Dragon Age 2 - Opinie

Hawok

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tylko i wyłącznie OPINIE na ten temat, bo modek przyjdzie i da warny :)
gra w sieci


GRA JEST Z POLSKIMI NAPISAMI!

Gra nie ma AP2.5
 

shadzor

Użytkownik
Użytkownik
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Pograłem koło 2 godzin, jest co robić ! na samym początku trochę nie podobało mi się jak zostało rozwiązane wszystko poza walką , która jest dużo przyjemniejsza, ale po jakimś czasie się przyzwyczaiłem i jednak jest spoko :p fajny patent z przechodzeniem między dniem a nocą w miastach, i w ogóle gra jak na razie jak najbardziej na tak ! potwierdzam, jest po polsku.
 

Ignorante

Użytkownik
Użytkownik
Odpaliłem, spróbowałem i.... odpłynąłem! Po początku mogę powiedzieć, że zapowiada się hit na miarę jedynki! Sterowanie przyjemne, system walki ciekawy, historia zapowiada się arcyciekawie, na dodatek sprytnie nawiązana do poprzednich opowieści z Fereldenu... mniam!
 

Galba

Użytkownik
Użytkownik
No faktkycznie niektóre rozwiązania z poprzedniej części(jeśli ktoś grał wcześniej to może wczytać odpowiedniego save'a) zdarzyło mi się spotkać jakąś elfke kłócącą się z kimś(dawnym wilkołakiem) i opowiadali oni ze bohater fereldenu uratował ich itp itp. takie małe nawiązania. steruję się faktycznie przyjemnie, szkoda mi tylko ze nie ma już walki 2 mieczami jako wojownik nie łotrzyk. Ale ogólnie git:)
 

grampp

Użytkownik
Użytkownik
Gram gram.. patrze na tą gre i co widze - grafika słąbsza (?) niż w jedynce? naprawde tak mi to wygląda. A sam Hawke - jakiś niewyraźny albo ja za mało rutinoscorbinu zajadam. Strasznie słaby charakter a fabuła wcale nie taka wciągająca (niż w ME). Ogólnie podobnie jak w części 1 - takie odnosze wrażenie chodz pewnie jestem gdzieś przed połową gry. Nie jest źle, ale widać ze to konsolowe miasta itp, nie widać że to żyje wszystko.
Mimo to polecam wydać pare złotych na verbatima (hue hue).
btw. Jedynke przeszedłem dwoma postaciami a przy wyborze save'a widzi postacie tylko do 19 lvl... (chyba do zjazdu możnych - fabuła)
 

KwieciuJr

Użytkownik
Użytkownik
pogralem pierwsze 15min. Kompletnie nie podchodzi mi nowy system walki. czuje sie, jakbym gral w jakiegos DMC albo Ninja Gaiden. Grafika odstaje od tego, co widzielismy w pierwszej czesci. ale sam gameplay nawet przyjemny jest.
btw. moglbys ktos sprawdzic ile miejsca zajmuje save do DA2? mam tylko 24mb wolnego na karcie i nie jestem w stanie zapisac gry ;p
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
Nie jestem fanatykiem ani pożeraczem RPG-ów, dlatego częśc pierwszą skończyłem po ok 20 godz. gry gdy zaczęło się robić już trudno.
Do dwójki podszedłem jednak z ciekawością aczkolwiek też z duzym dystansem. Jednak mam już za sobą jakieś 14 godz i zanosi na rozwód z żoną, bo gra mnie pochłania w całości.
Co fabuły. W porównaniu do części pierwszej dwójka ma bardziej luźniejsze podejście. Nie ma totalnego zagrożenia krainy, a główny bohater nastawiony jest głownie na zarabianie kasy ( przynajmniej w pierwszej połowie gry. System walki zmieniony by ułatwić konsolowcom granie. Dla mnie to plus jeśli chodzi o konsolę. Grafika polepszona i mimo, że na początku wrażenia mogą być inne, to po porównaniu z częścią pierwsza tutaj jest o wiele lepiej, no może twarze postaci wyglądają gorzej.Wspomnę że gram na PS3, ale wątpię by grafika znacznie odbiegała od tej z xboxa. Jest jeden wielki minus. Nie można wyposażać swojej drużyny w zbroje. Wszystko co jest dostępne w sklepie przypisane jest do głównego bohatera. Czyli jeśli wybraliśmy na początku wojownika, zapomnijmy o tym by ubrać szatę maga, lub o wyposażeniu w nią członka naszej drużyny. Nasi współbratymcy otrzymują automatycznie nowe zbroje tudzież szaty w miarę postępów w fabule. Ta mega wada odnosi się jednak tylko do ubrań. Bronie, amulety itp możemy zmieniać u drużyny bez problemu.
Jak już wspomniałem nie jestem wyjadaczem rpgów dlatego moja opinia jest stricte subiektywna. Tak więc dla mnie gra jest hitem i mam naprawdę zamiar ją skończyć, a nie porzucić jak to zrobiłem z jedynką
 

