Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

Mateusz_GTI

Świeżak
Świeżak
Witam
Mam następujący problem nagrywałem już 2x Call of duty 4 wersja Region Free no i zawsze ten sam problem, gra się włącza czarny ekran coś tam wczytuje po czym wyskakuje "dysk nieczytelny, wytrzyj go miękką szmatką i zrestartuj konsole (w tłumaczeniu)" ale płytka dopiero co wypalona.
Nagrywałem IMGBurn z prędkością 2,4x.
i jeszcze jak można sprawdzić jaki mam flash?

Wypalałem tak jak ma byc tzn xxx.dvd oraz xxx.iso na przykładzie "jak nagrywac kopie"

Serdecznie proszę o odpowidz.
Pozdrawiam.
 

Mateusz_GTI

Świeżak
Świeżak
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

Witam
Okazało się że ta sama płytka działa na xboxie kumpla, napęd mamy identyczny ale tak. Mój napęd np. jak daję płytkę musi ją trochę pomęczyć zanim odpali, gorzej jest gdy wyskoczy ze płytka nieczytelna itp.
Co może pomóć w tej sytuacji??
Słyszalem coś o kalibracji lasera, albo wgranie nowego flasha?
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

Może zmień nośnik na inna firmę. Jak nie to faktycznie kalibracja lasera powinna pomóc.
 

kang

Banned
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

ja natomiast mam taki problem, że nagrałem sobie call of duty 4 i gdy wkładam plytke do napedu o ironio moj xbox prosi o włożenie owej płytki do xboxa360..
powiedzcie w którym momencie popelnilem blad?
 

Mateusz_GTI

Świeżak
Świeżak
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

Ja wypaliłem płytkę COD4 aż 5x bo niewiedziałem co jest grane.
I miałem tak jak piszesz na 4 z tych 5 płytek.
Technika nagrywania ta sama czyli IMGBURN i prędkością 2x.
to tak
1. Płytka DL VERBATIM 8.5GB 4x --- wyskakuje ten błąd co tobie
2.Płytka DL Verbatim 8,5GB 4x inny *******-- wyskakuje ten błąd co tobie
3.2x Płytka DL Esperanza 8x ------- Gówniane płytki nie chodzi to ani mi ani kumplowi a błąd to "wyczyść płytę miękką ścierką"
4. Płytka DL Verbatim 2,4x --------- Działa bardzo dobrze tyle że nie na moim napędzie ;/ ale u kumpli chodzi.

jak zauważysz płytka Verbatim na której jest napisane 4x ma mniej min bodajże 215 niż płytka Verbatim 2,4x :) być może właśnie jest to wina tego.

Czy wie ktoś jak można skalibrowac laser?
SERDECZNIE PROSZĘ O JAKIŚ ARTYKUŁ LUB POMOC.
Pozdrawiam.

brattanek tak jak widzisz nagrywałem i na platinum i na verbatimach co moim zdaniem sa naprawdę dobre.
 

kang

Banned
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

jak zauważysz płytka Verbatim na której jest napisane 4x ma mniej min bodajże 215 niż płytka Verbatim 2,4x :) być może właśnie jest to wina tego.


mialeś rację,nagrałem na verbatimie 2,4 max speed i teraz smiga az milo, juz 3 kopie zapasowe udalo mi sie wypalic:)
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

mam ten sam problem z massefect.... ale to chyba wina nagrywarki... ale popytac zawsze mozna. czyli mam ustawic (mam plyty verbatim 2.4x DL) na nagrywanie MAX SPPED ? tak ?
 

ADAMO

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

a moze wina flasha macie szybki odczyt zmiecie na wolny lub odwrotnie:)
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

a jak ? ;) nie chce flashowac napedu bo cos uwale :p


EDIT: z kopii mam tylko mass effecta ktory nie dziala (konsole mam od tygodnia) a gry sie sciagaja jutro bede mial GH3. Oryginalki Działają bez najmniejszego problemu a odczyt mam chyba szybki bo konsola troszke halasuje :p slychac taki dosc glosny szum... Jak zmienic odczyt ??
 

kuva

Banned
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

Jezus Maria panowie co wy??

ja nie wiem czemu jest taki duży problem z tymi grami u was co ja nie ściągnę albo mój kumpel to zawsze działa bez najmniejszego problemu a nagrywamy różnie raz na verbatimach + i - albo platinum x8 i zawsze działa elegancko to ja nie wiem co u was trefne linki albo trafiliście na jakąś trefną sztukę no coś musi w tym być skoro wy się męczycie a ja wogóle ::)
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

to moja pierwsza gra :p a gosciowi od ktorego kupilem kopie dzialaly ;p wiec wina moze lezec tylko po mojej/mojej nagrywarki stronie :D hehe napewno nagrywara trefna i jeszce mass effect moze jakis posrany
 

maciokoki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

peku zawsze nagrywaj 2.4x NIGDY "max speed" jesli chcesz miec dluzej dzialajace gry... jak za szybko sie nagrywa moga wystapic bledy typu doczytywanie textur albo przycinki lub zwiechy gry
 

mietafix

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Disc Unreaddable PROBLEM BŁAGAM

Problem ogolnie znany. nalezy pogrzebac w napedzie i zmienic jego kalibracje.
haslo: POT Calibration duzo ci zdradzi.
 

lejto2

Użytkownik
Użytkownik
Ja sugeruje kupic 2 naped i zrobic przerobke od nowa... tak jak zrobil to moj kumpel... dzialalo mu z jakies 2 dni i pozniej nic... czyscil ja i nic . ;( ale mial gdzies 2 naped przerobil go i dziala elegancko ;))
 

Do góry Bottom