Czy warto kupować cyfrowe wersje gier?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

warone

Banned
Użytkownik
Co raz te aukcje znikają i sie pojawiają a napisz do sprzedawców prywatnie i masz konto nadal.
Teraz do kolegi wyżej co banami straszy to wybór osobisty kto jak kupuje gry a Polak zawsze zazdrosny jak sam kupic nie może lub nie chce taka nasza natura. Ale to co ktos zaoszczędzi kupując w ten sposób gry to po banie kupie sobie nowa konsole. A i tak wyjdzie na + . Dali byście juz z tym spokój kto chce kupi płytę inny konta , ja tez lubię pudelka na półce a inny woli siedząc wygodnie na kanapie zmieniać gry i to takiej osoby wybór jak te gry zakupuje.
 

Vaiper

Użytkownik
Użytkownik
Sam bym tego lepiej nie ujął, niż kolega wyżej. Rozsądnie przedstawił sytuację.
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
dopuszczacie wogóle możliwość bana na konsole? :) jak miało by się to odbywać? :)
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
dopuszczacie wogóle możliwość bana na konsole? :) jak miało by się to odbywać? :)
http://cloud.attackofthefanboy.com/wp-content/uploads/2013/11/xbox-one-ban.jpg
Tak ??
A co myślałeś że przyjdzie Bill Gates i ci powie masz bana?
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
http://cloud.attackofthefanboy.com/wp-content/uploads/2013/11/xbox-one-ban.jpg
Tak ??
A co myślałeś że przyjdzie Bill Gates i ci powie masz bana?
A były już przypadki vanów.za te gry z allegro? ;) i co robi taki ban nie pozwala grać multi?
 

RBiniu

Banned
Użytkownik
Czy Ty wiesz w ogóle za co ten ban był? Boże.. kolejny kaznodzieja.
Od początku premiery XONE był 1 ban dla kolesia który odpalił konsolę przed premierą. Teraz rozumiesz? Jak dajesz randomowy obrazek z internetów to źródło podaj.

PS. Dajcie mi wyniki losowania jutrzejszego lotto do postawię Panowie jasnowidze.
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Czy Ty wiesz w ogóle za co ten ban był? Boże.. kolejny kaznodzieja.
Od początku premiery XONE był 1 ban dla kolesia który odpalił konsolę przed premierą. Teraz rozumiesz? Jak dajesz randomowy obrazek z internetów to źródło podaj.

PS. Dajcie mi wyniki losowania jutrzejszego lotto do postawię Panowie jasnowidze.
Nie mogę Cię tu zmieszać z błotem mogę powiedzieć to co widzę .. po to chodziles do szkoły żeby nauczyć się czytać , kolega wyżej chciał wiedzieć czy da się dostać bana , to go uswiadamiam że się da , a czy będą bany za konta , nie wiem . Na x360 były to tu możliwe że też będą ..
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Czy Ty wiesz w ogóle za co ten ban był? Boże.. kolejny kaznodzieja.
Od początku premiery XONE był 1 ban dla kolesia który odpalił konsolę przed premierą. Teraz rozumiesz? Jak dajesz randomowy obrazek z internetów to źródło podaj.

PS. Dajcie mi wyniki losowania jutrzejszego lotto do postawię Panowie jasnowidze.
spokojnie :) ja zapytałem tylko jak to wygląda a kolega dał mi dowód ze zdjęciem ;) sam to sprawdziłem i to faktycznie ban za używanie konsoli przed premierą ;) miejmy nadzieję że banów za gry nie będzie :)
 

fanhorizon

Użytkownik
Użytkownik
Za 3-4 tygodnie będą znowu.
Nowy zawód na forum widzę - kaznodzieja.
Będą bo sam wrzucisz? :)

Ale mówisz o sobie ?? - bo tak z tego wynika.
Bo przewidujesz że będą za 3-4 tygodnie więc jeden przypadek z dwóch.
 

RBiniu

Banned
Użytkownik
Pewnie, dalej porównujcie X360 z XONE :)

Czy ja to nie wiem, bardziej mi się opłaca gdzie indziej handlować. Ale wiem że będą za 3-4 tygodnie na pewno od MS Points.
 

krzysztof1988

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
co do tematu ,kupowałem tak gry na xboxa 360 przez 3 lata i byłem bardzo zadowolony teraz kupiłem 4 za 300 zl i też jestem ,no jak kogoś boli tyłek że jeden pomyśli i kupi za 300zł 4 gry nie jedna góra dwie to jego problem ,czy warto kupować? zależy kto ile gra ,jak mamy do czynienia z graczem co dużo gra to jemu sie to bardzo opłaca bo na paru grach zaraz się konsola wróci, a co do kont na allegro polecem nicki 4xboxone i games4all to jedna i ta sama osoba ale ja tam kupuje u niego od zawsze i jak narazie się ani razu nie zawiodłem.
co do tych kont na xbox one? no zmienia sie hasło w meilu ,więc konta na zawsze są nasze i np można też je odsprzedać jak komuś sie gra znudzi ,otrzywscie wtedy już na niej nie zagramy jak nowy wlasciciel ja zainstaluje i kliknie my home xbox ale to tak jak z pudełkiem sprzedaż nie masz
 

AlexX 0ne

Użytkownik
Użytkownik
Będą bo sam wrzucisz? :)

Ale mówisz o sobie ?? - bo tak z tego wynika.
Bo przewidujesz że będą za 3-4 tygodnie więc jeden przypadek z dwóch.
dostałem info, że będą za kilka dni

btw. czemu się go czepiasz, nawet jak pisał o sobie to i co z tego?
 

