Dziwna usterka konsoli- pomóżcie !!!

mamba

Użytkownik
Użytkownik
siema!

mam mega problem z moim iksikiem, w temacie nie jestem zielony bo to juz mój trzeci xbox ale pisze tu bo takie zasady forum, zatem...
problem polega na tym że blokuje sie lewa gałka na każdym padzie. Tzn jak dasz np w Crisisie czy innej grze lekko gałke w prawo to włącza sie taki jakby 'autofire' i postac mimo zwolnienia gałki dalej idzie w lewo. Nie dzieje sie to zawsze i nie na kazdej gdze oraz nie zawsze w zacina sie w lewo (czasem prawo na innym padzie) ale na wiekszosci. Wymienilismy w sklepie ten czytnik odpowiedzialny za kontakt padów z konsolą i dalej to samo. Podsylam w załączniku filmik na którym widac ocb. Chyba skończy sie serwidem microsoft, a moze to oprogramowanie? Mój iks to jasper 2010-03-11 arcade.

YouTube - SMOV0017 - filmik pokazujący co sie dzieje
 

Szark

Użytkownik
Użytkownik
Ja też tak mam od nowości na dwóch padach, ale założyłem, że to normalne i się szybko przyzwyczaiłem. W sumie to nie rzutuje w ogóle na grę bo przecież gałką wywija się cały czas w różne strony i rzadko kiedy zostawia bez ruchu, ale rozumiem, że może to denerwować.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
kolego szukasz dziury w całym i sam kombinujesz
przeciez ewidentnie widac na filmie że palcem specjalnie ustawiasz drżążek lekko w prawo
i tak zostawiasz !!!
ja bym ci uszu natarł :p
możesz małą kropelkę WD40 tam zaaplikowac i zapałką po plastiku rozprowadzić
mozesz tez na gwarancje wysłać skoro ją masz ... jak poprawi ci to samopoczucie :)
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
A może wciśnij gałkę tzn jak się ją pociągnie to ona tak jakby odskakuje, i wtedy lubi się zatrzymywać w miejscu tak jak robisz to na filmiku, naciśnij ją i nie szukaj dziury w całym oraz naucz się Polskiego.
 

mamba

Użytkownik
Użytkownik
ej jestescie niedowiary... "nie szukaj dziury w całym" i jeszcze pocisk "i nucz sie polskiego"... widze ze tutaj naprawde mozna liczyc na czyjas pomoc.

Nie szukam dziury w calym bo nawet wlasiciel sklepu który siedzi w konsolach kilkanascie lat i stał juz na giełdach jak wy na stojaco pod szfe wchodziliście i sam mówi ze nie jest to normalne. Na załączonym filmiku akurat lekko ruszam gałką ale czasami dam mocno i dzieje sie to samo. Nie wiem czy to jest takie fajne ze jak gram w GTA4 i dam w prawo zeby obrocic goscia to on zaczyna chodzic w kółko i tak na 10 razy dzieje sie z 6...:/
 

jaqjordan

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam podobnie, ale nie wiem czy we wszystkich grach. Najbardziej to zauwazylem w wlasnie Crysisie i Sega Super Star Tennis :)
Kwestia przyzwyczajenia. W GTA 4 tego nie zauwazylem.

Sent from my GT540 using Tapatalk
 

freeman94

Użytkownik
Użytkownik
to normalne ja mam 2 pady i to samo, powiem szczerze że nie rzutuje to jakoś na rozrywkę.
 

mamba

Użytkownik
Użytkownik
łoł to wdze ze problem rzeczywiscie powszechny:/ no trudno to nie wysylam do microsoftu, denerwujące to troche jak kitram sie idealnie za sciana daje lekko w prawo zeby sie wychylic a tu blokuje gałke i postać wychodzi mi prosto na ostrzał i headshot... no przeszkadza ale trudno.
 

darnokPL

Użytkownik
Użytkownik
to problem od razu na lewo "odskoczyć"?
Problemem było to gdybyś miał problem z "RS"!
 

zooooounk31

Banned
ja z pierwszym padem mialem tak samo, sprzedalem i kupilem nowego i problemu nie mam juz wcale. ale rozkrecalem go wczesniej i troche okruchow wypadlo, zobacz, moze u ciebie cos podeszlo chociaz szansa znikoma... pzodro
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
przecież to wina pada a nie konsoli czy oprogramowania..chłopie, byś widział moje gałki, to byś się cieszył, że masz takie, jakie masz ;) prawa już w ogóle nie wraca na środek, tam gdzie zostawie, tam opada, gdy wciskam to nie ma tego dźwięku wciskania, cała gała w środku jest zmielona niczym pasztet *********. z prawą niewiele lepiej, ale już gumy na niej niewiele zostało ;)
 

mamba

Użytkownik
Użytkownik
ale tego czarnego pada kupiłem dzien wczesniej wiec nie jest zjechany. No trudno widze ze pomysłu konkretnego nie ma wiec i ja chyba to oleje no chyba ze bedzie juz strasznie blokowal. dzieki za wszytko odpo te pomocne i te nie:)
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
nie mówcie, że to żaden problem, bo to uciążliwe jak cholera. wystarczy pograć w jakąś ścigałkę, by się przekonać. miałem już dość łapania toru jazdy, kiedy mi samochód sam skręcał... :/
miałem ten sam problem, choć nie na każdym padzie, lecz jednym. ale po prostu wymieniłem gałkę, ze starego dualshocka pasuje idealnie.
i działa. :)





:D
 

Do góry Bottom