DIY przeróbka XENONA na jtag/rgh - da radę ?

karwal128

Świeżak
Świeżak
Witam Panie i Panów :). Mam kilka pytań odnośnie przeróbki ixa. A więc mam xboxa:

-xenon (zasilacz 203W)
-dash 2.0.12625.0
-brak napędu
-brak dysku
-konsola przerobiona kilka lat temu na ixtreme 1.4


Napędu nie mam bo sprzedałem, dysk również. Konsola leżała 2 lata w piwnicy i udało mi się ją zreanimować. Odpaliła bez dysku i napędu. Pytanie brzmi czy da się wgrać tutaj rgh lub jtag?. Czytałem trochę tematów i jedni piszą, że Xenon odpada inni, że się da. Mam dośc starego dasha więc może jest to możliwe?. Konsola była przerobiona w 2009r na ixtreme 1.4. lutowanie ogaraniam :). Jeśli się da to chodzi o przeróbkę najtańszym kosztem. Z tego co wiem to wystarczy zrobić kabel LPT oraz mieć Xecuter Cool Runner. Będe wdzięczny za pomoc :) !.
 

adamrz

Użytkownik
Użytkownik
Zrobisz RGH tylko do tego żeby odzyskać klucz napędu.
O JTAG zapomnij - za wysoki dashboard.
 

karwal128

Świeżak
Świeżak
Czyli nie da rady przerobić już te konsoli ?. Co masz na myśli pisząc "Zrobisz RGH tylko do tego żeby odzyskać klucz napędu." ?
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bo teoretycznie można zrobić na twojej konsoli RGH, ale ta może odpalać się od kilku godzin do kilku dni.
Aby wyciągnąć klucz napędu (podczas robienia RGH) to jest okey, ale nikt za mniej niż 100 zł się nie podejmie wtedy możesz podmienić napęd na liteona i ciupać na LT3, ale tobie nie o to chodziło.

Jeżeli pytasz czy na twojej konsoli można zrobić JTAG lub RGH to odpowiedź brzmi, nie da rady.
 

karwal128

Świeżak
Świeżak
OK a jeśli odzyskam napęd to na tym ixtreme, który mam, będe mógł jeszcze zagrać w nowsze gry np GTA V ?.
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
OK a jeśli odzyskam napęd to na tym ixtreme, który mam, będe mógł jeszcze zagrać w nowsze gry np GTA V ?.
Nie, musisz mieć LT+3.0 a do tego najlepiej mieć napęd Liteon lub Benq. Ty w Xenonie oryginalnie takiego nie masz, więc musisz się liczyć z podmianką.
Tak czy siak koszty porównywalne z zakupem używanego Jasperka. A Xenon i tak ci padnie na RRODa prędzej czy później, ale raczej prędzej...
 

karwal128

Świeżak
Świeżak
Chyba na początku zabrakło Ci przecinka. Czyli nawet jeśli odzyskam napęd z wgranym ixtreme 1.4 to nic mi to nie da ?. Nowsze gry nie będą działać ?.
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tak brakowało przecinka, przepraszam. Żeby grać w teraźniejsze gry musisz zrobić aktualizacje softu w swojej konsoli do najnowszego. Ten aby odpalać kopie gier wymaga przeróbki LT3, a ta zaś nie będzie działać na twoim starym napędzie, bo jest on po prostu za stary.
 

karwal128

Świeżak
Świeżak
Dzięki za fachową informację ! :). Już wiem że konsola może bez bólu serca lecieć na śmietnik :).


A jaką konsolę kupię najtaniej przerobioną gotową ?. ROzumiem, że najlepiej z przeróbką rgh lub jtag ?. Pady zostały mi jeszcze ze starej konsoli więc pare zł zostałe w portfelu.
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Szukaj już jakiejś konsoli SLIM z RGH i pamięcią 4GB bez dysku i zbędnych pierdołków, bo i tak dysk najlepiej dokupić na USB.
 

Do góry Bottom