsuły się: zasilacz, pad i kable? W najlepszym przypadku jest ona kradziona czyli może sprawna, w każdym jest bardzo podejrzana (choćby o podgrzanie by pochodziła krótko).
trochę popłynąłeś kolego, proponuję odstawić internety na jakiś czas i zacząć normalne życie w realnym świecie
już tłumaczę:
dom można kupić w stanie deweloperskim. wszystko urządzasz sobie samodzielnie.
mercedes bez szyby w dalszym ciągu jest opłacalny w zakupie, tak samo jeśli chodzi o opony.

nikt nie napisał że konsola ma uszkodzony zasilacz czy pada tylko że jest sprzedawana goła - po prostu bez okablowania i pada. W najlepszym przypadku jest ona kradziona?
Wyjdź na świeże powietrze, łyknij sobie odrobinę wolności a naprawdę zobaczysz że świat bez komputera też istnieje.
Mało tego - jest on piękny

Kolejny twój bezwartościowy wpis który nic nie wnosi oprócz kilograma zbędnego spamu. warto trochę zastanowić się nad swoim życiem, co ?
 

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli to układ xenon to chyba nie..... ale jeśli to jakiś falcon z hdmi out to warto.
 

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Różnie z tym w sumie bywa.

Ja ostatnio kupiłem 4 xboxy za 30 zł od sztuki w małym sklepie z grami/ konsolami. Konsole oczywiście w "stanie nieznanym" i brane bez patrzenia.
Co się okazało?
1. Trafił mi się Jasper z uszkodzonym z przodu portem USB. Po wymianie było wszystko ok.

2. SPRAWNY Xenon (rok prod. 27-10-2005) z "zapomnianym" hasłem kontroli rodzicielskiej i podmienionym napędem z innej konsoli. Musiałem zgrać nand i sczytać klucz CPU aby odszyfrować nand, sczytać klucz DVD i wgrać go do napędu. Cała procedura zakończyła się pomyślnie. Konsola działa po dziś dzień.

3. Xenon z RROD. Zrobiłem reflow GPU i ustawiłem w nand-dzie 12V na wentylatory i konsola śmiga.

4. Xenon z RROD podatny na JTAG. Tu już zleciłem reballing układów bo nie miałem wystarczająco dużego preheatera żeby zrobić to samodzielnie. Zrobiłem JTAG. Konsola zasuwa

Prawdę mówiąc jeżeli chcesz brać gołą konsolę i nie mieć problemów to bierz konsole z płytą główną jasper. W pozostałych przypadkach bez zaplecza warsztatowego lepiej sobie temat odpuścić.
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
Różnie z tym w sumie bywa.

Ja ostatnio kupiłem 4 xboxy za 30 zł od sztuki w małym sklepie z grami/ konsolami. Konsole oczywiście w "stanie nieznanym" i brane bez patrzenia.
Co się okazało?
1. Trafił mi się Jasper z uszkodzonym z przodu portem USB. Po wymianie było wszystko ok.

2. SPRAWNY Xenon (rok prod. 27-10-2005) z "zapomnianym" hasłem kontroli rodzicielskiej i podmienionym napędem z innej konsoli. Musiałem zgrać nand i sczytać klucz CPU aby odszyfrować nand, sczytać klucz DVD i wgrać go do napędu. Cała procedura zakończyła się pomyślnie. Konsola działa po dziś dzień.

3. Xenon z RROD. Zrobiłem reflow GPU i ustawiłem w nand-dzie 12V na wentylatory i konsola śmiga.

4. Xenon z RROD podatny na JTAG. Tu już zleciłem reballing układów bo nie miałem wystarczająco dużego preheatera żeby zrobić to samodzielnie. Zrobiłem JTAG. Konsola zasuwa

Prawdę mówiąc jeżeli chcesz brać gołą konsolę i nie mieć problemów to bierz konsole z płytą główną jasper. W pozostałych przypadkach bez zaplecza warsztatowego lepiej sobie temat odpuścić.
no dobra ale te konsole były kupione z okablowaniem chociaż?
bo zakup zasilacza, kabla hdmi i pada to już jest bezsens tym bardziej że slima z okablowaniem i padem można już kupić za 300,-
ja bym się nie pchał w ten zakup po prostu. zbyt dużo niewiadomych, zbyt mało pewników, dokupienie do niej potrzebnego sprzętu to totalny bezsens w przypadku zakupu takiego golasa.

zasilacz 50,-
używany pad - 50
zakup tej konsoli to koszt 160,-

stan pada nieznany, opisany jako sprawny ale różnie to bywa. oryginalny, nowy to koszt rzędu 100,-
do wszystkiego trzeba doliczyć koszty wysyłki jeśli rzecz jasna zdecyduje się na zakup w internecie.
i zerowa szansa na to że konsola jest sprawna.

to że konsola kosztuje 30,- czy 50,- nie znaczy że od razu jest to życiowa okazja.
ja bym nie kupił.
 

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
no dobra ale te konsole były kupione z okablowaniem chociaż?
bo zakup zasilacza, kabla hdmi i pada to już jest bezsens tym bardziej że slima z okablowaniem i padem można już kupić za 300,-
ja bym się nie pchał w ten zakup po prostu. zbyt dużo niewiadomych, zbyt mało pewników, dokupienie do niej potrzebnego sprzętu to totalny bezsens w przypadku zakupu takiego golasa.

zasilacz 50,-
używany pad - 50
zakup tej konsoli to koszt 160,-

stan pada nieznany, opisany jako sprawny ale różnie to bywa. oryginalny, nowy to koszt rzędu 100,-
do wszystkiego trzeba doliczyć koszty wysyłki jeśli rzecz jasna zdecyduje się na zakup w internecie.
i zerowa szansa na to że konsola jest sprawna.

to że konsola kosztuje 30,- czy 50,- nie znaczy że od razu jest to życiowa okazja.
ja bym nie kupił.
Pewnie że nic do nich nie było.

Gościu sprzedawał je w takiej cenie bo nikt tego nie chciał brać (pierwotnie były za 50 zł). Raz udało mi się kiedyś dorwać uszkodzoną konsolę właśnie za 50 zł z zasilaczem i kablem composite. Naprawiłem ją i poszła na handel za 150.

Generalnie tak jak napisałeś. Za 60 zeta nie kupisz zestawu gotowego do grania. Nie mniej jednak jak trafi Ci się sprawny Jasper za 60 zł to brał bym bez niczego.
 

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nikt nie napisał że konsola ma uszkodzony zasilacz czy pada tylko że jest sprzedawana goła - po prostu bez okablowania i pada.
To nie jest KONSOLA! Tylko oszustwo i w wielu działach trzeba się przedzierać przez aukcje oszustów, setki śmieci zanim trafi się na coś rozsądnego. Np. w laptopach oszuści sprzedają procesory 2-rdzeniowe jako 4-rdzeniowe, zamiast znaleźć co się chce w sekundy, trzeba walczyć przez godziny.

już tłumaczę:
dom można kupić w stanie deweloperskim. wszystko urządzasz sobie samodzielnie.
mercedes bez szyby w dalszym ciągu jest opłacalny w zakupie, tak samo jeśli chodzi o opony.
Kolejny twój bezwartościowy wpis który nic nie wnosi oprócz kilograma zbędnego spamu.
Co za tłumaczenie? Ja twierdzę, że 2+2=4, a ty mi udowadniasz, że to nie prawda, bo truskawki są zwykle czerwone.

Różnie z tym w sumie bywa.
Ja ostatnio kupiłem 4 xboxy za 30 zł od sztuki w małym sklepie z grami/ konsolami.
Mało kto umie naprawiać (lub to kosztuje za dużo), więc sklep bierze takie trupy i sprzedaje na części. Dla nich to warte 30 zł więc nie dadzą za naprawę 100 czy 150 (góra 10-20). Kupią trupa np. za 50 zł, sprzedadzą pada, zasilacz, kable i już są grubo na plusie.

