Dzwiek 5.1 (pelny) tanim kosztem.Jak to zrobic?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Darkk

Użytkownik
Użytkownik
Witam, chcialbym uzyskac dzwiek 5.1 (pelny, nie stereo) lecz nie wiem co jest mi potrzebne, czy wystarczy karta muzyczna zewnetrzna ktora zrobi mi taki dzwiek?
Czytalem o tym ze mozna karta muzyczna lub amplitunerem mozna to uzyskac lecz takie urzadzenia sa bardzo drogie.

No wiec pare pytan:

1.Czy da sie zrobic tak ze obraz mam polaczony do monitora przez hdmi, a adapterem av z wyjsciem optycznym robie sobie dzwiek 5.1 czy jedno wyklucza drugie?

2.Czy moge to zrobic za pomoca karty zewnetrznej usb, lub amplitunerem?

3.A moze sie myle i wystarczy sam adapter av z wyjsciem optycznym i wystarczy podlaczyc to do glosnikow, czy w tedy bede miec pelny dzwiek 5.1 czy tylko stereo???
 

krisroza

Użytkownik
Użytkownik
1. można
2. za pomocą amplitunera
3. musisz mieć coś co zdekoduje sygnał 5.1 bo z X wychodzi tylko pakiet danych nie podzielony na głośniki

Kup sobie głośniki do kompa z dekoderem 5.1 i wejście optycznym lu zainwestuj w (niestety) kino domowe.
Można by też tak. Optyczny z X do kary dźwiękowej komputera (jeżeli ma we/wy optyczne), a z kompa na głośniki 5.1
 

tomciopaluch

Banned
Użytkownik
podepne sie do tematu,,,,, jakie kable kupic lub co mam zrobic zeby miec 5,1 ??? konsole do tv podpieta przez hdmi , w kinie domowym nie ma wejscia optycznego..tylko to co widac na fotce
 

krisroza

Użytkownik
Użytkownik
Nie mogę się dopatrzyć ale nie ma chyba też wejścia cyfrowego coxial więc raczej lipa.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
podepne sie do tematu,,,,, jakie kable kupic lub co mam zrobic zeby miec 5,1 ??? konsole do tv podpieta przez hdmi , w kinie domowym nie ma wejscia optycznego..tylko to co widac na fotce
No z tego sprzęciku to ty 5.1 nie uzyskasz
 

Darkk

Użytkownik
Użytkownik
1. można
2. za pomocą amplitunera
3. musisz mieć coś co zdekoduje sygnał 5.1 bo z X wychodzi tylko pakiet danych nie podzielony na głośniki

Kup sobie głośniki do kompa z dekoderem 5.1 i wejście optycznym lu zainwestuj w (niestety) kino domowe.
Można by też tak. Optyczny z X do kary dźwiękowej komputera (jeżeli ma we/wy optyczne), a z kompa na głośniki 5.1
Hmm, a mozna zrobic tak, ze dokupie karte zewnetrzna usb muzyczna i przez nia sobie zrobie 5.1?
Czy taka karta zewnetrzna nie bedzie sie "gryza" z ta co mam juz w komputerze?

I jeszcze jedno, czy karta zewnetrzna tak do 150 zl np taka :
ZEWNĘTRZNA KARTA DŹWIEKOWA USB 7.1 SWEEX SC016 (1354204693) - Aukcje internetowe Allegro

lub taka tansza

http://www.1komp.pl/produkt-1-1-32162.htm

Bedzie sie nadawac, czy trzeba jakas za 300-400 zl creativa albo jakiejs innej znanej firmy?
 

yahoone

Banned User
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
Liga XboxForum.pl
PSforum.pl
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom