• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Dwa profile równocześnie na dwóch konsolach Xbox One S i XOX

MasterD23337

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witam. Zakupiłem konsolę Xbox One X. Dotychczas posiadałem Xbox One S. "S" mam ustawioną jako konsolę domową. Na tej konsoli mam dwa profile. Główny, na którym kupuję gry i mam golda, oraz drugi założony, abym mógł grać np. z synkiem np. w Plants vs Zombies 2 albo inną grę na dwóch. Oraz aby zaliczało osiągnięcia itp. Teraz jak "S" pójdzie do pokoju synka, a XOX będzie w drugim pokoju, to jak mam ustawić konta ( konsole ), aby można było grać na dwóch konsolach przy użyciu dwóch profili. Z tego co się orientuję, to nie można równocześnie grać na tym samym profilu na dwóch konsolach.

Czy jak za pomocą dysku zewnętrznego przeniosę ( skopiuję ) całą zawartość z "S" na "XOX", to przeniosą mi się też dwa profile ze wszystkimi danymi?

Jeszcze mam jedno pytanie. Czy jest możliwość skopiowania zapisu gry z osiągnięciami z jednego profilu na drugi?.

Pozdrawiam

Ostatnia edycja:

vaGRAnt.

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ten profil, na którym kupujesz i masz golda ma zostać na "S"ce jako domowa. Syn będzie grał z tego drugiego konta. U siebie na Xbox One X logujesz się na swoje, lecz nie ustawiasz jako domowa. Wtedy obydwaj będziecie mogli grywać w gry.

Save'y są zabezpieczone, nie da rady ich przenieść z profilu a na profil b.

MasterD23337

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ten profil, na którym kupujesz i masz golda ma zostać na "S"ce jako domowa. Syn będzie grał z tego drugiego konta. U siebie na Xbox One X logujesz się na swoje, lecz nie ustawiasz jako domowa. Wtedy obydwaj będziecie mogli grywać w gry.

Save'y są zabezpieczone, nie da rady ich przenieść z profilu a na profil b.
Inaczej. A mogę ustawić XOX jako domową, a "S" nie?

MasterD23337

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Możesz, ale wtedy syn nie skorzysta z Twoich gier i golda ;) Bo to Ty chcesz na Skę synowi udostępnić swoje rzeczy, a Ty chcesz sam grać na XOX jak dobrze rozumiem.
Ale przecież gry i subskrypcje są przypisane do profilu ( konta ) , a nie do konsoli.
No ale jak na XOX zaloguje się na głównym profilu i przestawię ją jako domową, a na S-ce ( wtedy już konsola nie będzie jako domowa ) zaloguje się tak, aby główny profil był w tle, a syna jako podstawowy, to powinno wszystko działać. No chyba, że coś źle rozumuję, to mnie poprawcie

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ale przecież gry i subskrypcje są przypisane do profilu ( konta ) , a nie do konsoli.
No ale jak na XOX zaloguje się na głównym profilu i przestawię ją jako domową, a na S-ce ( wtedy już konsola nie będzie jako domowa ) zaloguje się tak, aby główny profil był w tle, a syna jako podstawowy, to powinno wszystko działać. No chyba, że coś źle rozumuję, to mnie poprawcie
Dobrze myślisz tylko ja nie rozumiem czemu na konsoli syna chcesz logować Twój profil w tle. Nie boisz się, że syn coś Ci z kontem porobi, albo coś z niego kupi? Wg mnie bezpieczniej jeśli on nie ma dostępu do Twojego profilu i to on ma ustawioną domową. Czasami można też łatwo sie pomylić z którego konta gra jest odpalona i save zamiast lecieć na jego profil poleci na Twój.

MasterD23337

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dobrze myślisz tylko ja nie rozumiem czemu na konsoli syna chcesz logować Twój profil w tle. Nie boisz się, że syn coś Ci z kontem porobi, albo coś z niego kupi? Wg mnie bezpieczniej jeśli on nie ma dostępu do Twojego profilu i to on ma ustawioną domową. Czasami można też łatwo sie pomylić z którego konta gra jest odpalona i save zamiast lecieć na jego profil poleci na Twój.
Czyli jak na XOX będzie główny profil tylko mój , a S-ka będzie ustawiona jako konsola domowa i syn się zaloguje tylko na swój profil, to będzie miał dostęp do gier i golda? Czy na XOX musi być jeszcze jego profil w tle?

vaGRAnt.

