Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Popularne sa tzw. Intercoolery.

Jednak odradzam uzywanie tych, ktore sa zasilane przez przelotke, poniewaz zabierajac czesc napiecia ktore potrzebuja do swojego dzialania potrafia powodowac awarie X'ow.

Najlepsze chlodzenie to dodatkowo zamontowane wiatraczki (ale wtedy juz wogle nie ma gwarancji, a nawet sflashowanego X'a mozna reklamowac w razie usterki, wiekszosci ludzi sie jak narazie udawalo) lub lodstawka chlodzaca - ta z miejscem na pilota i pad, nie pamietam jak sie nazywa, ma zielone pudelko 8)
 

Bl1zZ

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Ale z tego co czytalem, to ten intercooler dostawiany z tylu jest beznadziejny. Zwykly pozeracz kasy, a nic nie daje. Osobiscie nie probowalem, bo nie mam... ale chyba szkoda mi pieniedzy na to ;p
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Ja bym proponował http://allegro.pl/item231300713_koniec_z_przegrzewaniem_nowe_wentylatory_cassi.html
 

luq

Świeżak
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

jak i też "servis'y" na allegro poprawiają chłodzenie konsoli przez wymianę pasty termo-przewodzącej na profesjonalną,co także polepsza żywotność.
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Bl1zZ napisał:
Ale z tego co czytalem, to ten intercooler dostawiany z tylu jest beznadziejny. Zwykly pozeracz kasy, a nic nie daje. Osobiscie nie probowalem, bo nie mam... ale chyba szkoda mi pieniedzy na to ;p
Te oryginalne chlodza dobrze, temp spada czesto nawet o 1/3, ale jak juz pisalem kradna napiecie. No chyba ze przerobimy go na zasilanie z gniazdka.
 

_clavius_

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

JA osobiście używam intercoolera i niemam żadnych zastrzeżeń. NIe zdażyła mi się żadna awaria. Konsolka gdy grałem bez collera pod koniec sesji była nagrzana nawet na obudowie. Po zainstalowaniu efekt ten zniknął. Wiadomo że w środku chłodzenie nie jest aż tak znaczne ale myślę że coś jednak daje.
 

xbx

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Czym tak naprawde grozi przegrzanie? Tzn chodzi mi o to, ze robi sie jak z PCtem, ze wystarczy wylaczyc na godzine, a potem znowu pieknie chodzi, czy to ma juz jakies powazne konsekwencje (tzn. naprawa)?
 

Bl1zZ

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Moze Ci sie przegrzac GPU, co grozi usterka zwana "Lights of death", albo "Ring of death" czyli usterka troche kosztowna...
 

jaro

Świeżak
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

sam mam intercoolera... no coz nigdy mi sie ix nie przegrzal... tylko cos sie chyba psuje ten cooler jak wlaczam konsole to tak strasznie wyje.. pozniej przestaje ale chyba lepiej bedzie jak go odlacze.. :/
 

jooker

Świeżak
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Ile optymalnie non-stop można grac na Xpudle aby sie nie przegrzał?bo ni ma zadnego pojęcia o chłodzeniach ,dopieor zakupuje xboxa i latam po tym forum i jestem przerażonym, jakimis banami, przegrzewaniami itd!!napiszcied mi plz!chociaz w tym aspekcie mnie uspokujcie!!!!!!!!!
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

intercooler jest to kolejna zabawka że by ludzie którzy się nie znają wydają kase...

obecnie najlepszymi rzeczami które pomagają są:

radiatory na pamięci
przesmarowanie gpu i cpu zalmanem stg1
XCM add-on fan
talismoony na tył
najnowsza aktualizacja dasha (poprawione sterowanie napięciem wentylatorów)
wycięcie tylniej metalowej kratownicy
uszczelnienie tunelu zwłaszcza na grafice

lepiej zabezpieczyć się nie da
 

jooker

Świeżak
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Niehc Ktos wkońcu napisze jakie najlepsze chłodzenie można konsoli zapewnic bez utraty gwarancji!! :p
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

na wała poprawiać chłodzenie na gwarancji :eek:

p.s proponuję bana za to pytanie ściąga kopie więc nie ma gwarancji i bezsensowne pytanie
 

jooker

Świeżak
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Nie sądze by to pytanie było bez sensu!!wole wydac kase na jakies dodatkowe chłodzenie niz zeby mi się cos z konsola stało, nawed jeśli jest na gwarancji, bo nie lubie sie pieprzyc ze zglaszaniem reklamacji, odsyłaniem konsoli, czekaniem na naprawe!!nawed jak mam gwarancje wole żeby wszystko chodziło git!



Dopiero teraz zobaczyłem że masz 16 lat :p
Zapewne chciałes zaistniec na forum 8)
 

aaaqqq111

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

ja gram bardzo dużo konsola stoi w pionie i naprawdę ma dużo swobody więc jak narzazie nie przegrzewa mi się jeśli taki problem zaistnieje to na pewno zainwestuje w wentylatorki ;-)
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

jooker zanim napiszesz jaki kolwiek komentarz poszukaj mnie na polskiej scenie zobaczysz że mam doświadczenie, a jak Ci mój wiek przeszkadza to nie pisz
na gwarancje nic się nie kupuje bo tylko to może pogorszyć sprawę no i tracisz kasę

a i się założę że wcale nie jesteś starszy odemnie a jak tak to nie dużo
 

jooker

Świeżak
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

Parę latek starszy to jestem.Ale taki intercooler to wiatraczki zewnętrzne chyba przypinane z tyłu do konsoli mam rację??jeżlei takie co zakupię to chyba nie będzie problemu z gwarancją?
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

przpepraszam że Cię najechałem ale jest tu pełno spamerów i trudno odróznić kogoś kto na prawdę chce coś wiedzieć od kogoś kto chce kolejny post...

intercooler nic nie da bo

a) jest ograniczony oryginalnymi wiatrakami
b) przepali gniazdo (nie wiem czy ms uzna ale to jest kolejny czynnik do szybszego uszkodzenia konsoli)
c) wydasz kase a za taka cene dokladasz drugie tyle i masz nowego pada do konsoli
d) pobiera zasilanie z konsoli - mogą być problemy, poza tym da się go przerobić na zasilanie z gniazdka ale po co jak nic nie daje

jak masz konsole na gwarancji to pomogą 2 rzeczy

a) aktualizacja do najnowszej wersji dashboardu
b) niezatykanie otworów wentylacyjnych
 

jooker

Świeżak
Świeżak
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

a) aktualizacja do najnowszej wersji dashboardu
b) niezatykanie otworów wentylacyjnych




Wysczytałem gdzies na tym forum że konsole wyprodukowane od 2006 roku maja poprawione chłodzenie, ale nikt tego konkretnymi dowodami nie potwierdził.

Niezatykanie otworów tzn??
dashboard to:)??


Właśnie wyczytałem cos o dashboardzie ale nie pisze tam nic o możliwości regulowania chłodzenia w konsoli:/|No chyba że nie czytałem o najnowszej aktualizacji
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Dodatkowe chlodzenie do X360 - problemy z Intercoolerem

a) dash jest to nic innego jak oprogramowanie konsoli

standartowo przed sierpniowym updatem bylo tak ze wiatraki caly czas pracowaly na 7.5v bez wzgledu na tempereture a po sierpniowym konsola juz zaczyna je podkrecac (konsola ma zakres od 7.5v do 12v ale w poprzedniej wersji bylo to niewkorzystywane) i skutkuje to nizsza teperatura

b) po prostu nie trzymaj w malej zamykanej szafce (rozumiesz ocb?)

"poprawione" chlodzenie maja konsole wszystkie ktore byly serwisowane od czerwca tego roku lub maja date produkcji po czerwcu 2007(te z hdmi)
 

Do góry Bottom