Dyski.

X

Xinqev

Guest
Witam, mam jeszcze parę pytań dotyczących dysku.

Kupiłem Xboxa 360 Slima 4GB i mam zamiar dokupić dysk.

1) Czytałem gdzieś, że na allegro te dyski WD trzeba jakos formatować. Czy to prawda, a jeśli tak na czym to polega?
2) Na allegro są aukcje dotyczące dysków w czarnym prostokącie z paseczkiem 250GB. Czy ten prostokąt trzeba otwierać, żeby wyjąć dysk?
3) Pytanie powiązane do pytania drugiego.. dlaczego niektóre aukcje dotyczą samej (ww.) obudowy? Czyli tego prostokąta?

Czy ktoś mógłby mi dać link do aukcji, gdzie nie będzie wymagana żadna zabawa w formatowaniem itp. z dyskiem?
 

pat792

Użytkownik
Użytkownik
1) Trzeba utworzyć specjalne partycje.
2) Ten prostokąt jak go nazywasz jest zaklejony. Więc ciężko będzie Ci wyjąć dysk z niego. Ale nie wiem po co masz go wyjmować.
3) Ponieważ jeżeli kupiłeś sam dysk WD owszem możesz go wsadzić do xbox'a. Ale będziesz musiał chociaż przykleić go taśmą, aby się nie kiwał. Ponieważ dysk nie pasuje tam idealnie. Właśnie po to są te obudowy, aby dysk pasował idealnie.
 
X

Xinqev

Guest
Czyli rozumiem, że ten `prostokąt` jest ... tak jakby w pewnym stopniu.. przejściówką do dysku? I jak kupię takiego to wystarczy włożyć i grać?
 

T4JS0N

Użytkownik
Użytkownik
W pewnym sensie . Najlepszym dla ciebie rozwiązaniem będzie kupienie od razu dysku w obudowie i nie martwienie się o nic ;] Tu masz link i ja bym na twoim miejscu z niego kupił : PROMOCJA DYSK 250GB KAŻDY XBOX 360 POZNAŃ TULCE (1480204615) - Aukcje internetowe Allegro
 

pat792

Użytkownik
Użytkownik
Przejściówką to nie jest. Raczej służy jako dopasowanie do otworu.
 

T4JS0N

Użytkownik
Użytkownik
Kolega napisale ze tak jakby "przejściówką"
 

bigosPL

Użytkownik
Użytkownik
na tej aukcji dysk bez obudowy kupujesz
 

Gadamer

Świeżak
Świeżak
Co wszyscy z tą taśmą, rozumiem że dobra do klejenia samochodów, ale żeby kleić elektronike?
A ten prostokąt o nic innego jak swego rodzaju obudowa.
 

dradon

Użytkownik
Użytkownik
ten czarny prostokat to obudowa chroniaca dysk prze uszkodzeniem ;p
 
X

Xinqev

Guest
No to teraz wprowadziliście mnie w zamieszanie.

1) To lepiej kupić dysk z obudową czy bez?
2) Na tych dyskach WD trzeba robić jakieś partycje? (mam nieprzerobioną konsolę)
3) Zastanawiam się nad kupnem:
a) DYSK 250GB HDD / SLIM / OD RĘKI 24H / X360 /ROBSON (1500071456) - Aukcje internetowe Allegro
b) DYSK 250GB do XBOX 360 SLIM + KIESZEŃ - NOWY (1498535727) - Aukcje internetowe Allegro
c) DYSK 250GB/250 GB DO XBOX 360 SLIM NOWY 4CONSOLE (1500185390) - Aukcje internetowe Allegro

Tylko, że w tych aukcjach nadmienione jest, że te dyski nie są oryginalne, a są identyczne jak oryginalne.. czyli to te deyski WD wpakowane w obudowę?

4) Jeśli ktoś kupował sobie dysk, na którym nie trzeba było już niczego tworzyć to prosiłbym o link.
 
X

Xinqev

Guest
I lepiej mieć oryginała czy nie ma różnicy między nim, a tym `co rozpoznaje jako oryginalny`?
 
X

Xinqev

Guest
Dobra, krótka piłka:

chcę kupić ten dysk: DYSK 250GB do XBOX 360 SLIM + KIESZEŃ - NOWY (1498535727) - Aukcje internetowe Allegro

Będzie w porządku? Nie trzeba na nim nic tworzyć?
 
X

Xinqev

Guest
No więc jak?
 

piotrek95pl

Użytkownik
Użytkownik
3) Ponieważ jeżeli kupiłeś sam dysk WD owszem możesz go wsadzić do xbox'a. Ale będziesz musiał chociaż przykleić go taśmą, aby się nie kiwał. Ponieważ dysk nie pasuje tam idealnie. Właśnie po to są te obudowy, aby dysk pasował idealnie.
ja tam mam dysk bez zanej tasmy i nic sie nie dzieje

Jeśli ktoś kupował sobie dysk, na którym nie trzeba było już niczego tworzyć to prosiłbym o link.
jezeli pisze ze dysk jest gotowy do uzycia to najprawdopodobniej nie musisz nic tworzyc . tak bylo w moim przypadku
 
X

Xinqev

Guest
A odpowiedzialby ktos jak wyglada sprawa z tymi pytaniami powyzej?
 

cyborg95

Użytkownik
Użytkownik
Up
Bez problemu będzie chodził śmiało kupuj i ciesz się tanim i dobrym dyskiem a nie przepłacać prawie 400zł za oryginał , a ten za 190 jest taki sam jak oryginał różni się tylko wyglądem ( chyba że masz obudowę )
 
X

Xinqev

Guest
Hm.. tak na dobrą sprawę: bardziej opłacało się chyba kupić wersję 250GB, nie?
 
X

Xinqev

Guest
Mam na myśli wersję konsoli 250GB
 

KamileQ

Banned
Użytkownik
Tak.

A ja mam pytanie. Mam dysk przerobiony 120gb. jak kupie taką obudowe Obudowa dysku xbox 360 120GB czarna (1493060985) - Aukcje internetowe Allegro

To bedzie wszystko działać? (nie mam kabla sam dysk)
 

pasiur123

Użytkownik
Użytkownik
Nie bede tworzyc tematu nowego a wiec widze ze x360 4g jest za 800zl dostepny a dysk za 170 to wychodzi 970 zl aa slim 250 kosztuje 999 to nie lepiej kupic arcade??
 

Do góry Bottom