Dogrywanie tekstur nie tylko w GTA4

Santi

Użytkownik
Użytkownik
Jak w temacie. wiem ze ten temat byl kolowany z 1000 razy na tym forum, glownie chodzilo o gta 4. sprzet:

1) x360 arcade
2) tak tak BENQ
3) ixtreme 1.4

problem sie pojawia w wiekszosci gier w jaki gralem zaczelo sie od GTA 4 (wiadomo, u mnie grac sie nie da) potem problem pojawil sie w Forzy 2 ( dogrywa slady opon na jezdni, ale nie na kazdej trasie), nastepnie znikome dogrywania w bioshocku ( textury na drzwiach, znikome na itemkach), Skate ( dogrywa drzewa w oddali, czasem budynki). nagrywam gierki na PHILIPSACH. a pytanie jest takie czy dysko zmniejszy ten nieciekawy efekt??

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Dogrywanie tekstur nie tylko w GTA4

Santi napisał:
Jak w temacie. wiem ze ten temat byl kolowany z 1000 razy na tym forum...
chyba sam sobie odpowiedziałeś ....

1. Napęd w X wysiada
2. Tak kup dysk

Santi

Użytkownik
Użytkownik

Erno napisał:
1. Napęd w X wysiada
tyle że ta konsola jest nowa.

mateusz_gosc

Użytkownik
Użytkownik

co do dogrywania tekstur w FORZA 2 to mimo dysku mam to samo ....

a no i zmień płyty na VERBATIM ... bo jak lubisz katować napęd Philipsami to spoko ...

PS. kup dysk to problem z teksturami w GTA IV zniknie na 100%

Santi

Użytkownik
Użytkownik

ok dzieki bardzo, pomogliscie, kupie verbatimki i zobacze jak pojdzie. Dysk to kupie napewno, ale to ze go bede mial to tylko w gta mi pomorze czy w innych grach tez bedzie roznica?

papux

Użytkownik
Użytkownik

Każda gra na X doczytuje tekstury tylko programiści sprytniej lub mniej sprytniej umieją ten defekt ukryć tym spospobem aby najpierw doczytać obiekt a pużniej tektury i ludzkie oko tego nie zuważy.

A problem powstał już w gears of war gdzie sprytnie dogrywane sątektóry kosztem innych np: klamki na drzwiach, obramowani drzwi, trawa, elementy ubrania bochatera- szczegulnie elementy broni twarz i.t.p. rzeczy.

To czy zobaczymy ten problem zależy od programistów, ale nie da się ukryć że 512MB konsoli najwidoczniej nie jest wystarczająca by wczytać wszystko za pierwszym razem.

Santi

Użytkownik
Użytkownik

papux napisał:
A problem powstał już w gears of war gdzie sprytnie dogrywane sątektóry kosztem innych np: klamki na drzwiach, obramowani drzwi, trawa, elementy ubrania bochatera- szczegulnie elementy broni twarz i.t.p. rzeczy.
Własnie o takie sladowe doczytywania mi chodzi, one sa drazniace. chcialbym temu jakos zaradzic, pozostaje kupic dysk i zmienic plytki,jestem ciekawy czy to pomoze. np te slady opon w forzy ( zalezy jak szybko jade heh )

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik

dysk na 100% pomoże

Santi

Użytkownik
Użytkownik

ok dzieki, zamykam.

Angoleiro

Użytkownik
Użytkownik
Hej. mam taki właśnie problem w Gears of War z doczytywaniem tekstur.. Na filmiku rozpoczynającym 2 misje (filmik jak lecą helikopterem).. Kiedy pokazują marcusa jego zbroja strasznie wygląda i dopiero po paru sekundach doczytują się tekstury.. Napęd Samsung - gra oryginalna. To normalne?

Pozdrawiam
Ps: xbox ma 4 miesiące, przerobiony.

EDIT
Sprawdziłem kopię zapasową i to również występuje w tym filmiku aczkolwiek tekstury doczytują się o ok 1-2 sekundy później.. czyżby to oznaczało, że napęd siada?

Protector

Użytkownik
Użytkownik
Hej. mam taki właśnie problem w Gears of War z doczytywaniem tekstur.. Na filmiku rozpoczynającym 2 misje (filmik jak lecą helikopterem).. Kiedy pokazują marcusa jego zbroja strasznie wygląda i dopiero po paru sekundach doczytują się tekstury.. Napęd Samsung - gra oryginalna. To normalne?

Pozdrawiam
Ps: xbox ma 4 miesiące, przerobiony.

EDIT
Sprawdziłem kopię zapasową i to również występuje w tym filmiku aczkolwiek tekstury doczytują się o ok 1-2 sekundy później.. czyżby to oznaczało, że napęd siada?
To po prostu "urok" Unreal Engine 3, jest to normalne, miałem to samo w grze Unreal Tournament 3 na kompie (oparta na tym samym silniku) i w GoW 2 na x-klocku występuje to samo, jednak nie przeszkadza mi to zupełnie :).

Angoleiro

Użytkownik
Użytkownik
No nie jest to mega przeszkadzające, po prostu wystraszyłem się, że napęd już zaczyna mieć problemy.. Ale skoro mówisz, że takie doczytywanie w filmikach jest normalne to ok .. ;)

Przyjzalem sie i to wystepuje wlasciwie w kazdym filmiku na poczatku, znaczy sprawdzilem kilka i w kilku tak było. Dziwna sprawa, bo to nie powinno mieć miejsca na oryginalnej grze.. eh Niby ten silnik taki idealny...

Przykładem może być to http://www.youtube.com/watch?v=41bFhYLxRQA&feature=related
Tutaj jest normalnie, a u mnie gdy pojawia się marcus ma na sobie balonik nie zbroje ;/ więc to chyba nie wina jednak silnika.. ;/

Do góry Bottom