DTS 5.1 wav

yodzio

Użytkownik
Użytkownik
Mam muzykę na kompie w 5.1 format WAV. Potrzebuje pomocy co mam zrobić, żeby xbox przeczytał mi to w 5.1? I jakim programem najlepiej przekonwertować?
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Musisz mieć głośniki 5.1
 

yodzio

Użytkownik
Użytkownik
Mam całe kino 6.1 nie wiem czy to ważne, ale mam amplituner- Marantz SR 4002 i do niego mam podpiętego xbox'a pod wejście HDMI i dopiero z amplitunera do tv
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
a ten amplituner na pewno przepuści dźwięk przestrzenny przez HDMI? Wiem, że te tańsze tego nie potrafią (nie wiem jaki ten jest bo się nie znam na amplitunerach) i wtedy trzeba np obraz puścić przez HDMI do TV a optykiem dźwięk do ampli
 

yodzio

Użytkownik
Użytkownik
Tak jak oglądam filmy w Xboxie - WMV 5.1 to pokazuje mi na amplitunerze, że dźwięk jest 5.1
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
kino 6,1?? a nie 5,1 lub 7,1?? i dzwiek jak juz to optykiem bo hdmi to masz obraz cyfrowyn a nie dzwiek 5,1 jak juz to stereo
wiec optyk tylko i wylacznie
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
kino 6,1?? a nie 5,1 lub 7,1?? i dzwiek jak juz to optykiem bo hdmi to masz obraz cyfrowyn a nie dzwiek 5,1 jak juz to stereo
wiec optyk tylko i wylacznie
Przykro mi to stwierdzić ale się mylisz ;) HDMI też przepuści dźwięk 5.1 tylko teraz zależy od amplitunera czy przerobi go odpowiednio... Sam żyłem w tym błędzie ale ostatnio się przekonałem sam że jednak jest inaczej..
 

yodzio

Użytkownik
Użytkownik
Nie właśnie mi idzie po HDMI 5.1 lub jak ustawie 6.1< ale prawie nic nie jest nagrywane. przeważnie 5.1. Jak oglądam N tv podłączam ją tak samo jak Xbox'a i leci jakiś film w 5.1 to działa. Ja wiem, że mi wszystko dobrze działa odpowie mi ktoś na jaki format dźwiękowy mam to przerobić, żeby xbox to czytał i był to dźwięk "DTS audio 5.1"


wie ktoś przynajmniej jaki format dźwiękowy występuje w filmach WMV?
 

Do góry Bottom