Dysk 228GB nie można wgrać gier powyżej 28GB

mieszko1978

Świeżak
Świeżak
Witam

Przygotowałem dysk wg. przepisu:

[Xbox 360] How to hack a 250gb sata drive to work in the Xbox 360 and Xbox 360 Slim

konsola widzi go jako 228GB

Gry instalują się normalnie do chwili gdy na dysku zostaje 200-201GB.
Gdy widze że dysk mam 200 - 201 GB to podczas następnej instalacji wywala mi błąd że płyta może być zabrudzona żeby ją przetrzeć i taki komunikat pojawia się przy kazdej kolejnej grze którą chce zainstalowac mało tego gry które były już zainstalowane znikają.
Wyłączam konsole włączam zainstalowane gry pojawiają się ( można grać ) ale próba zainstalowania kolejnej kończy się znowu komunikatem przetrzyj płytke. Oczywiście instalowałem gry w różnej kolejności ( te które nie chciały się instalować instalowały sie normalnie )
Formatuje dysk i zaczynam od nowa instalowac gry przy pojemności dysku 200 - 201 GB zaczyna się to samo.
Dysk WD2500BEVS konsola przerobiona

Dziwne a może bardzo dziwne ?

mieszko1978
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Prosta sprawa - sa bad blocki pod koniec dysku.

I teraz tak - na wszelki wypadek.zgraj profil i save na pena, potem.podlacz dysk do pc i sprawdz jakim dosowym programem do hdd. Jak bedzie ok to bedziemy szukac gdzie indziej powodu.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Mozesz tez hd tune uzyc i sprawdzic bad sectory.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
 

hashpl

Banned
Dexter kurcze a ja sie nad tym tak glowilem, mam(mialem) identyczny problem jak kolega i sa ta na 99% bad sectory poniewaz dysk 2500BEVS pochodzi od 2 letniego laptopa i kiedys nie moglem nic z nim zrobic na PC , trzeba bylo usunac partycje i od nowa stworzyc.Oczywiscie przed przerobka go na xboxowy w windowsie pokazywalo 210gb, a gdy udalo mi sie go przerobic 228gb takze myslalem ze wszystko OK a tu guzik.Czy jest na to jakas rada ? Bo juz raz formatowalem 2 dni temu tak jak mi doradzili tutaj na forum i jestem w trakcie sciagania 80gb gier a wedlug tego co piszesz bede musial non stop formatowac dysk podczas instalacji nowej gry.Prosze o pomoc

Ps. Jestem pelen podziwu Twojej wiedzy
 

mieszko1978

Świeżak
Świeżak
Przeskanowałem dysk HD Tune - wyszedł bad sektor - czy to oznacza koniec dysku w xboksie ? Do tej pory urzywany był jako USB do PCta nie było problemów.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
na allegro pełno dysków z badami przerabiają i sprzedają jako do xboxa
a taki dysk do xboxa sie nie nadaje do niczego ... jedynie co mozna z nim zrobic
to pod PC podłączyć i programem RepartitionBadDrive zaznaczyć obszar uszkodzony
i go wyłączyć z obsługi tak żeby system go nie widział ,będzie działał pod PC
ale dysk z badami pod xboxa się już nie nadaje...bo będą się jaja działy właśnie
 

cin_mar

Użytkownik
Użytkownik
pomyśl sprzedaż tego dysku i dołożenie kilku złotych do nowego, póki jeszcze ten jest w miarę sprawny. bo o ile komputer będzie chodzić na takim bez większych problemów bo potrafi ominąć bad sektory, to z xboxem możesz mieć problem, znajomemu nie odpaliła się gra na dysku z badami chociaż wcześniej działała a i z profilem miał problem ponieważ był komunikat że jest uszkodzony
 

mieszko1978

Świeżak
Świeżak
Kupie nowy dysk a ten wróci jako przenośny do PCta
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
przeleć HDD Regenerator-em
Osobiście udawało mi się przywracać w ten sposób dyski do poprawnego działania. Zwykle problem wracał ale np po 2 latach.
 

Do góry Bottom