Ethernet - pytanie !!!

Maxiu10

Banned
Użytkownik
Witam, mam takie pytanie, czy mogę zastąpić ten kabel ethernet który był w zestawie z x360 na ten: KABEL SIECIOWY UTP 5e (LAN, Ethernet...) (626316568) - Aukcje internetowe Allegro???


Proszę o szybką i precyzyjną odpowiedz!!!:DD
Z góry dzięki :D:D
 

Alexdsk

Świeżak
Świeżak
jasne, ten co dołączają niczym nie różni sie od tego co podałeś

p.s. sam mam taki kabel za 3 zł
 

PiaER

Użytkownik
Użytkownik
O ile bedziesz uzywal tego kabla do podlaczenia Xboxa z routerem a nie z komputerem to ten kabel bedzie dla Ciebie dobry.
 

Maxiu10

Banned
Użytkownik
a ja chce kable do bezpośredniego połączenia x360 z PC??? jaki kabel polecacie??? Podajcie jakieś linki na allegro| a i czemu ten kabel nie jest dobry do połaczenia x360 z PC (ten który podałem na początku) ???
 

PiaER

Użytkownik
Użytkownik
a ja chce kable do bezpośredniego połączenia x360 z PC??? jaki kabel polecacie??? Podajcie jakieś linki na allegro| a i czemu ten kabel nie jest dobry do połaczenia x360 z PC (ten który podałem na początku) ???
Do podlaczenia Xboxa z PC potrzebujesz kabla skrosowanego (crossover). Mozesz taki kupic na allegro, albo w prawie kazdym serwisie komputerowym. Tam Ci Panowie powiedza jaki kabel potrzebujesz i przygotuja wtyczki.
 

Maxiu10

Banned
Użytkownik
Aha, to fajnie widziałem takie kable (crossover) na allegro :D
 

Maxiu10

Banned
Użytkownik
Ten może być (do wyboru jest krosowany lub prosty)???
http://www.allegro.pl/item634451593_kabel_sieciowy_utp_kat_5e_lan_ethernet_20m.html
 

Maxiu10

Banned
Użytkownik
A w Mediamarkt można taki kupić???
 

Bug

Użytkownik
Użytkownik
Ja mój w Media w Łodzi kupiłem, nie wiem jak w innych miastach.
 

PiaER

Użytkownik
Użytkownik
Maxiu, prosze nie pisz postow pod drugim. Jesli chcesz cos dodac uzyj opcji "edytuj".
Watpie, zeby w MediaMarkcie mieli kable sieciowe. Ew. moga juz miec gotowe. Mam na mysli takie, ze nie bedziesz mogl sobie wybrac dlugosci. Jednak mozesz zawsze spytac sie kogos, napewno Ci pomoze.
Co do aukcji:
W tej aukcji sprzedajemy 20 metrów kabla sieciowego typu prostego lub krosowanego.
W naszej aukcji to Kupujący określa, czy chce zakupić kabel prosty, czy krosowany.
Zastanow sie dobrze nad dlugoscia jaka potrzebujesz. Pamietaj, ze lepiej miec za dlugi kabel niz za krotki.
 

MarcinekZ

Użytkownik
Użytkownik
Sam używam takiego kabla, 10 m
 

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
najlepiej pójść do najbliższego komputerowego sklepu, na 100% będo mieć taki kabel jaki chce i chociaż nie musisz czekać na paczke z alledrogo.pl
 

Maxiu10

Banned
Użytkownik
Nom właśnie, chyba wybiorę się do jakiegoś komputerowego i kupie około 25m kabla, będę miał go od razu, nie będę musiał czekać na paczkę i nie zapłacę za przesyłkę tak jak jest w przypadku allegro :D
 

biniu

Świeżak
Świeżak
Witam!

Na kablu mam napisane: 1706M LGCable UTP 4PR 24AWG CMX CAT5E 75C VERIFIED (LII) E159012.