Podsumowując za 60 zł nie ma sensu kupować podejrzanego. Ty zaś za te swoje naprawione pewnie policzyłeś więcej niż 60 lub też nie dałeś gwarancji (zamiast rok - tylko to gwarantuje że osoba jest pewna że się jej udało, żadne tam podgrzewanie suszarką i gwarancja rozruchowa).
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
To nie jest KONSOLA! Tylko oszustwo i w wielu działach trzeba się przedzierać przez aukcje oszustów, setki śmieci zanim trafi się na coś rozsądnego. Np. w laptopach oszuści sprzedają procesory 2-rdzeniowe jako 4-rdzeniowe, zamiast znaleźć co się chce w sekundy, trzeba walczyć przez godziny.

Co za tłumaczenie? Ja twierdzę, że 2+2=4, a ty mi udowadniasz, że to nie prawda, bo truskawki są zwykle czerwone.
.
Mało kto umie naprawiać (lub to kosztuje za dużo), więc sklep bierze takie trupy i sprzedaje na części. Dla nich to warte 30 zł więc nie dadzą za naprawę 100 czy 150 (góra 10-20). Kupią trupa np. za 50 zł, sprzedadzą pada, zasilacz, kable i już są grubo na plusie.

Podsumowując za 60 zł nie ma sensu kupować podejrzanego. Ty zaś za te swoje naprawione pewnie policzyłeś więcej niż 60 lub też nie dałeś gwarancji (zamiast rok - tylko to gwarantuje że osoba jest pewna że się jej udało, żadne tam podgrzewanie suszarką i gwarancja rozruchowa).
weż ty się zastanów co ty za pierdoły piszesz i nad swoją matematyką, jakie 2+2 człowieku co ty bredzisz.
aż mi się nie chce odpisywać na to szambo które wylałeś, jest jasno i wyraźne napisane co jest grane i zakup przez wszystkich został odradzony, autor wątka już odpisał że OK a ty jeszcze z takimi ściekami wyskakujesz...
 

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To nie jest KONSOLA! Tylko oszustwo i w wielu działach trzeba się przedzierać przez aukcje oszustów, setki śmieci zanim trafi się na coś rozsądnego. Np. w laptopach oszuści sprzedają procesory 2-rdzeniowe jako 4-rdzeniowe, zamiast znaleźć co się chce w sekundy, trzeba walczyć przez godziny.

Co za tłumaczenie? Ja twierdzę, że 2+2=4, a ty mi udowadniasz, że to nie prawda, bo truskawki są zwykle czerwone.

Mało kto umie naprawiać (lub to kosztuje za dużo), więc sklep bierze takie trupy i sprzedaje na części. Dla nich to warte 30 zł więc nie dadzą za naprawę 100 czy 150 (góra 10-20). Kupią trupa np. za 50 zł, sprzedadzą pada, zasilacz, kable i już są grubo na plusie.

Podsumowując za 60 zł nie ma sensu kupować podejrzanego. Ty zaś za te swoje naprawione pewnie policzyłeś więcej niż 60 lub też nie dałeś gwarancji (zamiast rok - tylko to gwarantuje że osoba jest pewna że się jej udało, żadne tam podgrzewanie suszarką i gwarancja rozruchowa).
Osobiście odradzam zakup przez allegro jakiegokolwiek sprzętu w stanie nieznanym. Jak już ktoś się chce bawić w "łowcę okazji" to lepiej przeglądać OLX i szukać.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Osobiście odradzam zakup przez allegro jakiegokolwiek sprzętu w stanie nieznanym. Jak już ktoś się chce bawić w "łowcę okazji" to lepiej przeglądać OLX i szukać.
NA OLX tak samo możesz się naciąć a nawet gorzej, bo nic nie dostaniesz :D Myślę, że bardziej trzeba zwracać uwagę, czy to jest osoba prywatna czy handlarz, ale też nie ma znaczenia. Jak ktoś chce się złomu pozbyć, to będzie się go chciał pozbyć :p
 

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
NA OLX tak samo możesz się naciąć a nawet gorzej, bo nic nie dostaniesz :D Myślę, że bardziej trzeba zwracać uwagę, czy to jest osoba prywatna czy handlarz, ale też nie ma znaczenia. Jak ktoś chce się złomu pozbyć, to będzie się go chciał pozbyć :p
Zapomniałem dopisać, że jak już to zawsze sprzęt oglądać osobiście :p . Wysyłkowo to nie ma co... szkoda czasu i pieniędzy
 

Do góry Bottom