Kamlot

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja z kolei do tego podchodzę tak, że nie mam nic do osób, które w ten sposób kupują grę. Jednak z drugiej strony uważałbym na miejscu tych osób na gadanie typu, że bany na pewno nie będą, ponieważ jeszcze nikt nie dostał. Co to za argument? Możliwości jest wiele, Microsoft może zapewne zbanować konsolę tak jak w przypadku przeróbek było na X360. Może zbanować tylko te lewe profile, a może w ogóle rzeczywiście nie zbanują nikogo. Jednak nawet jeśli teraz posiadają wystarczającą wiedzę i system, który o godzinie zero zablokuje wszystkie konta na świecie, to nie zrobią tego jeszcze teraz. Konsola jeszcze raczkuje jeśli chodzi o konsumentów. Taka akcja nie może być ot tak wykonana, bo muszą sobie to wszystko zaplanować, żeby ludzie nie zniechęcili się do konsoli i znowu ruszyli do sklepów. Doskonale pamiętam sytuacje z 360. Przerobiłem konsole z ojcem tuż po kupnie i młóciłem aż miło przez internet przez niemal dwa lata. Wtedy też pamiętam analogiczne rozmowy do dzisiaj. Jedna strona - gramy na piratach już długi czas, Microsoft by sobie strzelił w stopę, jakby zbanował nas wszystkich, bo spadnie sprzedaż konsol. Druga z kolei, że to jest zwykła kradzież i zresztą boją się banów.

Napiszecie co ma przeróbka do profili na allegro. W zasadzie to myślę, że te rzeczy są dosyć blisko. Ponieważ z punktu widzenia Microsoftu, znowu są okradani ich producenci gier. Tam było naruszenie regulaminu poprzez przerabianie konsoli, tutaj regulaminu poprzez odsprzedaż profilu. Tam było nagrywanie kopii na płytę, nie płacąc za tytuł, tutaj jest lewe kupno gier poprzez cofanie płatności kredytowych.

I do mnie nie trafia argument, że konsola ewentualnie się zwróci. Tak chyba może powiedzieć dziecko, którego rodzice zafundowali mu konsole, bo nie wierze, że osoba dorosła wyciąga z gier takie maksimum, że zwraca się konsola i może sobie pozwolić na drugą. No chyba, że gry traktuje powierzchownie typu raz zagrałem, może kiedyś zagram. Ważne, że mam.

Każdy będzie mądrzejszy w zależności od sytuacji zdarzeń. Dzisiaj będą triumfować ci, którzy z tego korzystają. Po banach będzie płacz i pisanie typu 'a nie mówiłem'. Ja nie stanę po żadnej stronie, gier takich nie kupuję, bo jedną nauczkę dostałem, a tym co grają dzisiaj na profilach życzę jak najdłuższej przyjemności z gier. Kto wie, może bezgranicznej.

Pozdrawiam
 

RBiniu

Banned
Użytkownik
Kolejne gdybanie, kolejny filozof
 

more_dobrego

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kolejne gdybanie, kolejny filozof
Sprzedaż kont za kradzione karty kredytowe, kupno kont z takiej sprzedaży to nadal jest kradzież.
 

uczaj27

Użytkownik
Użytkownik
Ja tam od początku wiedziałem że te profile z allegro to nie jest legalny sposób na grę, wole nie ryzykować zresztą na allegro można wyrwać grę za super cenę np teraz kupiłem wersję cyfrową ze zdrapki assassin United za 100 zł aż żal było nie kupić. Szczerze wole dopłacić więcej ale mieć pewność że nie będę się domyślać czy dostanę bana.
 

szefol84

Użytkownik
Użytkownik
Wszyscy piszą o kradzionych pieniądzach, za które te konta zostały zakupione a wujek Google o tym milczy, stwierdzenia typu najpewniej,najprawdopodobniej i inne można wsadzić miedzy bajki i jak narazie żadna z takich informacji nie została potwierdzona. Druga sprawa to takie konta są legalne lecz nie zgodne z regulaminem MS. Europejski Trybunał odpowiedział że gracze mają prawo do sprzedaży gier w wersji elektronicznej i tyle. MS ma zgryza bo to ich regulamin jest niezgodny z prawem.Jestem pewien że MS poradzi sobie jakoś z tym problemem zmieniając regulamin lub szturmując silnym lobby ET.
Konsoli nie mogą mi zablokować ponieważ to mój sprzęt za który zapłaciłem i moja sprawa co z nim robię, a poza tym polskie prawo dopuszcza kopie zapasowe dopóki masz oryginał i dlatego tez MS nie blokuje juz konsol bo przegrał sprawę w sądzie i blokuje od teraz konta. Śmiem twierdzić że ci którzy kupują gry na takich kontach nie stracą tych gier po wprowadzeniu nowego regulaminu MS bo żadne prawo nie działa wstecz. Osobiście mi nie przeszkadza że ktoś kupuje gry taniej ode mnie jego kasa jego sprawa. W mojej opinii To MS jeszcze korzysta z tego ze można kupic takie konta ponieważ gracze wybierają Xboxa a nie konkurencję. Owszem pewnie za jakiś czas weźmie sie za to bo wydawcy gier na tym tracą ale póki co to tylko oni na razie. Jeżeli wydawcy gier nie postawią MS pod ścianą w sprawie tych kont to MS będzie to tolerował. Jeżeli zaś chodzi znalezienie skąd pochodzą pieniądze na kupno tych kont to nie wierze ze w czasach kiedy pralka sama wie kiedy skończyć pranie lub lodówka która sama Ci powie gdzie jaką żywność w niej ułożyć ,ktoś dla kogo informatyka nie ma nic do ukrycia by znaleźć ścieżkę do informacji o środkach z jakich kupowane są owe konta.
 

RBiniu

Banned
Użytkownik
Sprzedaż kont za kradzione karty kredytowe, kupno kont z takiej sprzedaży to nadal jest kradzież.
A możesz udowodnić, że gra została kupiona z kradzionej karty? Nie, to jedynie Twoje bezpodstawne domysły więc skończ.
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wszyscy piszą o kradzionych pieniądzach, za które te konta zostały zakupione a wujek Google o tym milczy, stwierdzenia typu najpewniej,najprawdopodobniej i inne można wsadzić miedzy bajki i jak narazie żadna z takich informacji nie została potwierdzona. Druga sprawa to takie konta są legalne lecz nie zgodne z regulaminem MS. Europejski Trybunał odpowiedział że gracze mają prawo do sprzedaży gier w wersji elektronicznej i tyle. MS ma zgryza bo to ich regulamin jest niezgodny z prawem.Jestem pewien że MS poradzi sobie jakoś z tym problemem zmieniając regulamin lub szturmując silnym lobby ET.
Konsoli nie mogą mi zablokować ponieważ to mój sprzęt za który zapłaciłem i moja sprawa co z nim robię, a poza tym polskie prawo dopuszcza kopie zapasowe dopóki masz oryginał i dlatego tez MS nie blokuje juz konsol bo przegrał sprawę w sądzie i blokuje od teraz konta. Śmiem twierdzić że ci którzy kupują gry na takich kontach nie stracą tych gier po wprowadzeniu nowego regulaminu MS bo żadne prawo nie działa wstecz. Osobiście mi nie przeszkadza że ktoś kupuje gry taniej ode mnie jego kasa jego sprawa. W mojej opinii To MS jeszcze korzysta z tego ze można kupic takie konta ponieważ gracze wybierają Xboxa a nie konkurencję. Owszem pewnie za jakiś czas weźmie sie za to bo wydawcy gier na tym tracą ale póki co to tylko oni na razie. Jeżeli wydawcy gier nie postawią MS pod ścianą w sprawie tych kont to MS będzie to tolerował. Jeżeli zaś chodzi znalezienie skąd pochodzą pieniądze na kupno tych kont to nie wierze ze w czasach kiedy pralka sama wie kiedy skończyć pranie lub lodówka która sama Ci powie gdzie jaką żywność w niej ułożyć ,ktoś dla kogo informatyka nie ma nic do ukrycia by znaleźć ścieżkę do informacji o środkach z jakich kupowane są owe konta.
Co za bzdury. Ms przez zablokowanie konsoli nie pozbawia cie funkcjonalnosci konsoli. Po prostu odcina dostęp do oferowanych przez siebie usług i nie ma prawa zabraniającego tego.

Btw billing.microsoft.com powinien rozwiać wątpliwości.
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Też wydaje mi się że ban na konsole od MS byłby im nie na ręke... Nagle tracą kilka tysięcy konsol ludzie nie opłacają golda nie kupują gier zniechęcają się do firmy. MS doskonale wie o całym procederze od pierwszego dnia i nic nie robi ;) na przepisach się nie znam ale jeśli faktycznie jest tak jak mówi XO szefol84 to MS nie może nic zrobić i nam jest to na ręke ;) moim zdaniem konta znikną z allegro a te wcześniejsze pozostaną w obiegu i wszystko będzie ok ;)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom