Dzielenie konta na 2 konsole...przesiadka z one x

twarek

Użytkownik
Użytkownik
10tego zakupuje series x i teraz jako posiadacz 2ch konsol musze oddac 1 dzieciom, ale chce zeby mialy dosteo do moich gier ktore kupilem.
Na one x dziele konto z kolega, a gram na swoim. Czyli tonto 1. Konto nr 2 jest moje.jak to rozgryzc i czy sie da?
 

Attachments

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Pytanie co chcesz udostępnić, bo na koncie nr 1 masz GP, XBL i EA a na koncie nr 2 masz swoje gry. Jeśli chcesz udostępnić tylko swoje gry z konta nr 2, to instalujesz konto nr 2 na konsoli dla dzieci i ustawiasz konsolę jako konsola domowa. Profil później usuwasz i dzieci sobie grają na swoich profilach w gry z konta nr 2 :) Ty grasz na swojej konsoli w dalszym ciągu na swoim profilu, czyli konto nr 2 :)
 

chudzielec

Użytkownik
Użytkownik
Czy taka kombinacja zadziała?
Aktualnie mam XOne, a na nim profil mój (z gamepassem i grami) oraz profile dzieci.
Wkrótce (mam nadzieję) dokupię XSeries i aktualna konsola powędruje do drugiego telewizora. XSX będzie jako konsola główna.
Wydaje mi się, że powinienem na dodatkowym (aktualnym) One ustawić na swoim koncie konsolę domową i wylogować się z konta.
Na nowego Series X skopiować profile i wyrobić dzieciakom nawyk logowania się najpierw na moje konto i dopiero przełączania się na swoje..
I wg mnie powinienem mieć dostęp do gamepassa i kupionych gier na obu konsolach. Zastanawiam się tylko czy jeśli zaloguję się na swoje konto na starej konsoli (ustawionej jako domowa) to nowa straci dostęp do gier i gamepassa? Bo chyba z automatu wyloguje tam moje konto?
I kolejne pytanie - czy na obu konsolach będziemy mogli grać równocześnie w tą samą grę na różnych profilach?

Konsole oczywiście w jednej sieci, na zewnątrz widoczne pod takim samym IP (jeśli to ma jakieś znaczenie).
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czy taka kombinacja zadziała?
Aktualnie mam XOne, a na nim profil mój (z gamepassem i grami) oraz profile dzieci.
Wkrótce (mam nadzieję) dokupię XSeries i aktualna konsola powędruje do drugiego telewizora. XSX będzie jako konsola główna.
Wydaje mi się, że powinienem na dodatkowym (aktualnym) One ustawić na swoim koncie konsolę domową i wylogować się z konta.
Na nowego Series X skopiować profile i wyrobić dzieciakom nawyk logowania się najpierw na moje konto i dopiero przełączania się na swoje..
I wg mnie powinienem mieć dostęp do gamepassa i kupionych gier na obu konsolach. Zastanawiam się tylko czy jeśli zaloguję się na swoje konto na starej konsoli (ustawionej jako domowa) to nowa straci dostęp do gier i gamepassa? Bo chyba z automatu wyloguje tam moje konto?
I kolejne pytanie - czy na obu konsolach będziemy mogli grać równocześnie w tą samą grę na różnych profilach?

Konsole oczywiście w jednej sieci, na zewnątrz widoczne pod takim samym IP (jeśli to ma jakieś znaczenie).
Twój sposób zadziała, ale tylko jego pierwsza część. W momencie kiedy na starym XO zalogujesz się na swoje konto to wyloguje Cię z konta na XSX. Nie można być zalogowanym w jednym czasie na dwóch różnych konsolach. Żeby móc grać np z dzieckiem w tą samą grę to Ty graj na XSX (bo tam nie będzie domowej), a dziecko może normalnie odpalić Twoją grę na swoim profilu bez konieczności logowania się na Twoje konto (dzięki domowej konsoli) na starym XO i możecie grać razem, nawet po sieci.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zalogowanym na dwóch konsolach może już być, bo w końcu to zmienili :) (mogę grzebać coś na XOS a w międzyczasie mieć odpaloną grę na XOX :) ). Tylko na swoim profilu nie pogra równocześnie na Xbox One i XSX :) Co do reszty tak jak Kuleczka pisała ;)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zalogowanym na dwóch konsolach może już być, bo w końcu to zmienili :) (mogę grzebać coś na XOS a w międzyczasie mieć odpaloną grę na XOX :) ). Tylko na swoim profilu nie pogra równocześnie na Xbox One i XSX :) Co do reszty tak jak Kuleczka pisała ;)
A to widzisz nie wiedziałam, bo już dawno nie korzystałam z konsoli :smuggrin:
 

Velthar

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Podepnę się pod temat.
Kupiłem xoness i dodałem ją jako konsolę domową. Dodałem konto dziecka aby mogło grac w moje gry na swoim profilu. Konsola wymusza abym się zalogował by inny użytkownik mógł zagrać w grę. Przy mojej wcześniejszej xonex nie było to wymagane i wtedy drugie dziecko grało na luzaku na moim PC w te samą grę co na konsoli. Wtedy jednocześnie grali obaj np. w Forze Horizon 4. Przy nowej generacji to nie działa a zgodnie z opisem w ustawieniach konsoli jako domowej powinno to działać.
 

Hunteri82 pl

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
utworzyłem nowe konto i zakupiłem fife 21, u mnie jest ustawione jako domowa konsola na xsx a kumpel na swoim xox ma profil odpalony w tle a gra na swoim, wiec dalej działa jak dawniej
 

Velthar

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właśnie rozwiązałem problem. Okazało się, że MS widział mojego starego xboxa s. Ja podczas instalacji nowego pobrałem ustawienia z starego. MS uznał, że to jest ta sama konsola. Musiałem usunąć jako domową i dodać jeszcze raz. Straciłem przez to jedno dodanie konsoli, ale i tak zostały mi jeszcze 2 do końca tego roku :) Teraz wszystko pięknie działa a ja mam spokój w domku :) Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
 

Bolce8Havana

Użytkownik
Użytkownik
Może mi ktoś to łopatologicznie jeszcze raz wytłumaczyć?
Kupiłem XSXa, starego XO oddaję siostrzeńcowi, niech chwyta bakcyla:)
Jak mam teraz ustawić jedną i drugą konsolę? żebym nic nie spitolił, a przy okazji żeby młody miał dostęp do moich gier (mam włączone GPU plus sporą biblioteczkę kupionych tytułów). Sorry, że powielam, ale nie chcę nic spi...olić, a młody dosyć daleko mieszka więc ciężko mi będzie do niego podjechać.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ustaw u niego swoje konto jako domowe i wtedy niech gra na swoim koncie - u siebie Ty loguj sie na swoje i tyle.
 

Bolce8Havana

Użytkownik
Użytkownik
Ustaw u niego swoje konto jako domowe i wtedy niech gra na swoim koncie - u siebie Ty loguj sie na swoje i tyle.
I możemy w tym samym czasie mieć odpalone obie konsole?
I grać w te same gry etc.? Czy będzie mnie wywalało? Żadnego offline?
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak. On ma ustawione Twoje konto jako domowe i gra na swoim korzystając z Twoich gier (po ustawieniu tam konsoli domowej możesz nawet to konto swoje u niego usunąć). Ty logujesz się na swoje konto u siebie i mozecie grać w te same gry.
 

S2k

Świeżak
Świeżak
Tak. On ma ustawione Twoje konto jako domowe i gra na swoim korzystając z Twoich gier (po ustawieniu tam konsoli domowej możesz nawet to konto swoje u niego usunąć). Ty logujesz się na swoje konto u siebie i mozecie grać w te same gry.
Podpinam się pod pytanie, bo mam sytuacje, której opisanej na forum nie znalazłem ... na ten moment ma jedną konsole w domu, ale teraz na święta chce dwójce dzieci kupić po konsoli. Z tego co rozumiem działanie usługi "konsola domowa" to jak jedną konsolę (np. "dziecka 1") ustawię jako domową to będzie mogło grać w gry z mojego konta bez logowania na mój profil, ja będę mógł logować się normlanie na drugiej konsoli na swój profil i grać. Ale z "dziecko 2" będzie miało problem, bo będzie musiało się logować najpierw na mój profil (czego chciałbym uniknąć), a potem dopiero przelogować się na własny i grać?
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Konsolę domową możesz mieć tylko na jednym koncie dziecka, drugie musi grać tak jak piszesz, oczywiście Ty wtedy nie grasz (we trójkę nie zagracie)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Nie znalazłeś bo nie da się grać w 3 jednocześnie... jedna konsola domowa może zostać aktywowana w tym samym momencie. Druga konsola gra zalogowana na profilu a 3 osoba może pograć w bierki...
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Druga konsola gra zalogowana na profilu a 3 osoba może pograć w bierki...
Nie ma bierek nawet w Game Passie póki co... :)

Podpinam się pod pytanie, bo mam sytuacje, której opisanej na forum nie znalazłem ... na ten moment ma jedną konsole w domu, ale teraz na święta chce dwójce dzieci kupić po konsoli. Z tego co rozumiem działanie usługi "konsola domowa" to jak jedną konsolę (np. "dziecka 1") ustawię jako domową to będzie mogło grać w gry z mojego konta bez logowania na mój profil, ja będę mógł logować się normlanie na drugiej konsoli na swój profil i grać. Ale z "dziecko 2" będzie miało problem, bo będzie musiało się logować najpierw na mój profil (czego chciałbym uniknąć), a potem dopiero przelogować się na własny i grać?
Na szczęście nie da się Microsoftu aż tak oszukiwać. W Twoim przypadku potrzebne są 2 subskrypcje (zakładam że chodzi o GP). Ostrzegam przed częstą zmianą konsoli domowej. Limit jest 5 razy w roku.

Wszystko w miarę udanie wyjaśniłem w filmie:

 

Do góry Bottom