Trybex

Użytkownik
Użytkownik
Ja za to lubię rpg i potwierdzam to co kolega wyżej napisał. Gra się przyjemnie, fabuła dużo wolniej toczy się niż w jedynce. Na pewno na plus jest mapa na której pokazane są od razu questy, jest to fajna sprawa, gdyż nie trzeba błądzić w poszukiwaniu jakiegoś jednego kolesia. Grafika odkurzona, ale na kolana nie rzuca, widać że w lokacjach jest więcej szczegółów. Zauważyłem spadki animacji np w barach, ale nie jestem pewien czy nie jest to spowodowane tym, że gram z płyty i się po prostu wszystko doczytywało. Drzewko skilli jest natomiast trochę mało czytelne i np w takim Divinity jest to lepiej zrobione.


Co do seve'ów to mam tylko jednego i zajmuje w sumie 24 mega (jest podzielony na 4x6 mega - autosave, jakieś tam ustawienia, mój normalny save i coś jeszcze związanego z fabułą)
 

Kamellot

Użytkownik
Użytkownik
Tak się wciągnąłem że zdołałem przejść grę w weekend z dużą ilością zadań pobocznych ... co ciekawe nie spocznę na jednym przejściu ... gra jest aryciekawa i świetna. System walki, dialogi, żarty krasnoluda ze swoją ukochaną Bianką ^^ ... Gra zasługuje na każdy cal w punktach. Nie obyło się bez drobnych błędów ale to jest pozycja obowiązkowa dla fanów RPG-ów ... nic tylko czekać na kontynuację i wycalakować tą część. Polecam!
 

Trybex

Użytkownik
Użytkownik
Ja na razie spotkałem się z dwoma małymi błędami. 2x miałem sytuacje, że po rozmowie rozpoczynała się walka i np w połowie walki włączała się animacja i dialogi od początku... a drugi błąd to to, że można skończyć zadanie nie znając go nawet (nie które przypadki) np idziesz i znajdujesz w beczce urwany palec pomnika. Od razu ifno o skończeniu questa i tylko trzeba dać krasnoludowi ten palec. Wszystko zaznaczone na mapie, pomimo tego, że wcześniej nie było się w tej lokacji i nawet się z tym krasnoludem nie rozmawiało. Głupie.
 

grampp

Użytkownik
Użytkownik
Jak 1 nie podeszła to i dwójka Ci nie podejdzie, taka moja opinia
 

Galba

Użytkownik
Użytkownik
Jak 1 nie podeszła to i dwójka Ci nie podejdzie, taka moja opinia
hmm coś w tym może być, wydaje mi się,ze 1 byłą lepsza aczkolwiek właśnie ukończyłem 2(chyba nie zrobiłem 2 zadań pobocznych) i jestem zadowolony i z mega chęcią pograłbym sobie dalej:) Czekam na dodatek albo 3:p
PS: Szkoda,ze się tak skończyło:p (przynajmniej u mnie:D )
 

Szark

Użytkownik
Użytkownik
Pograłem już ze 30 godzin i stwierdzam, że ta część jest słabsza od jedynki. Najbardziej zawiodłem się na lokacjach poza miastem, które są małe i nierozbudowane. W 1 części jak się szło gdzieś poza miasto do lochów albo gdziekolwiek wykonywać questa, to lokacja miała ze 3 poziomy i była "duża" i ciekawa. Tutaj wszystko jest małe i nieciekawe, a do tego powtarzalne. Nie podoba mi się też to, że w grze występuje jedno miasto (chyba że coś się zmieni, ale wątpię). Mimo wszystko jak ktoś lubi RPG'i to polecam.
 