Chciałbym go przedłużyć (tak aby podłączyć go do xbox'a) następującymi akcesoriami:
Łącznik (beczka) UTP RJ45 gn-gn kat.5e NOWY FV (632327227) - Aukcje internetowe Allegro
oraz
Patchcord UTP 1:1 RJ45-RJ45 kat. 5e 10m NOWY FV (632327219) - Aukcje internetowe Allegro

Czy będzie to działać? Jeśli nie, jakich komponentów powinienem użyć?
 

thaven

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

od dłuższego czasu praktycznie wszystkie nowe karty sieciowe pracują równie dobrze na kablach skrosowanych jak i nie, więc przestaje to mieć znaczenie :). Dokładnie tym samym kablem łącze Kloca z laptopem jak i switchem.

pozdrawiam
 

owned444

Użytkownik
Użytkownik
jw najlepiej isc do sklepu elektronicznego . 10m kabla skrosowanego kosztuje okolo 9zl z koncówkami. allegro niedosc ze przesylka to i poczekasz troche
 

ronnin

Użytkownik
Użytkownik
cześć jestem od niedawna dumnym posiadaczem xboxa i mam pytanie,
1.jakim kablem podłączyc konsolę z modemem (prosty czy skrosowany?),
2.jakim kablem podłączyć xboxa do kompa (podobno jest to skrosowany ale na innych forach piszą inaczej i nie jestem do końca pewien)
3.czy można odłączyć kabel ethernet modemu od kompa i zamiast kompa połączyć xboxa z modemem? czy to starczy? czy trzeba xboxa do kompa podłączać?
4.jeżeli do kompa to wystarczy odłączyć modem i w to miejsce podłączyć xboxa?

Proszę o odpowiedź

PS. Mój pierwszy post na tym forum :p:D
PS2. Za pierwsze dobre odpowiedzi na moje pytania stawiam "+"
Pozdro
 

l0rak

Świeżak
Świeżak
cześć jestem od niedawna dumnym posiadaczem xboxa i mam pytanie,
1.jakim kablem podłączyc konsolę z modemem (prosty czy skrosowany?),
2.jakim kablem podłączyć xboxa do kompa (podobno jest to skrosowany ale na innych forach piszą inaczej i nie jestem do końca pewien)
3.czy można odłączyć kabel ethernet modemu od kompa i zamiast kompa połączyć xboxa z modemem? czy to starczy? czy trzeba xboxa do kompa podłączać?
4.jeżeli do kompa to wystarczy odłączyć modem i w to miejsce podłączyć xboxa?

Proszę o odpowiedź

PS. Mój pierwszy post na tym forum :p:D
PS2. Za pierwsze dobre odpowiedzi na moje pytania stawiam "+"
Pozdro
Najprostsza metoda jest zakup rutera lub switcha w zaleznosci od wyboru 50-200zl. Nie podajac modelu modemu ciezko stwierdzic czy jest mozliwosc bezposredniego podlaczenia do kompa. Jesli jestes szczesliwym posiadaczem tepsy lub neti wybierasz ruter adsl, jesli radiowki lub kablowki wtedy dsl.
Z tego co wiem xboxa mozna podlaczyc przez wtyk RJ45 i nie spotkalem sie jeszcze z modemem ktory takowy posiada, zazwyczaj jest to USB.

Powodzenia
 

zbrochhh

Świeżak
Świeżak
Jeśli chcesz połączyć X z kompem bezpośrednio to crossowany kabel, natomiast jeśli przez router(switch) to zwykły, tyle, że do owego routera lub switcha:)
 

hypnos

Użytkownik
Użytkownik
cześć jestem od niedawna dumnym posiadaczem xboxa i mam pytanie,
1.jakim kablem podłączyc konsolę z modemem (prosty czy skrosowany?),
2.jakim kablem podłączyć xboxa do kompa (podobno jest to skrosowany ale na innych forach piszą inaczej i nie jestem do końca pewien)
3.czy można odłączyć kabel ethernet modemu od kompa i zamiast kompa połączyć xboxa z modemem? czy to starczy? czy trzeba xboxa do kompa podłączać?
4.jeżeli do kompa to wystarczy odłączyć modem i w to miejsce podłączyć xboxa?
ad.1 Preferowany jest prosty, aczkolwiek zdarzyc sie moze, ze i cross zadziala.
ad.2 Tylko i wylacznie cross
ad.3 Jezeli Twoj operator identyfikuje klientow po adresie MAC to mozesz miec problem z podpieciem bezposrednio do modemu. A nie wiem czy mozna klonowac MAC'a na konsoli.
ad.4 Jezeli masz tylko jedna sieciowke w kompie to tak wystarczy.
 

Do góry Bottom