DLNA - problem z odtwarzaniem zdjęć i filmów

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie, może ktoś się już z tym spotkał i coś podpowie.

Mam NASa QNAPa na którym uruchomiłem serwer DLNA, na mobilnych urządzeniach poprzez dedykowane aplikacje wszystko ładnie śmiga, natomiast poprzez konsole jest problem.

Problem ważniejszy i mniej zrozumiały, to zdjęcia.
Aplikacja "Zdjęcia" niestety nie obsługuje DLNA, wyświetla tylko zawartość lokalną lub z OneDrive.
Korzystałem z innej aplikacji, niestety nie pamiętam jej nazwy coś filmy i multimedia, czy same multimedia. Ta aplikacja wyświetla wszystko jak potrzeba, widzi serwer, mało tego widzi podglądy plików, jednak kliknięcie na jpga wyświetla czarny ekran, po jakimś czasie pokazuje nawet kręcące się kółeczko, tak jakby chciało pokazać kolejny plik, ale ekran jest czarny. Nie ma żadnego komunikatu, informacji o błędzie, jednak zamiast obrazu mamy to co mamy :(
Ma ktoś pomysł dlaczego widzi podglądy plików, a nie wyświetla ich na pełnym ekranie?

Z mp3 jest wszystko ok, odtwarza bez problemu.

Kolejna sprawa to filmy, mam trochę filmów w różnych formatach, niestety konsola ich nie widzi.
Jest jakaś możliwość, aby te filmy albo były widoczne, w konsoli i dały sie odtworzyć, albo w jakiś inny sposób móc je wyświetlić.

Może ktoś ma generalnie doświadczenia w spinaniu NAS i DLNA z XBoxem i może się podzielić ciekawymi trikami?

Do góry Bottom