Trybex

Użytkownik
Użytkownik
Prosta sprawa, czym więcej będziecie robić zadań pobocznych to gorszy będzie wasz stosunek do gry. Niestety mamy z 5 lokacji, które nonstop się powtarzają. Jest to jawne robienie z gracza debila. Jak inaczej można nazwać to, że wchodzisz do jaskini, przechodzisz ją na niższy level i zaczynasz przechodzić identyczną jaskinie (nawet znajdzki, bossy, mini bossy, zasadzki, wszystko zawsze w tych samych miejscach!). Jest 1 góra 2 schematy na jakąś lokacje i tyle. Gra oferuje sporo debilizmów, które jednak nie przeszkadzają w w cieszeniu się grą (oprócz tych lokacji -1 lekko do oceny). Zabija się setki ludzi, to miasto w którym gra się toczy już powinno być puste ;p
 

grampp

Użytkownik
Użytkownik
Tak dokładnie idiotyczna sytuacja, w DA1 było urozmaicone nawet ciekawie sie wykonywało q poboczne, w dwójce robie wszystkie ale z niechęcią, ogólnie nawet fabuła wydaje mi sie mniej ciekawa od tej z DA1. Dla mnie sequel gorszy od pierwowzoru
 

paTherion

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
O dziwo tak jak DA mnie nie ruszył za bardzo to DA2 wciągnął mnie i nie chce puścić. Co prawda zdarzają się w/w niedoróbki w stylu marnych i badziewnych lokacji ale jak dla mnie nie zabiera to miodności temu tytułowi :)
 

mrokness

Użytkownik
Użytkownik
Powiem tak. Gdyby DA 2 stworzył ktoś zupełnie nieznany to recenzenci pojechali by tą gre ostro po bandzie a tak wszyscy 8/10 dają. moim zdaniem gra gorsza i brzydsza od jedynki pod kazdym względem. 6/10
 

Trybex

Użytkownik
Użytkownik
Gra posiada buga dzięki któremu można zdobyć max złota i expa. Jak kogoś to ciekawi to niech poszuka sobie na YT - banał do zrobienia ja nie używam bo i tak gra łatwa.

Poziom normal powinien się nazywać łatwy, bo naprawdę sztuką jest umrzeć. Normal to powinno być to co teraz jest normal + chociaż połowę żeby obszarówki zadawały damage swoim towarzyszą, bo tak to starczy póścić tanka w chmarę przeciwników (a prawie zawsze atakują chmarą) i póścić 2 magami ognistą burzę i po wszystkim. Dopiero 2 fala jest wymagająca troszkę bardziej, zaś przy 3 już obszarówki są znowu gotowe więc formalność. Pojawianie się przeciwników jest żałosne.

Ale i tak gra wciąga, trzeba jakoś przejść pierwszą wyprawę a potem już wszystko fajnie się rozwija.

Aktualnie mam 36h na liczniku (robiąc WSZYSTKIE questy) więc myślę że te 45h będzie, więc cool. Jednak pośpiechem można skończyć w 18h, ale co to za przyjemność kończyć na 17lvl
 

Baca

Użytkownik
Użytkownik
Ja pograłem godzinkę i się zawiodłem, walka jest aż za łatwa, grafika i tekstury mnie przeraziły, nie mogę więcej powiedzieć bo wiele z tą grą nie spędziłem, ale mam do Was pytanie, w ile grę można ukończyć?
 

uzurpator87

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie DA2 to krok w przód. Wszyscy mówicie że walka jest za łatwa, a jaka była w DA1 ( zresztą kto wam każe grać na normalnym poziomie trudności?)? Wystarczyło raz kliknąć i martwić się o płyny. Tutaj mamy połączenie H&S z RPG co moim zdaniem na konsoli sprawdza się o niebo lepiej.
Przyznam, że jak miał bym grać w DA2 na pc to bym nie był zadowolony. Graficznie moim zdaniem jest poprawa w stosunku do jedynki (miasto wygląda bardzo dobrze) i nie rozumiem waszego czepialstwa. Fakt, wykonywanie questów zostało uproszczone za bardzo, ale można się przyzwyczaić. Największym plusem jest jednak to, że gra wciąga i chce się grać dalej. Mam nadzieję, że wyjdzie wiele DLC do Dragon Age 2 i wiele na to również wskazuje.
Największym minusem gry, lezc tylko dla osób grających wcześniej w pierwszą część, są nasi towarzysze którzy nie są tak charyzmatyczni jak nasi kompani z DA1. Reasumując, Dragon Age 2 to bardzo dobry RPG z dodatkami Hack & Slasha, gra wygląda i brzmi lepiej niż jedynka i jest to pozycja dla każdego nawet nie grającego w poprzednią część. Moja ocena to 7,8/10 :)

Pozdrawiam.
 

Do góry Bottom