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Musisz założyć swój profil na "S", tylko nie ustawiaj jej jako domowa. Dodatkowo zabezpiecz logowanie do profilu za pomocą hasła (w ustawieniach znajdziesz) i na bank syn się na Twój profil nie dostanie i nic nie nakombinuje

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

MasterD23337

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Musisz założyć swój profil na "S", tylko nie ustawiaj jej jako domowa. Dodatkowo zabezpiecz logowanie do profilu za pomocą hasła (w ustawieniach znajdziesz) i na bank syn się na Twój profil nie dostanie i nic nie nakombinuje
Hasło mam ustawione i konto zabezpieczone. Tak miałem od samego początku, bo dotychczas graliśmy na jednej konsoli S-ce np w Plantsy we dwóch, każdy na swoim profilu. Ostatecznie główna konsola czyli w tym przypadku XOX musi być jako domowa, żeby na S-ce syn mógł grać w gry zakupione na moim koncie i korzystać z golda. Tylko muszę wtedy na S-ce też zalogować się na moje konto, które będzie w tle. Dobrze rozumiem.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Hasło mam ustawione i konto zabezpieczone. Tak miałem od samego początku, bo dotychczas graliśmy na jednej konsoli S-ce np w Plantsy we dwóch, każdy na swoim profilu. Ostatecznie główna konsola czyli w tym przypadku XOX musi być jako domowa, żeby na S-ce syn mógł grać w gry zakupione na moim koncie i korzystać z golda. Tylko muszę wtedy na S-ce też zalogować się na moje konto, które będzie w tle. Dobrze rozumiem.
Nie, domową ma być XO S, a nie XOX. Ty na XOX będziesz się logował na swój profil, a na Sce zaloguj swój profil, ustaw domową konsole i możesz konto usunąć z konsoli syna, zostaw tylko konto syna na Sce. Wtedy syn dostanie Twoje gry i golda. To domowa konsola robi te dobrodziejstwa dzielenia, więc zrobiłbyś źle i mniej bezpiecznie ;)

MasterD23337

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie, domową ma być XO S, a nie XOX. Ty na XOX będziesz się logował na swój profil, a na Sce zaloguj swój profil, ustaw domową konsole i możesz konto usunąć z konsoli syna, zostaw tylko konto syna na Sce. Wtedy syn dostanie Twoje gry i golda. To domowa konsola robi te dobrodziejstwa dzielenia, więc zrobiłbyś źle i mniej bezpiecznie ;)
Dzięki kuleczka91 teraz już wszystko wiem. Czasami człowiek za bardzo kombinuje

kuleczka91 jeszcze jakbyś mi wyjaśniła jedną kwestię. Dotychczas używałem S-kę i graliśmy z synem na jednej konsoli. A czy coś trzeba więcej ustawiać, aby można było grać na S-ce na dwóch profilach. Np jak przyjdzie do syna kolega, to żeby grał np. w Plantsy na moim profilu. I nieraz jak będzie potrzeba, to żeby na XOX też można było grać na tych samych dwóch profilach. ( Wiem, że jeden profil nie może być używany jednocześnie na dwóch konsolach ).

Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dzięki kuleczka91 teraz już wszystko wiem. Czasami człowiek za bardzo kombinuje

kuleczka91 jeszcze jakbyś mi wyjaśniła jedną kwestię. Dotychczas używałem S-kę i graliśmy z synem na jednej konsoli. A czy coś trzeba więcej ustawiać, aby można było grać na S-ce na dwóch profilach. Np jak przyjdzie do syna kolega, to żeby grał np. w Plantsy na moim profilu. I nieraz jak będzie potrzeba, to żeby na XOX też można było grać na tych samych dwóch profilach. ( Wiem, że jeden profil nie może być używany jednocześnie na dwóch konsolach ).
Możesz mieć dodane oba profile na obu konsolach, tylko po prostu nie można tego samego zalogować w jednym czasie na 2 różnych konsolach czyli np kolega gra na Twoim profilu na Sce, a konto Syna zalogujesz wtedy na XOX. Ogólnie można utworzyć coś takiego jak konto gość i zobaczyć jak to działa, ja nigdy nie sprawdzałam.

MasterD23337

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Możesz mieć dodane oba profile na obu konsolach, tylko po prostu nie można tego samego zalogować w jednym czasie na 2 różnych konsolach czyli np kolega gra na Twoim profilu na Sce, a konto Syna zalogujesz wtedy na XOX. Ogólnie można utworzyć coś takiego jak konto gość i zobaczyć jak to działa, ja nigdy nie sprawdzałam.
Dzięki kuleczka91. Teraz muszę młodemu poprowadzić kabel do pokoju i zrobić sieć po kablu. Wtedy będę próbował i zobaczę jak to będzie działać. Jak ogarnę temat, to dam znać.
Pozdrawiam

Do góry