Dzielenie konta na 2 konsole...przesiadka z one x

twarek

Użytkownik
Użytkownik
10tego zakupuje series x i teraz jako posiadacz 2ch konsol musze oddac 1 dzieciom, ale chce zeby mialy dosteo do moich gier ktore kupilem.
Na one x dziele konto z kolega, a gram na swoim. Czyli tonto 1. Konto nr 2 jest moje.jak to rozgryzc i czy sie da?

Attachments

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Pytanie co chcesz udostępnić, bo na koncie nr 1 masz GP, XBL i EA a na koncie nr 2 masz swoje gry. Jeśli chcesz udostępnić tylko swoje gry z konta nr 2, to instalujesz konto nr 2 na konsoli dla dzieci i ustawiasz konsolę jako konsola domowa. Profil później usuwasz i dzieci sobie grają na swoich profilach w gry z konta nr 2 :) Ty grasz na swojej konsoli w dalszym ciągu na swoim profilu, czyli konto nr 2 :)

chudzielec

Użytkownik
Użytkownik
Czy taka kombinacja zadziała?
Aktualnie mam XOne, a na nim profil mój (z gamepassem i grami) oraz profile dzieci.
Wkrótce (mam nadzieję) dokupię XSeries i aktualna konsola powędruje do drugiego telewizora. XSX będzie jako konsola główna.
Wydaje mi się, że powinienem na dodatkowym (aktualnym) One ustawić na swoim koncie konsolę domową i wylogować się z konta.
Na nowego Series X skopiować profile i wyrobić dzieciakom nawyk logowania się najpierw na moje konto i dopiero przełączania się na swoje..
I wg mnie powinienem mieć dostęp do gamepassa i kupionych gier na obu konsolach. Zastanawiam się tylko czy jeśli zaloguję się na swoje konto na starej konsoli (ustawionej jako domowa) to nowa straci dostęp do gier i gamepassa? Bo chyba z automatu wyloguje tam moje konto?
I kolejne pytanie - czy na obu konsolach będziemy mogli grać równocześnie w tą samą grę na różnych profilach?

Konsole oczywiście w jednej sieci, na zewnątrz widoczne pod takim samym IP (jeśli to ma jakieś znaczenie).

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czy taka kombinacja zadziała?
Aktualnie mam XOne, a na nim profil mój (z gamepassem i grami) oraz profile dzieci.
Wkrótce (mam nadzieję) dokupię XSeries i aktualna konsola powędruje do drugiego telewizora. XSX będzie jako konsola główna.
Wydaje mi się, że powinienem na dodatkowym (aktualnym) One ustawić na swoim koncie konsolę domową i wylogować się z konta.
Na nowego Series X skopiować profile i wyrobić dzieciakom nawyk logowania się najpierw na moje konto i dopiero przełączania się na swoje..
I wg mnie powinienem mieć dostęp do gamepassa i kupionych gier na obu konsolach. Zastanawiam się tylko czy jeśli zaloguję się na swoje konto na starej konsoli (ustawionej jako domowa) to nowa straci dostęp do gier i gamepassa? Bo chyba z automatu wyloguje tam moje konto?
I kolejne pytanie - czy na obu konsolach będziemy mogli grać równocześnie w tą samą grę na różnych profilach?

Konsole oczywiście w jednej sieci, na zewnątrz widoczne pod takim samym IP (jeśli to ma jakieś znaczenie).
Twój sposób zadziała, ale tylko jego pierwsza część. W momencie kiedy na starym XO zalogujesz się na swoje konto to wyloguje Cię z konta na XSX. Nie można być zalogowanym w jednym czasie na dwóch różnych konsolach. Żeby móc grać np z dzieckiem w tą samą grę to Ty graj na XSX (bo tam nie będzie domowej), a dziecko może normalnie odpalić Twoją grę na swoim profilu bez konieczności logowania się na Twoje konto (dzięki domowej konsoli) na starym XO i możecie grać razem, nawet po sieci.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zalogowanym na dwóch konsolach może już być, bo w końcu to zmienili :) (mogę grzebać coś na XOS a w międzyczasie mieć odpaloną grę na XOX :) ). Tylko na swoim profilu nie pogra równocześnie na Xbox One i XSX :) Co do reszty tak jak Kuleczka pisała ;)

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zalogowanym na dwóch konsolach może już być, bo w końcu to zmienili :) (mogę grzebać coś na XOS a w międzyczasie mieć odpaloną grę na XOX :) ). Tylko na swoim profilu nie pogra równocześnie na Xbox One i XSX :) Co do reszty tak jak Kuleczka pisała ;)
A to widzisz nie wiedziałam, bo już dawno nie korzystałam z konsoli :smuggrin:

Velthar

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Podepnę się pod temat.
Kupiłem xoness i dodałem ją jako konsolę domową. Dodałem konto dziecka aby mogło grac w moje gry na swoim profilu. Konsola wymusza abym się zalogował by inny użytkownik mógł zagrać w grę. Przy mojej wcześniejszej xonex nie było to wymagane i wtedy drugie dziecko grało na luzaku na moim PC w te samą grę co na konsoli. Wtedy jednocześnie grali obaj np. w Forze Horizon 4. Przy nowej generacji to nie działa a zgodnie z opisem w ustawieniach konsoli jako domowej powinno to działać.

Hunteri82 pl

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
utworzyłem nowe konto i zakupiłem fife 21, u mnie jest ustawione jako domowa konsola na xsx a kumpel na swoim xox ma profil odpalony w tle a gra na swoim, wiec dalej działa jak dawniej

Velthar

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właśnie rozwiązałem problem. Okazało się, że MS widział mojego starego xboxa s. Ja podczas instalacji nowego pobrałem ustawienia z starego. MS uznał, że to jest ta sama konsola. Musiałem usunąć jako domową i dodać jeszcze raz. Straciłem przez to jedno dodanie konsoli, ale i tak zostały mi jeszcze 2 do końca tego roku :) Teraz wszystko pięknie działa a ja mam spokój w domku :) Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Do góry Bottom