Dzielenie Gold'a Xbox One

maciejet

Użytkownik
Użytkownik
Witam serdecznie. Jako wieloletni posiadacz X360 przyszła kolej na przesiadkę na Xbox One. Konsolkę mam od niedawna i przeglądając różne informacje w Internecie natknąłem się na wzmiankę, iż na Xbox One można dzielić Golda na inne profile znajdujące się na konsoli. Nazywa się to Home Gold czy jakoś tak podobnie. Swojego głównego profilu od dawien dawna nie zasilałem goldem ale mam dostęp do konta, które ma wykupionego Golda jeszcze na kilka miesięcy do przodu. Jak to zrobić, żebym mógł grać na swoim głównym koncie on-line korzystając z golda wykupionego na drugim koncie? Gdzie szukać tych opcji? Ile razy można z tego skorzystać? Pytam gdyż Interfejs Xbox'a One wydaje mi się troszkę chaotyczny w porównaniu do 360. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi w tym temacie.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Tamto drugie ustaw na konsoli jako konto domowe...
 

maciejet

Użytkownik
Użytkownik
Jutro poszukam tej opcji. Czy są powiązane z tym jakieś ograniczenia np. co do ilości korzystania z tej opcji w ciągu roku? Czy jeżeli takowe istnieją dotyczą one konsoli czy profilu? Pytania może wydają się banalne, ale jednak Xone to troszkę inne środowisko w stosunku do X360.
 

MatGlo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wydaje mi się że nie na tego typu ograniczeń

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jutro poszukam tej opcji. Czy są powiązane z tym jakieś ograniczenia np. co do ilości korzystania z tej opcji w ciągu roku? Czy jeżeli takowe istnieją dotyczą one konsoli czy profilu? Pytania może wydają się banalne, ale jednak Xone to troszkę inne środowisko w stosunku do X360.
Nie, nie ma żadnych ograniczeń dzięki czemu możesz zakupić nawet tani profil z Goldem a grać na swoim głównym ;)
 

zendow

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam

Jestem totalnie zielony, nie zakładam nowego tematu żeby nie śmiecić.
Pytanie mam takie. Na konsoli mam 2 konta: ja + syn
Jak kupie GOLDa to oboje mamy do niego dostęp czy tylko 1 z tych kont ?
 

maciekww28

Użytkownik
Użytkownik
jeśli udostępnisz golda na konsoli to każdy profil ma do niego dostęp
mogę się mylić ale takie konta nie mają przywileju jeśli chodzi o zniżki czy też darmowe gry ale multi działa
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@zendow

Jeśli kupisz sobie konto GOLD profil/klucz to na konsoli Xbox One dostęp do niego (golda) będzie miało każde konto na konsoli. Przykładowo jest konto: Edek i konto Zdzichu. Zdzichu jest ojcem, a Edek synem. Zdzichu aktywuję konto będąc zalogowanym u siebie, a Edek również ma do niego dostęp. Wszystko to dzięki funkcji Home dostępnej jedynie w Xbox One (xbox 360 jej nie posiada). Czyli jeden i drugi może grać multi etc.
 

zendow

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za odpowiedzi. Czyli wychodzi na to że GOLD jest przypisany do konsoli a nie do konkretnego gracza.
Mówimy o XOne bo to ten dział.
 

sqbnc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Gold jest przypisany do konta, ale możesz udostępniać golda innym osoba (inne konta), ta opcje można też wyłączyć

G2 / SwiftKey
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Musisz ustawić swoja konsole jako Domowa i wtedy wszystkie konta na konsoli będą mieć dostęp do Golda
 

zendow

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziękuje za odpowiedź. Sprawa jasna.
 

Overkill

Użytkownik
Użytkownik
Musisz ustawić swoja konsole jako Domowa i wtedy wszystkie konta na konsoli będą mieć dostęp do Golda
dobrze wiedzieć taką wiadomość będę wiedział na przyszłość bo jeszcze nie nabyłem nowej konsoli X1
 

Machhh

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Takie pytanie :) Czy jezeli mam na jednej konsoli 4 konta to czy moglbym wszystkie 4 ustawic jsko home. Czy to sie tyczy tylko jednego konta ? W sensie jak zmienie na inne na home to poprzednie przestanie byc home ? Troche zamieszalem ale mam nadzieje ze jasne :)
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Musisz ustawić swoja konsole jako Domowa i wtedy wszystkie konta na konsoli będą mieć dostęp do Golda
z tą różnicą że na XO na koncie z aktywnym goldem po ustawieniu opcji moja domowa konsola wszystkie inne profile na tej konsoli będą miały dostęp do Multi i gier z tego konta czy to z gold darmowych czy zakupione normalnie - tak ale nie będą te pozostałe konta miały przywileju korzystania ze zniżek w gold w sklepie cyfrowym a jedynie te konta będą miały zniżki na gry które mają faktycznie zakupione gold i nie trial tak jak wspomniał
Dzielenie Gold'a Xbox One
 
Ostatnia edycja:

Sae

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Takie pytanie :) Czy jezeli mam na jednej konsoli 4 konta to czy moglbym wszystkie 4 ustawic jsko home. Czy to sie tyczy tylko jednego konta ? W sensie jak zmienie na inne na home to poprzednie przestanie byc home ? Troche zamieszalem ale mam nadzieje ze jasne :)
"
Możesz ustawić wszystkie konta jako "HOME" Nie podmienia.
 

Machhh

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
"
Możesz ustawić wszystkie konta jako "HOME" Nie podmienia.
Dzieki Wielkie za odpowiedz :) Wlasnie takiej oczekiwalem. Pozdrawiam.
 

Machhh

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
"
Możesz ustawić wszystkie konta jako "HOME" Nie podmienia.
Dzieki Wielkie za odpowiedz :) Wlasnie takiej oczekiwalem. Pozdrawiam.
 

Machhh

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
"
Możesz ustawić wszystkie konta jako "HOME" Nie podmienia.
Dzieki Wielkie za odpowiedz :) Wlasnie takiej oczekiwalem. Pozdrawiam.
 

blazej25

Użytkownik
Użytkownik
Witam, posiadam Xbox One i mam abonament gold, chcę sprawić prezent siostrze i kupić jej xboxa 360. Czy na obu konsolach może funkcjonować moje konto z abonamentem czy to się w jakiś sposób wyklucza?
 

Do góry Bottom