X360 Dishonored

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik

Nazwa: Dishonored
Rodzaj gry: FPP, steampunk, skradanki
Data premiery w Polsce: 12 października 2012
Producent: Arkane Studios producent
Wydawca: Bethesda Softworks
Wydawca PL: Cenega Poland

Krótki opis

W Dishonored gracze wcielają się w postać Corvo, legendarnego ochroniarza cesarzowej zamordowanej w zamachu stanu, za którym stał skorumpowany Lord regent. Ten, aby odwrócić uwagę od przygotowanego przez siebie spisku, fałszywie oskarża o tę zbrodnie głównego bohatera. Nie zdaje sobie jednak do końca sprawy z tego, że Corvo jest jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie, doświadczonym wojownikiem, który bez problemu potrafi zniknąć z oczu nieprzyjaciół. Mistrzem walki, korzystającym z szeregu wymyślnych gadżetów (bomby przylepne, automatyczne pułapki, strzałki usypiające itp.). W Corvo drzemią także nadnaturalne zdolności oraz moce (np. super-prędkość, teleportacja, podwójny skok). Niesłusznie skazany wojownik szybko ucieka więc z więzienia i rozpoczyna metodyczną zemstę.


Od siebie:
Wszelkie posty nie będące opinią od razu będą odpowiednio nagrodzone
 

bankajos

Banned
Gra bd bardzo ciekawa. duzo sposobów rozegrania misjii(w tym calkiem pacyfistyczne). Poczekam na PAL i jak wyjdzie to juz dzis/jutro wypale;)
 

da4vid

Świeżak
Świeżak
Odp: Dishonored - opinie

Gra naprawdę wciąga możliwość rozwoju zdolności jak i rozbudowy oręża:) i mnogość możliwości przechodzenia misji i ten klimat połączenie bioshock assasin creed i Deus ex.grafika nie powala postacie dobrze zrobione ale kluja w oczy nie które elementy otoczenia (słabe tekstury) podobnie jak w resident evil
Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Tr1SH

Użytkownik
Użytkownik
Crap roku...wielkie oczekiwania a tu z duzej chmury maly deszcz.Grafiki ta gra nie posiada.Muzyka gdzies tam pobrzdekuje ale specjalnych orgazmow nie wywoluje.Fabula? Tak na prawde jest prosta,podawana w strasznie chaotyczny sposb.Klimat?Niby jest..ale kiepska grafika i okrutna wrecz sztucznosc,sterylnosc miast nie pozwala wejsc do konca w swiat gry.Gameplay? Duzy plus za mozliwosc przechodzenia misji na wiele sposobow...ale...nie jest to juz to co w Deus Exie..nie ten poziom.Nie podoba mi sie patent z trzymaniem w jednej rece pistoletu/kuszy a w drugiej miecza.W HL2 wkurzal mnie Freeman ze swoja zdolnoscia telekinezy w stosunku do przedmiotow.Ale ok..Bylem sobie w stanie wyobrazic,ze on po te przedmioty rzeczywiscie siega..ale Dishonored przegielo na maksa.Otoz unosimy przedmioty majac w obydwu rekach bronie.WTF? Czy bohater chwyta przedmioty zebami? Ponadto strasznie malo animacji trzymania broni,biegania,walki...Widok fpp(to jest born rece) wyglada jakby byl doklejony na sile do ekranu.A co najgorsze,gra mnie po prostu nudzi...Prosze nie profanujcie takich tytulow jak Bioshock czy Deus Ex porownaniami do Dishonored,to niesmaczne..Niestety zawod roku.A mialo byc tak pieknie..
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Zagrać można,ale szału nie ma.Grafika jest w tej grze jakaś plastyczna,ale może to o to chodziło.Początek gry dosyć klimatyczny,ale potem klimat spada.
 

borysziom

Banned
Użytkownik
Gra świetna, ale ta grafika, na screenach wyglądało to przepięknie, a tu pierwsza scena na łódce, patrze na statek po lewej i widzę pixele...
 

banannba12

Banned
Użytkownik
moim zdaniem crap roku, wiem ze grafika to nie wszystko ale czuje jak bym sie cofnal z 5 lat wstecz jak nie wiecej... pogralem godzine nie dalem rady wiecej duzo szumu a wyszlo to co wyszlo....
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Gra zapowiada się co najmniej ciekawie.
Co prawda pograłem może z pół godziny, bo mam tylko wersję angielską (czekam na polską).
Generalnie graficznie nie powala (ustawienia na maks w 1920x1080), jednak od strony artystycznej daje nawet radę.
Fabularnie też zapowiada się bardzo ciekawie, myślę że raczej do niej zasiądę na dłużej i przejdę.
Feeling walki mieczem i pistoletem bardzo fajny, ale bardzo, ale to bardzo przypomina Bioshocka w związku z czym ta gra nawet nie ma najmniejszych szans wg mnie na zostanie grą roku. To tak jakby ktoś powiedział - chłopaki weźmy Bioshocka i ubierzmy go w nasze ciuszki, nie za bardzo mi to odpowiada. Oczywiście nie żeby mi się to nie podobało, tylko denerwuje mnie to że niektórzy tą grą się tak podniecają, nie dostrzegając nawet tego że połowa patentów pochodzi z innych produkcji. To tyle ode mnie.
 

newuser1

Użytkownik
Użytkownik
Gra jest bardzo dobra, ja na grafikę nie patrzę, bo jestem graczem oldschoolowym. Fabuła jest ciekawa, ładnie wykreowane postacie. Porównanie do bioshocka pada tylko dlatego, że jest to ten sam silnik graficzny, i gra wygląda podobnie jeśli chodzi o fizykę. Bardzo ciekawe lokacje, kolorowa impreza, tallboye,ciekawe moce fajne miotające przeciwnikami. Przez jedno przejście może z 3 razy wystrzeliłem pistoletem, miecz i kusza z mocami to podstawa :).
Piszę do chłopaków którzy grają na oryginałach, i wahają się czy kupić. Polecam tą grę, fajne acziwmenty, wymaga od nas aby ją przejść dwa razy. Na pewno się nie zawiedziecie. ********* odskocznia od tytułów które mają już po 4,5,6,7 cyferek w swoim tytule.

Moja ocena 9/10 i polecam
 

tomas89

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gniot, dno i zupełna strata czasu ! Żałuję, że wbiłem 5GS w tę grę. Pograłem z dobrą godzinę i śmiało stwierdzam, że to najgorsza gra w jaką miałem przyjemność zagrać w ciagu ostatnich kilku miesięcy. Grafika ? Tu nie ma grafiki, tu są sztywne tekstury i postacie wzięte rodem z Medievila (przyp, gra na PSX). A jakiekolwiek porównywanie tej gry z AC i DeusEX to chyba jakaś pomyłka. Twórcy chyba nie grali w te tytuły. I to bijące serce które trzymasz w dłoni (WTF!?) Moja ocena to 1/10. Bo skoro już ta gra wyszła to zasługuje chociaż na to...
 
Przeciez ta gra to syf juz wolalem tenchu na ps1 nic w tej gierce nie jest dobre porazka roku, kto uwaza inaczej totalnie niema gustu albo nie zna sie na grach zaluje ze w ogole tracilem czas na nia. Ta gra nie wprowadza zupelnie nic nowego a na dodatek psuje dobre imie skradanek, jednym slowem TRAGEDIA !
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
panowie chyba pomylili działy, jak chcecie zachwalać gry z PS1 to zapraszam na inne forum.

pograłem pół godziny, zaraz trzeba iść spać bo rano do pracy. Ręce mi opadły jak musiałem bawić się z małym dzieckiem w chowanego :D
myślę: E, przebrnę przez tę misję i się kładę. Przebrnąłem, zabiłem wszystkich co trzeba. Myślę, że jeszcze zobaczę co dalej i się kładę bo rano nieprzytomny będę.
Jakiś czort mi każe za sobą łazić po krainie snów. Dał mi bijące serce i kazał szukać reliktu, no to sobie znajdę i się kładę.
No to tak sobie poszukałem że kładąc się spać o godzinie trzeciej żałowałem że nie wziąłem wolnego, taki byłem zmaltretowany :D
gierka fajna, WCIĄGA jak diabli, gracz chce dowiedzieć się co się za chwilę stanie.
Fajne, podchodzące pod klimaty steampunkowe a'la akcja/RPG/stealth.
ode mnie mocne 8/10

BTW śmiać chce mi się z dzieci które twierdzą, że słaba grafika = największy crap.
podpowiem wam, że z xboxa dużo się już nie wyciśnie i nie liczyłbym na supermega atrakcyjną grafikę. Teraz zapaleńcy będą śledzić tok fabularny a nie ilość pikseli na ekranie.
pozdrawiam
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie będe sie rozpisywał bo po 15 h grania (tak mnie wciągnęło jak kolege wyżej- ba jeszcze bardziej :D) strasznie boli mnie głowa :p Nie będe też 12 latkiem który po godzinie gry nazywa gre per "g****" bo gra ma słabą grafikę (w końcu tylko ona sie liczy) i powiem tak: Dishonored to jedna z najlepszych gier w jakie grałem (Co innego że przez ostatnie pół roku w nic nie grałem, ale to szczegół :) )
Najbardziej spodobały mi się dwie rzeczy:

Chaos system! - Cóż to takiego? Im więcej nasza postać narozrabia (Np ciągłe zabijanie etc) tym bardziej chaotyczne Dunwall (od większej ilości szczurów w dzielnicach , drobne różnice w dialogach, po zwiększenie ilości patroli i wzajemne atakowanie się cywili.

Wielowątkowość- Do celu prowadzi wiele możliwych dróg. Np w jednej z misji możemy zabić nasze cele albo skazać je na dożywotnią pracę w kopalni :D. Do celu Możemy przebić sie niczym Corvorambo albo Corfisher.


