Czy warto kupować cyfrowe wersje gier?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

la5ka

Świeżak
Świeżak
Napisze ktos jak przenosic licencje? Chodzi mi o to ze kupilem synowi pewna gre ze swojego profilu i on na swoim nie moze grac ;/ da sie to jakos zrobić?
 

BE_Mroku_256

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Napisalem do nich, ze widzialem jak mnostwo osob kupuje lewe konta z grami i wydaje mi sie ze to jest nie legalne,nigdy nie kupowalem takich kont poniewaz mam szacunek dla developerow i ich ciezkiej pracy nad gra.Na koniec napisalem do nich czy beda z tym cos robic i dostalem taka odpowiedz:
Hi there Mate! Thank you so much for bringing this one up to us, we appreciate it. No worries we are aware of it and the Xbox live enforcement team are working diligently towards it . We are infact collating reports of cases about the issue and forwarding to it our higher team. No worries we got your back on this.
Kazdy zrozumie co tu jest napisane.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Napisalem do nich, ze widzialem jak mnostwo osob kupuje lewe konta z grami i wydaje mi sie ze to jest nie legalne,nigdy nie kupowalem takich kont poniewaz mam szacunek dla developerow i ich ciezkiej pracy nad gra.Na koniec napisalem do nich czy beda z tym cos robic i dostalem taka odpowiedz:


Kazdy zrozumie co tu jest napisane.
Moim skromnym zdaniem zżera cię typowa zazdrość że ktoś kupuję sobie taniej gry od ciebie i że ktoś na tym dorabia. Sam swojego czasu tworzyłem i sprzedawałem tego typu konta i nie jest to w żadnym wypadku okradanie twórców gry czy też samego MS całość jest w zasadzie legalna bo w rzeczywistości pieniądze za gry są przekazywane do wydawcy, cały myk w tym że wykorzystuję się tu lukę w systemie płacenia i zabezpieczeń PayPal i dzięki temu ja czy inne osoby z allego możemy sprzedać grę o połowę taniej a nawet i więcej. Więc powinieneś napisać do PayPal bo to oni dają się robić w zadek a nie MS czy twórcy gier. Oni dostają swoją kasę więc problemu nie ma.
 

Pankiew

Użytkownik
Użytkownik
Podal Ci wszystkie dane do zmiany hasla i zapasowego maila zeby profil byl w 100% Twoj? Jakie to dwie gry?;)
To chyba do mnie było. Puste konto miało być z Diablo, a drugie z Sniper 3.
Ze snajperem konto jest ok.
Dostałem maila zapasowego i hasła. Ale co z tego skoro na tym koncie nic nie ma, napisałem do tego sprzedawcy wczoraj koło 18. Zobaczymy co odpisze, bo na razie cisza.
 

rasta312

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A u kogo kupowales ?
 

diablo500

Banned
Użytkownik
Napisalem do nich, ze widzialem jak mnostwo osob kupuje lewe konta z grami i wydaje mi sie ze to jest nie legalne,nigdy nie kupowalem takich kont poniewaz mam szacunek dla developerow i ich ciezkiej pracy nad gra.Na koniec napisalem do nich czy beda z tym cos robic i dostalem taka odpowiedz:


Kazdy zrozumie co tu jest napisane.
No właśnie, wypowiada się najwięcej ten, który nie ma o tym zielonego pojęcia, ale słyszał od babci na targu że będą bany.
 

pike

Użytkownik
Użytkownik
@diablo500 ty dajesz w swoich zestawach pełny komplet danych do kont z możliwością zmiany haseł? Czy konta nigdy nie były w xbox home? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Pankiew

Użytkownik
Użytkownik
A u kogo kupowales ?
Nick z allegro to": 4XboxOne
Na razie poczekam, może się walnął w czymś. Jak będzie robił problemy to więcej nie kupię, proste. Pomyłka zawsze może się zdarzyć, teraz ruch należy do niego ;)
 

wojek_gacek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja tak raz mialem właśnie u tego sprzedawcy wysłał mi po prostu nowe konto
 

oscar19856

Użytkownik
Użytkownik
Czy pobrane profile z grą muszą zostać na konsoli czy możemy je normalnie skasować? Jeszcze pytanie do czego jest e-mail zabezpieczający? I co (i gdzie) należy zmienić, żeby nikt już nie wszedł na ten kupiony profil? (proszę o małą instrukcję) :)
 

more_dobrego

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A ja doladowałem konto zdrapkami po uprzednim zmienieniu regionu na USA i wciąż nie mogę kupić gry.
Mam 60 dolarów i nie mogę zamówić gta, które kosztuje 59.99 i wyskakuje mi komunikat :
The remainder of your purchase needs to go on your credit card.

