Dwa pytania odnoscie flashu.

Keres

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
1.Czy mozliwy jest do przerobienia naped liteon v3 bez utraty gwarancji (bez lutowania czego kolwiek itp).
2.Czy flash 1.61 jest mozliwy do wgrania czy jedynie 1.6?
 

yondaime332

Użytkownik
Użytkownik
1. nie jestem pewien wiec sie nie wypowiadam
2. do liteona możesz wgrać 1.6, 1.61 ns , LT
 

Pieter029

Użytkownik
Użytkownik
ad1. NIE
ad2. do Benq i Lite-on najnowszy ixtreme to LT v1.1 :) 1.6 to przeżytek :)
 

Keres

Użytkownik
Użytkownik
Dzielkuje za odpowiedzi , jednak nadal czekam moze ktos wie cos wiecej , na allegro widzialem oferty robienia liteona v3 bez utraty gwarancji czyli moze sie jakos da?

I jeszcze jedno male pytanko:

Jesli mam ix 1.61 i gre z wave 3 to musze przerabiac wave na 4 czy ix 1.61 odtworzy to bez niczego?
 

Litwin95

Banned
Przecież przerabiając napęd tracisz gwarancję, bo przeróbka jest nie legalna. :)
Ja mam 1.61 i mi otwiera wszystko bez problemu, również Battlefield: Bad Co. 2
 

Pieter029

Użytkownik
Użytkownik
gwarancje tracisz wraz z przerobieniem konsoli, tyle, że przy liteon v3 wchodzi w grę jeszcze lutowanie (na forum masz poradnik jak przerobić liteon v3, możesz zobaczyć jak to wygląda).

Co do wave to zależy. Jeżeli masz zwykłego ix. 1.6.1 to nie musisz przerabiać wave 4 na niższe, jednak wave wyższe niż 4, nie pójdą bez przeróbki. Dlatego jak wgrywać 1.6.1 to najlepiej NS, czyli wersję która nie sprawdza wave. I pójdzie 4,5,6 i te które nawet jeszcze nie wyszły. Jednak nie wiem po co ci ix. 1.6.1, skoro na Liteona jest iXtreme LT na którym pójdą wszystkie wave ale i możemy grać bez obaw na Xbox Live :)

P.S
wave z zasady nie przerabia się na wyższe tylko na niższe :)
 

Keres

Użytkownik
Użytkownik
Przecież przerabiając napęd tracisz gwarancję, bo przeróbka jest nie legalna. :)
Ja mam 1.61 i mi otwiera wszystko bez problemu, również Battlefield: Bad Co. 2
Kilka osob mowilo na tym forum ze wgranie orginalnego FW moze pomoc i gwarancja bedzie.
Pozatym nie odpowiedziales mi jasno , battlefield to wave 4 a mi chodzi o gry np
forza 3 , fifa 10 ktore maja wave 3 i nie wiem czy te gry trzeba robic na wave 4 czy na ix 1.61 pojdzie bez przerabiania.


@ Pieter029
Tak wiem ze mozna wgrac LT jednak czytalem o tym SSv1 i przerabianiem , ze chyba nie kazda gra chodzi na LT.Byl tu nawet temat gdzie jednej osobie nie chciala jakas gra chodzic na LT ;/
 

Pieter029

Użytkownik
Użytkownik
Kilka osob mowilo na tym forum ze wgranie orginalnego FW moze pomoc i gwarancja bedzie.
Być może ta gwarancja która dają na danej aukcji wygląda następująco, jak dostaniesz RRoda wysyłasz do nich oni wgrywaja oryginalnego FW (tak jak napisałeś) i wysyłają do m$ na gwarancję :) jednak zawsze mogą się skapnąć, że konsolka była otwierana :)

@ Pieter029
Tak wiem ze mozna wgrac LT jednak czytalem o tym SSv1 i przerabianiem , ze chyba nie kazda gra chodzi na LT.Byl tu nawet temat gdzie jednej osobie nie chciala jakas gra chodzic na LT ;/
To przerabianie o którym czytałeś dotyczy tylko i wyłącznie lepszego zabezpieczenia się podczas gry multiplayer na Xbox Live żeby nie załapać bana. Jeżeli masz zamiar grać offline to nie musisz nic przerabiać. LT czyta wszystko :)
 

gruby33

Użytkownik
Użytkownik
Mi jak na razie na LT bez żadnych przeróbek (ściągam ISO i DVD i wypalam) chodzą wszystkie gry. Nie miałem problemu z graniem. Gry: Tekken 6, Fifa 10, Forza 3, Assassins Creed 2, Fight Night Round 4, Ninja Gaiden 2, Afro Samurai, Gears of War 2, UFC 2009.
 

Litwin95

Banned
Tak, wgranie oryginalnego firmware działa, tzn. naprawiają konsolkę, ale czasem mogą zrobić bardziej szczegółową kontrolę, czy coś w tym stylu, a czasami nawet wracały naprawione konsole, które miały wgrany iXtreme. :)
Jeśli dany iXtreme obsługuje np. wave 4 to te niżej też obsłuży nigdy się pat****e się gry do wyższego wave! :)
Mój 1.61 obsługuje też Forzę 3. Z tego, co mi wiadomo 1.61 na razie daje sobie radę z każdą grą. :)
 

Keres

Użytkownik
Użytkownik
Hmm chyba mnie przekonaliscie na tego lt.

Jeszcze jedno pytanie:
Wie ktos z was czy istnieje mozliwosc sprawdzenia daty pordukcji na opakowaniu (w sklepie bez otwierania itp) poniewaz nie chcial bym trafic na liteona v3.Jak ktos cos wie prosze o porady.
 

Litwin95

Banned
Jest. Z tyłu opakowania jest dziurka przez którą widać całą tą karteczkę, na której pisze data produkcji, kod konsoli itp. :)
 

Keres

Użytkownik
Użytkownik
Jestes pewny ze sie da zobaczyc date produkcji ?
Na zdjeciach widzialem ze na pudelku widac jedynie napiecie konsoli ,a nic o dacie ;/ Jesli ktos cos wie niech pisze!
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
widac, tylko trzeba troche pokombinowac ale widac :p
 

Keres

Użytkownik
Użytkownik
Dzieki za odpowiedz , pozwol ze zapytam jeszcze o cos: (cytujac twoj inny post)

ja podam w miare dokladnie liteony:
v1 - od 24.04.2008
v2 - od czerwca 2009
v3 - od 16.09.2009

jesli powiedzmy konsola byla by z 2009-7-xx znaczylo by to ze jest w konsoli v1 lub v2 ,tak ?
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
jak lipiec to v2 ale robiony przez trick z tacką więc łatwy do sflashowania :p
 

Do góry Bottom