Grafika? jest przeciętna co nie powinno dziwić. Niby czego oczekujesz od takiego leciwego sprzętu? obecna generacja konsol ma prawie 8 lat. Choć niektóre tekstury są bardzo szczegółowe, zdecydowana większość jest "miałka". Hell with it

Fabuła- nie będe jej opisywał by nie psuć nikomu zabawy- Powiem tylko że jest naprawdę niezła.
Polecam Każdemu (oprócz dzieci lecących na grafike- bez urazy do reszty dzieci), bo choć sam nie lubie tego typu klimatów, zakochałem sie bez reszty i ciesze sie że ja, pirat od święta zapłaciłem te 199zł w empiku, bo było warto :)

9/10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
BTW
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przeciez ta gra to syfjuz wolalem tenchu na ps1 nic w tej gierce nie jest dobre porazka roku, kto uwaza inaczej totalnie niema gustu albo nie zna sie na grach zaluje ze w ogole tracilem czas na nia. Ta gra nie wprowadza zupelnie nic nowego a na dodatek psuje dobre imie skradanek , jednym slowem TRAGEDIA !
Czyli co ja nie mam gustu bo lubie tą gre, znawco?. Proszę, Daruj sobie odpowiedź :)
btw nie ma piszemy oddzielnie.
 

kedzior07

Banned
Grę ukończyłem w 10 godzin , na początku bardzo fajnie się grało , jednak po jakimś czasie , gra zaczęła mnie nudzić. Grą roku , na pewno nie będzie , jednak można zagrać , w oczekiwaniu na lepsze tytuły ; )
 

krissojka

Świeżak
Świeżak
Fakt faktem ta gra niczego innowacyjnego nie pokazała, to wsyztsko było w Wolfensteinie, timeshifcie i kilku innych tytulach. Aczkolwiek klimat.. klimat jest tutaj niesamowity, gra wciąga. Gra roku to to nie będzie - fakt, ale z pewnością noty utzrymaja się powyżej 8,5/10 .


Pozdrawiam
 

TheAltaiir

Świeżak
Świeżak
Pograłem Godzinę i nie będe ukrywać :) Gra się Świetnie chodź nie chce zapeszać ale zapowiada mi się na świetną grę RPG z Elementami Skradania <3 coś co uwielbiam :D mam nadzieje że inni też zauważą w niej potencjał :D 9/10
 

x_kamil

Użytkownik
Użytkownik
Odpalam, patrze a tu grafika z pierwszego Fabla. Na szczęście po chwili można było ujrzeć ciekawy styl artystyczny który bardzo lubię.
Pierwsze chwile z grą pozytywne ale jeszcze nie ogarnąłem zbytnio mechaniki skradania i zabijania z ukrycia. Świat jest ciekawy, początek fabuły trochę oklepany ale daje nadzieję na ciekawą intrygę. Zobaczymy.
 

Zmasowany

Świeżak
Świeżak
Jestem po 3 misji i poki co gra na prawde mnie pociagnela. Grafika podobna do bioshocka i nic do niej nie mam mimo swiata przedstawionego tutaj w rysunkowej formie gra bywa dosc brutalna. Poki co przez drobne wpadki daje 9/10
 

LauraR

Dziewczyna
Dziewczyna
Gra nie jest zła, ale w porównaniu do oczekiwań jakie miałam przed premierą czuję się zawiedziona. Spodziewałam się trochę bardziej otwartego świata, tutaj mamy kilka ulic na krzyż, niby mamy otwartość w przechodzeniu misji ale lokacje są niewielkie. No i samo miasto mogłoby być trochę żywsze. Mamy misję z balem przebierańców która powinna być idealna do wtopienia się w tłum, a gości jest tyle co kot napłakał. Na plus smaczki takie jak to że swój cel mozemy np. wysłać na dożywotnią pracę w kopalni zamiast go zabijać. Co do grafiki - premiera 360 miała miejsce w 2005 roku, a i sama nie należę do osób którym w grach najbardziej zależy na grafice, inaczej inwestowałabym w wypasiony pc a nie konsole, ale grafika mogłaby stać na trochę wyższym poziomie, tutaj niektóre tekstury kłują w oczy. Fabularnie jest tak sobie, nie podoba mi się jedynie patent na bohatera-niemowę. Wydawał mi się przez to bezpłciowy i nijaki. Reasumując, nie jest to gra słaba, ale przed premierą spodziewałam się hitu i być może nawet gry roku, jak zresztą pewnie wiele innych osób, a tymczasem wyszła gra solidna, ale 'tylko' dobra, miks kilku gatunków ale nie będący świetny w żadnym z nich.
 

x_kamil

Użytkownik
Użytkownik
Po kilku godzinach gry jestem totalnie zauroczony tą grą. Duża otwartość poziomów, wiele smaczków w postaci ksiąg, listów i dialogów. Naprawdę nie mogę się oderwać. Zapowiada się świetnie.
 

Do góry Bottom