Wpisany adres mam z USA taki bez podatków, a wciąż krzyczy o kartę, której oczywiście nie mam.
Na e wiem jak ten problem rozwiązać.
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
A ja doladowałem konto zdrapkami po uprzednim zmienieniu regionu na USA i wciąż nie mogę kupić gry.
Mam 60 dolarów i nie mogę zamówić gta, które kosztuje 59.99 i wyskakuje mi komunikat :
The remainder of your purchase needs to go on your credit card.

Wpisany adres mam z USA taki bez podatków, a wciąż krzyczy o kartę, której oczywiście nie mam.
Na e wiem jak ten problem rozwiązać.
co dokładnie ci wyskakuje? ;) miałem podobny problem- wyskakiwało mi Add billing info... myślałem że chodzi o karte kredytową ale to były tylko dane ;) i po tym wszystko było ok ;)
 

more_dobrego

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
co dokładnie ci wyskakuje? ;) miałem podobny problem- wyskakiwało mi Add billing info... myślałem że chodzi o karte kredytową ale to były tylko dane ;) i po tym wszystko było ok ;)
Już rozwiązane, miałem 60 dolarów a gta było po 59.99, jeszcze doszedł podatek chyba 5 procent i dlatego nie mogłem kupić.
Najśmieszniejsze jest w tym to, że spróbowałem tańszą grę tak kupić i zapomniałem, że nie ma zwrotów.
Nie mam już 60 dolarów , żona kręci że mnie śmiechy już pół dnia, a ja mega nerw na siebie.
Nie lubię źle wydawać pieniędzy i nie potrzebnie.
[emoji1]
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Już rozwiązane, miałem 60 dolarów a gta było po 59.99, jeszcze doszedł podatek chyba 5 procent i dlatego nie mogłem kupić.
Najśmieszniejsze jest w tym to, że spróbowałem tańszą grę tak kupić i zapomniałem, że nie ma zwrotów.
Nie mam już 60 dolarów , żona kręci że mnie śmiechy już pół dnia, a ja mega nerw na siebie.
Nie lubię źle wydawać pieniędzy i nie potrzebnie.
[emoji1]
Dałeś ciała. Jaki stan miałeś ustawiony? Na californię nie dolicza podatku.
 

more_dobrego

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dałeś ciała. Jaki stan miałeś ustawiony? Na californię nie dolicza podatku.
South Dakota albo Ohio, teraz nie mam jak sprawdzić.
No dałem, nauczka na przyszłość, tylko kasy szkoda[emoji1]
 

Qisumu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
część gier ma język do wyboru w menu gry, część (np Forza Horizon 2) język jest automatycznie dobierany w zależności od regionu w konsoli. Kupujesz grę i wracasz na stary region i problem z głowy.
Czy może być jednak tak, że gra kupiona przez konto US nie posiada polskiej lokalizacji? Np. FIFA 15. Chyba że jest możliwość kupienia gry via US, zmiana regionu na PL i pobrania FIFA 15 dla polskiego regionu?

Czy faktycznie opłaca się kupować gry przez amerykańskie konto? Np. Dragon Age Inkwizycja via US wychodzi 205pln (US$ 60), a w złotówkach 220, więc rożnica praktycznie żadna.
 

Sipurek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam takie pytanie jeżeli mam gry na danym profilu z dlc (na tym profilu te gry nigdy nie były uruchomione) to jak je ściągne na swoją konsole to dlc będe miał też na swojim koncie czy tylko na koncie na którym są kupione gry??
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik

Alert Temat wyczyszczony z dublujących się pytań, odpowiedzi, offtopu, ofert itp.



Alert Proszę trzymać się tematu zadawać pytania których nie było, w każdym innym wypadku lecą pkt.




Info FAQ by nollo


Q: Dlaczego Gry w wersji cyfrowej na portalach aukcyjnych są takie tanie? Jaki jest haczyk?

Odp: Otóż,kupowanie/sprzedawanie kont jest niezgodne z warunkami użytkowania (terms of use) i kodeksem postępowania (code of condukt) usługi Xbox Live - niestosowanie się do ww. warunków grozi zablokowaniem profilu i/lub konsoli.


Q: Jak wygląda sprzedaż takich gier - sprzedaje się cały profil, na których są zakupione gry?

Odp: Głównie sprzedawca daję nam cały profil na którym znajdują się gry,które kupiliśmy


Q:Czy opłaca się kupować wersje cyfrowe?

Odp: Jeżeli są legalne oczywiście, że tak - zwłaszcza jak są w promocyjnych cenach.Legalne tzn.Zakupione przez użytkowników tj.nikt ich nie ukradł itd.


Q:Czy na xbox one można przenieść licencje gry z konta na konto??

Odp:Niestety nie ma takiej możliwości.Na Xbox One nie ma licencji gier..


Q:Kupiłem Wersję Cyfrową Gry 1000GB to dla mnie za dużo czy mogę zainstalować ją z płyty kolegi ?

Odp:Istnieje możliwość instalacji z płyty jeżeli posiadamy wersję cyfrową jednak należy pamiętać, że niemal zawsze trzeba coś ściągnąć ; o


Q:Gra jest przypisywana do danego regionu, czy mogę kupić tam gdzie taniej (dajmy na to w US), zmienić region i pobrać w swoim języku?

Odp: Tak wystarczy,że Zmieniasz region i kupujesz bez problemu za pomocą karty kredytowej lub karty zdrapki zasilającej konto. Jak chcesz płacić przy pomocy karty kredytowej musisz podać adres zamieszkania na kraj w którym kupujesz.Gry nie mają blokady regionalnej więc działają bez problemu.


Q:Kupiłem Grę w innym regionie np.USA czy jeżeli zmienię region na polski to gra będzie po PL

Odp: Jeżeli gra posiada polską lokalizację to tak,jeżeli nie to w najgorszym przypadku gra będzie po ANG


Q: Który region ma obecnie najmniejsze ceny rynkowe?

Odp: Hong Kong, USA


Q: Czy wersje cyfrową można przerzucić na dysk zewnętrzny ?

Odp: Tak.


Q: Czy do wersji pobranych z profilu mam dostęp cały czas ?

Odp:Tak


Q: Czy jeżeli usunę kupione konto to stracę również gry ?

Odp: Tak


Q:Kumpel i ja mamy xboxa Ja mam na dysku 3 gry i kolega ma 3 inne gry

Czy możemy się wymienić passami dodać konto do konsoli pobrać gry i po pobraniu przelogowywać się na swoje konto i grać? dobrze mówię?
Odp:Tak, będziecie mogli grać w ten sam tytuł jednocześnie , po pobraniu gry w cale nie będziecie musieli się logować na konta kolegi wystarczy, ze wybierzecie opcje MY XBOX HOME



Q: Czy po wymianie kontami z kolegą będziemy mogli jednocześnie grać online w jedną grę ?

Odp: Tak


Q: Ile można ustawić kont Xbox Home na raz ?

Odp: Do 3 konto jednak po roku się resetują .


Q:Chcę kupić dlc do mojego minecrafta zakupionego cyfrowo czy muszę je kupić z konta gdzie jest minecraft?

Odp: Nie, możesz kupić DLC ze swojego prywatnego konta
Ja mam takie pytanie jeżeli mam gry na danym profilu z dlc (na tym profilu te gry nigdy nie były uruchomione) to jak je ściągne na swoją konsole to dlc będe miał też na swojim koncie czy tylko na koncie na którym są kupione gry??
No jak dlc są do gier ktore chcesz ściągnąć to tak będą
 

Sipurek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja mam takie pytanie jeżeli mam gry na danym profilu z dlc (na tym profilu te gry nigdy nie były uruchomione) to jak je ściągne na swoją konsole to dlc będe miał też na swojim koncie czy tylko na koncie na którym są kupione gry??
nollo nie oto mi chodzi gra naprzykład call of duty advanced mam z dlc na te bronie i złoty egzo szkielt i jak włączam gre to nie mam tego mimo że mam uustwaione konto na moja domowa konsola xbox sprawdziłem jak włącze tamten profil to tam w multi mam te żeczy teraz kupiłem GTAV z dodatkiem na milion dolarów w grze i na tamtym koncie co kupiłem nie sprawdzałem ale jak ściągnołem dlc na ten milion i włączyłem swoje konto nie mam tej kasy ?? CZy ja robie coś źle czy DLC jest przypisane do danego konta oto mi chodzi a w jednym zdanianu to czy moge z innego konta uzyć samo DLC ??
 

mikokuba1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@up ta kasa w gta5 to chyba na multi i masz ja na koncie które kupiłeś.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom