Drobna porada na temat TV

ciapek89

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich forumowiczów pisze z pytankiem o TV a konkretnie chodzi mi o ten model http://www.ebuyer.com/product/134875

Proszę o opinie

PS.Moim zdaniem dobry TV za taka cene
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Telewizor w porządku, ale najzabawniejsze jest:

"FULL HD Ready" :D

Telewizor albo jest FUUL HD albo HD Ready

nie ma TV FULL HD Ready.
 

kawami

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A czy na M198WA-BZ będzie dobrze się grać? Jest to monitor z tunerem TV http://www.123komputery.pl/Produkty/LG/M198WA-BZ_2543.html :confused:
 

swiatol

Użytkownik
Użytkownik
jakaś sciema ostra
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Telewizor w porządku, ale najzabawniejsze jest:

"FULL HD Ready" :D

Telewizor albo jest FUUL HD albo HD Ready

nie ma TV FULL HD Ready.
Ta, specjalista się znalazł. Teraz na każdym nowym tv z FullHD pisze "HD Ready 1080p", m.in. na Samsungach. Po prostu przyjęto, że oznaczeniami FullHD będzie się znakować urządzenia takie jak odtwarzacze blu-ray.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
HD Ready 1080p
Tu się zgodzę bo masz absolutną racje.
A oznacza to w skrócie że telewizor potrafi przyjąć sygnał przy wyświetlaniu 1080 Lini w progresywnym skalowaniu ale obraz zostanie poddany obniżeniu jakości do wyświetlenia natywnej rozdzielczości TV.

Mi chodzi o FULL HD Ready co nie istnieje.

FULL HD to telewizor który przyjmuje i odwzorowywuje pełną natywną rozdzielczością 1080 lini.
HD Ready to telewizor który przyjmuje i skaluje obraz do natywnej rozdzielczości 720 lini.

Po prostu przyjęto, że oznaczeniami FullHD będzie się znakować urządzenia takie jak odtwarzacze blu-ray.
Zgadza się, i oznacza to że dane urządzenie jest kompatybilne w pełni i potrafi wysłać lub odebrać sygnał 1080 lini w progresywnym skalowaniu.
Oczywiście mówię tu o pełnym sprzętowym odwzorowaniu, co wyklucza dublowanie klatek, 100Hz, wobulacje, interpolacje.
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Mi chodzi o FULL HD Ready co nie istnieje.
O, przepraszam. Nie zauważyłem, że piszesz "Full HD Ready 1080p" ;)
 

ciapek89

Świeżak
Świeżak
No to jak waszym zdaniem brać czy nie z tego co się dowiadywałem TV jest ok tylko nie mam sprawdzenia jak świeci. W sumie 42' full HD za 500Ł to taniutko.

Ps. W Polsce z potkaliście sie z taką marką TV??
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
Ps. W Polsce z potkaliście sie z taką marką TV??
Nie, za to u nas z "Bazarowych marek" mamy Easytouch'a. Naprawdę nie lepiej kupić coś lepszej firmy? Chociażby 32' FullHD.
 

ciapek89

Świeżak
Świeżak
Tez się zastanawiałem nad 32 Full HD jakiejś znanej firmy np. LG, Samsung, itd. Ale i tak zamówię tego jak mi nie będzie pasował to odeśle i wezme coś innego. Dzieki za wszystkie dorady i porady THX i PZDR
 

piotr5001

Użytkownik
Użytkownik
Ano trzeba pamiętać że gry mają rozdzielczość 720p czyli HD Ready
HD Full najlepiej kupić jak ma się zamiar oglądać filmy blu ray
 

Wlodar

Świeżak
Świeżak
Tez się zastanawiałem nad 32 Full HD jakiejś znanej firmy np. LG, Samsung, itd. Ale i tak zamówię tego jak mi nie będzie pasował to odeśle i wezme coś innego. Dzieki za wszystkie dorady i porady THX i PZDR
nie ma senu kupowac 32 cale full hd. Poczytaj o telewizorach troche na necie. Jesli chcesz na sile te full hd to tylko powyzej 40 cali, a najlepiej 50 bo wtedy jedynie widac jakas roznice, ktora i tak jest minimalna. Full hd zreszta tylko wtedy jesli chcesz ogladac blue raya. Do niczego innego w sumie ci sie nie przyda. Przykladowo telewizja kablowa czy roznego rodzaju cyfry prawdopodobnie nigdy nie beda nadawac w full hd.
 

Do góry Bottom