Dźwięk z pada na słuchawki

Bamber1976

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, mam problem ze słuchawkami, otóż po podłączeniu ich do pada nie ma dźwięku, może ktoś pomóc żeby zakaczyły bo syn nie da mi spokoju.
Mamy Xbox one S od kilku dni.
Dziękuję
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zaktualizuj pada w ustawieniach konsoli razem z podłączonymi słuchawkami w padzie. Przypisz profil syna w ustawieniach konsoli do tego pada i powinno zadziałać. No i słuchawki muszą być na 4 piny.
 

Bamber1976

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
słuchawki ma takie, a możesz koleżanko mi krok po kroku napisać jak to zrobić?
 

Attachments

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
 

factislite

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Słuchawki nie muszą być na cztery piny, jeśli nie masz takich z mikrofonem to te 3 pinowe też będą działać.

Możesz jeszcze sprawdzić czy nie masz ich wyciszonych w konsoli. Klikasz przycisk Xbox na padzie, i przelaczasz tam w tym menu w prawo, i tam będzie do ustawienia głośność słuchawek.
 

Bamber1976

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przeprowadziłem aktualizację i nadal dźwięku niema, co dalej?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Przeprowadziłem aktualizację i nadal dźwięku niema, co dalej?
Sprawdziłeś to co Ci factislite napisał czy masz je włączone w konsoli? Jeśli tak to podłącz zwykłe słuchawki z telefonu czy w ogóle masz sprawnego jacka w padzie.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wejdź w rozmowy nagraj wiadomość głosową i ją odtwórz, słyszysz co nagrałeś czy cisza ?
 

Attachments

Bamber1976

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zrobię jak będę w domu tak jak napisaliście, pady są nówki więc wykluczam usterkę.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tu masz jak dopisać pada do konta użytkownika: https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/accessories/assign-controller-profile

A do włączenia słuchawek (miej je wpięte) wciskasz logo Xboxa na padzie, przechodzisz w prawo do zębatki i tam jest zakładka Dźwięk. Na samej górze jest przełącznik do włącz mikrofon i będziesz widział te menu z suwakami co wrzucił Krzyś. Jeśli z tymi słuchawkami co masz nie działa to sprawdź na jakichkolwiek z telefonu.
 

Bamber1976

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zwykłe stereo grają a te nic natomiast na fonie działają, rozkładam ręce.
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zwykłe stereo grają a te nic natomiast na fonie działają, rozkładam ręce.
Sprawdź czy twoje słuchawki są zgodne z odpowiednim standardem. Zapewne nie i dlatego nie działają.
 

factislite

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Możliwe że te słuchawki są w standardzie OMTP, przez co pad Xboxa nie łapie masy tylko kanał mikrofonu, dlatego nawet nie działają kanały lewy i prawy. Jakby zewrzeć te piny ze sobą na wtyczce to wtedy mogłyby zadziałać, ale bez mikrofonu. Może jest też jakaś przejściówka do kupienia.
Ja bym spróbował zewrzeć, od czubka masz kanał lewy, potem przerwa, kanał prawy, przerwa i tu jest MIC+, przerwa, Masa, i właśnie na tej przerwie można jakoś umieścić kawałek folii aluminiowej aby się trzymała i zwierała MIC+ z Masą
 

Bamber1976

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W telefonie też jest gniazdo ze stykami do zestawów słuchawkowych stereo z mikrofonem i jakoś nic nie zwiera chyba że w padzie jest tylko stereo bez mikrofonu.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Musisz sprawdzić, czy na pewno masz takie ułożenie 4 pinów jakie powinno być :)
 

Attachments

factislite

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W telefonie też jest gniazdo ze stykami do zestawów słuchawkowych stereo z mikrofonem i jakoś nic nie zwiera chyba że w padzie jest tylko stereo bez mikrofonu.
W padzie jest też z mikrofonem.
Wyżej pisałem jaki to musi być standard. Ten z masą na 3 pinie. Jak masz multimetr to powinieneś dać radę to sprawdzić.
Musisz przełączyć multimetr na tryb sprawdzania obwodu/styku (nie znam fachowych nazw, chodzi o to że jak zewrzesz ze sobą obie sondy, to usłysz "pip").
I tak, przykładasz jedną sondę do czubka końcówki (kanał lewy) a drugą do pinu numer 3, jeśli nie będzie pip to do pinu numer 4 (tego ostatniego). Powtórz to samo przykładając sondę nie do czubka a do pinu numer 2, powinno być tak samo jak z pinem numer 1. Napisz co wyszło
 

Do góry Bottom