Ethernet, USB problem

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mam pewien problem bowiem, zainstalowałem poniższy modem za pomocą kabla Ethernet, jednak wtedy zająłem miejsce na kabel Ethernet z konsoli, więc podłączyłem modem kablem USB i internet był, a także wszystko było ok, dopóki nie podłączyłem kabla Ethernet z konsoli wtedy internet się odłączył. Pomocy o co chodzi, może kabel z konsoli jakoś blokuje internet? MAM NEOSTRADE!




I pytanie nie do tematu, czy taki router byłby dobry do podłączenia Xbox - modem neostrada - komputer?
http://allegro.pl/nowy-linksys-wrtu54g-tm-router-wifi-upc-fv-i1412320395.html
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Nie da rady dzielic neta jednoczesnie z USB i kabla sieciowego, aby podlaczyc wiecej urzadzen kup switch do tego routera bo to w sumie jest router ale tylko z jednym wyjsciem enthernet

Nie ten router nie pasuje chyba ze uzyjesz tego routera ktorego masz jako momdemu
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
Rozumiem wiesz ja myślałem nad routerem ale switch też dobry a to musi być jakiś specjalny switch do neostrady ma mieć modem ADSL czy coś?
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Dobry jest, kupuj go.
kabel ethernet podłączasz do modemu który już masz i wtykasz do tego kupionego routera w niebieskie gniazdo, a później potrzebne ci będą jeszcze 2 kable ethernet do połączenia router->komp / router->konsola (żółte gniazda w routerze)
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
switch to tylko rozdzielacz sygnalu sieciowego, a czy ten sygnal ma neta czy tez nie nie ma znaczenia, ten ZTE to nic innego jak router ale bez switcha dlatego ma tylko jedno wyjscie sieciowe, kup switch i mozesz uzywac tego ZTE bo kompa czy tez xbxox podlaczasz pod switch, a switch pod router
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
Czyli! Switch doda mi kilka wejść do routera (modem) który już mam tak? To taki za 30zł też spoko?
http://allegro.pl/switch-tp-link-tl-sf1005d-5-portow-promocja-wys24-i1397595850.html
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Tak ale pamietaj zeby sie zalogować na router zte i wlaczyc DHCP i zapomnij zlaczu USB bo one jest potrzebne jak router dziala w trybie modemu
 

eSKaeN

Użytkownik
Użytkownik
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
Widzę też, że switch podłącza się przez zasilacz więc to miejsce w kompie na ethernet zostaje wolne.

Modem ZTE -> switch <- Xbox coś takiego co nie?

@up

ale to też chyba ze switchem nie ma dużo kobinowania co? Przecież to tylko kilka dodatkowych portów a ja mam jednego kompa i chce mieć neta w xboxie i kompie dlatego brakuje mi jednego wejścia ethernet
 

tomas89

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Kup router z modemem ADSL i wywal ten modem od neo ! Będziesz miał wszystko w jednym urządzeniu, i podłączysz wszystkie komputery, xboxy, telefony i inne rzeczy do jednego urządzenia, bez zbędnych kombinacji !
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
A kiedy wstawię zamiast tego modemu ZTE router poniżej to będe musiał coś zmieniać żeby ten router był głównym modemem czy wystarczy zwykła instalacja?
TP-Link TD-8840T ADSL Router 1xWAN, 4x LAN Annex A (1411324362) - Aukcje internetowe Allegro
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Gdzie switch to kombinowanie co ?
Podlacza sie i juz po co komu nowy router skoro juz go ma tylko brakuje portow, i jak juz ZTE to nie MODEM ludzie jak sie wypowiadacie to troche miejcie wiedzy bo nie odróżniacie modemu od routera

Widzę też, że switch podłącza się przez zasilacz więc to miejsce w kompie na ethernet zostaje wolne.

Modem ZTE -> switch <- Xbox coś takiego co nie?

@up

ale to też chyba ze switchem nie ma dużo kobinowania co? Przecież to tylko kilka dodatkowych portów a ja mam jednego kompa i chce mieć neta w xboxie i kompie dlatego brakuje mi jednego wejścia ethernet
Switch potrzebuje dodatkowe zasilania, ZTE podlaczasz pod switch, a pozniej inne urzadzenia pod ten switch
Tak wlasnie to podlaczasz, nie ma nic kombinowania podlaczasz i dziala

A kiedy wstawię zamiast tego modemu ZTE router poniżej to będe musiał coś zmieniać żeby ten router był głównym modemem czy wystarczy zwykła instalacja?
TP-Link TD-8840T ADSL Router 1xWAN, 4x LAN Annex A (1411324362) - Aukcje internetowe Allegro
Musisz go ustawic tzn wpisac login, haslo, VCC, VPI
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
też właśnie myślałem tak, bo skoro mam już router z modemem to po co mi drugi kiedy ja potrzebuje tylko dodatkowe wejścia RJ-45 czy jakoś tak :)

Też tak myślałem, że jeśli podłączam switch tylko zasilaczem do przedłużacza to switch nie musi mieć połączenia z komputerem? Troche to podejrzane bo z neostradą to nigdy nic nie wiadomo.
 

maker3

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak chcesz mieć internet na PC skoro nie chcesz łączyć switcha z PC?

Podłączasz w ten sposób, wszystkie 3 kabel idą do Switcha

ZTE
|
|
Switch---- Xbox
|
|
PC
 

iksmen

Użytkownik
Użytkownik
No tak ale widząc na allegro to switch nie ma żadnego kabla do komputera tylko ten zasilacz a zasilacz chyba idzie do gniazdka a nie do procesora ?:D

No jak poprawiłeś to lepiej tylko dalej dręczy mnie pytanie skoro jest tylko zasilacz to jakim kablem mam połączyć PC ze swihem, kupić jakiś oddzielny RJ-45??
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
laczysz kablem sieciowym, tak jak mowilem o usb zapomnij. router to urzadzenie samodzielnie nie musi byc podlaczone do kompa zeby ten np wykonywal polaczenie bo to wlasnie router ma robic za komputer to samo tyczy sie switcha ten tylko rozdziela sygnal
 

Do góry Bottom