Dysk 120GB Hitachi Xbox360 problem.

robercik32

Świeżak
Świeżak
Witam, mam problem z dyskiem twardym od xbox360. Dysk został sformatowany (podłączony do PC) pod windowsem na NTFS. ( dostałem dysk w takim stanie, znajomy kupił nowy do x360). Jak już wcześniej pisałem w temacie dysk jest firmy Hitachi HTS54012B9SA00 120GB dysk oryginalny wyjęty z obudowy xboxa. Dysk po podłączeniu oczywiście nie jest widziany przez konsole. Próbowałem rożnych sposobów jak sprawić ze by był widoczny i normalnie funkcjonował.

Korzystałem już z opisów : http://xboxforum.pl/sprzet-f27/jak-podpiac-hdd-z-pc-do-xboxa360[bevs-bevt-beas-bjkt-bekt-velociraptor]-14421.html w związku ze jest to Hitachi HDDhackr nie jest w stanie mi pomoc ( próbowałem ) .

2 metoda która starałem się cos zdziałać : [T] Naprawa / Przywrócenie oryginalnego dysku 20GB do używalności w X360 - PREMIERA! Nowy XBOX - Online lub, tu w j. eng : Fix / Restore original 20/60/120 GB HDD after Xplorer ruins it

Najpierw starałem się przywrócić dysk po formacie jak z tego drugiego opisu, ale nawet w tedy dysku nie widział Xplorer360_09b6_120gb. Dopiero jak zastosowałem metodę podziału na partycje z pierwszego opisu ( dalsza cześć poradnika „tworzenie partycji”) Xplorer360_09b6_120gb zaczął normalnie widzieć dysk Partycje 0 i 2, ale Xbox dalej nie widzi dysku. Szukałem po sieci pliku HDDSS.bin od hitachi 120 GB, ale takiego pliku po prostu nie ma, znalazłem gdzieś na ********** HDDSS.bin od hitachi 20 gb, ( ale w 100% nie wiem czy to na pewno dobry hddss, ponieważ na 20gb tez dysk nie został wykryty)

Jest jakaś opcja ze by przywrócić ten dysk tak, aby Xbox go rozpoznawał i normalnie dało się z niego korzystać?
I takie pytanie jeszcze skąd się bierze ten plik HDDSS.BIN nie można go jakoś edytować ze by pasował do hitachi. Dlaczego one tylko do dysków WD pasują? (wybranych serii)?

Jeśli ma ktoś pomysł, co jeszcze mogę zrobić to proszę pisać, będę wdzięczny za pomoc.
 

MrDynamite12

Banned
Użytkownik
Nie. Dysku już nie naprawisz. Możesz korzystać z niego na PC ale Klocek go już nie zobaczy.

Sam sobie tak rozwaliłem dysk:(. Przykro mi.
 

mackoz

Użytkownik
Użytkownik
Nic sie nie zmienilo w tej sprawie do tej pory ? Nie ma nikt hddss ?
 

MastreDziku

Użytkownik
Użytkownik
Mam ten sam problem z dyskiem Hitachi 120 GB model HST545012B9SA00. Na prawdę nigdzie nie mogę znaleźć pliku HDDSS.bin Czy nikt nie ma dostępu do takiego pliku? Pomocy...
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Problem jest w tym, że plik hddss.bin to plik ściśle powiązany z firmware dysku (chodzi o serial number). Serialu w pliku nie możesz podmienić tak aby plik był "dla Twojego" dysku ponieważ jest podpisany przez microsoft.

Nie ma też opcji zmiany firmware HDD dla dysków innych niż WD (hddhacker to tak naprawde dedykowany program do zmiany odpowiednich segmentów firmware w dysku WD). Hitachi nie przewiduje takiej opcji. Ogólnie to zapomnij o tym dysku już.

Jedyną małoprawdopodobną opcją może być karta PC3000, jednak jak pamiętam jest kosmicznie droga i nie koniecznie obsłuży ten dysk :)
 

Do góry Bottom